Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:12

Cvetelina_dp написа:Здравейте!Имам следният проблем.От известно време започнаха да ми се появят пъпки в областа на раменете,гърба и седалището.Използвах различни продукти,но имаше временен резултат.Какво ще ме постветвате?Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:18

zlatina.jelqzkova написа:Здравейте,Д-р Тодева мъжът ми има проблемна кожа,много мазна и му се образуват комедони дълбоки,понякога се възпаляват и стават на болезни гнойни пъпки,даже циреи.Проблемните места са по лицето,зад ушите понякога и в тях,също и по гърба.Ако може да ми препоръчате нещо,за да се справим с този проблем,който го мъчи от години.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:21

sneji.96 написа:Здравейте д-р Тодева . Аз съм момиче на 22 години . Оплакванията са ми от акне в областта на лицето и по малко по шията. Ходих на кожен лекар и установена беше диагноза АКНЕ - Неуточнено . Предписано ми беше ДАВЕРЦИН Гел и АКНАТАК , но от приложената терапия нямаше видим ефект .Правена ми е 1 път Пилинг процедура и пак без видим ефект. Какво бихте ми препоръчали ? Ще приложа снимки !
DSC_0358.JPG
DSC_0359.JPG
DSC_0357.JPG

Здравейте!

Даверцин и Акнатак едновременно ли прилагате?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sneji.96 » 19 Фев 2019, 21:36

Dr Violina Todeva написа:
sneji.96 написа:Здравейте д-р Тодева . Аз съм момиче на 22 години . Оплакванията са ми от акне в областта на лицето и по малко по шията. Ходих на кожен лекар и установена беше диагноза АКНЕ - Неуточнено . Предписано ми беше ДАВЕРЦИН Гел и АКНАТАК , но от приложената терапия нямаше видим ефект .Правена ми е 1 път Пилинг процедура и пак без видим ефект. Какво бихте ми препоръчали ? Ще приложа снимки !
DSC_0358.JPG
DSC_0359.JPG
DSC_0357.JPG

Здравейте!

Даверцин и Акнатак едновременно ли прилагате?

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте отново д-р Тодева. Благодаря Ви за бързият отговор! Не, не ги прилагах едновременно , а с интервал от 1 месец . Моля Ви да ми дадете някакъв съвет . Благодаря Ви отново
sneji.96
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2019, 21:48

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Фев 2019, 12:18

sneji.96 написа:
Dr Violina Todeva написа:
sneji.96 написа:Здравейте д-р Тодева . Аз съм момиче на 22 години . Оплакванията са ми от акне в областта на лицето и по малко по шията. Ходих на кожен лекар и установена беше диагноза АКНЕ - Неуточнено . Предписано ми беше ДАВЕРЦИН Гел и АКНАТАК , но от приложената терапия нямаше видим ефект .Правена ми е 1 път Пилинг процедура и пак без видим ефект. Какво бихте ми препоръчали ? Ще приложа снимки !
DSC_0358.JPG
DSC_0359.JPG
DSC_0357.JPG

Здравейте!

Даверцин и Акнатак едновременно ли прилагате?

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте отново д-р Тодева. Благодаря Ви за бързият отговор! Не, не ги прилагах едновременно , а с интервал от 1 месец . Моля Ви да ми дадете някакъв съвет . Благодаря Ви отново

Здравейте!

Обикновено лечението с акнатак продължава 12 седмици, може би нещо е объркано в схемата на лечение. Уточнете добре с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lili.aleksandrova » 05 Мар 2019, 15:37

Zdraveite ot 2 god kak stradam ot akne mn kremove sam isplzvala lekarstava nemam sekak kato predi izlizami po 1 2 ostanaxami belezi po luzite ispolzvax 1 2 kremove bes nikakv efekt mojeli dami preporchate nekakv kachestven krem za belezi ot akne
lili.aleksandrova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Мар 2019, 15:32

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lili.aleksandrova » 05 Мар 2019, 15:48

Zdraveite imam mn belezi ot akne po bluzite mojeli dami preporachvate nekakv krem
lili.aleksandrova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Мар 2019, 15:32

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот YasenFul » 06 Мар 2019, 03:49

Здравейте Д-р Тодева!
На 21 години съм, активен спортист. Страдам от акне от около 6-7 години, появи се малко след като навлязох в пубертета навремето (напълно нормално). За жалост не отмина от само себе си и започнах консултации с различни специалисти, минах през различни лечения ( кремове с силицилова киселина, различни локални антибиотици и т.н.) , но нищо не повлия акнето значително. Не се намирам в България и тук отрких преди около година крем съдържащ бензоил пероксид - той успя за около 2 месеца да изчисти напълно акнето по челото ми ( акнето ми е разпостранено по гръб, чело и рамене). В продължение на месеци имах изключително чиста кожа, която поддържах с измиващо сапунче на авен. Преди около два месеца запознах отново да забелязвам поява на акне, нищо сериозно, но изведнъж започна да се връща и се консултирах с друг специалист ( в България) и ми изписа Зинерит + Avene cleanance hydra, каза ми да не използвам бензоила и ме увери, че след някоя друга година ще изчезне напълно само ( и че според акнето ми не е в много напреднал стадии) и също ми препоръча след като ме пита на какъв хранителен режим съм ( спазвам строг такъв) да спра/намаля хранителните добавки.

Вече съм на 45ти ден от предписаното лечение, спрях добавки за месец, правих промени в храненето си, но единственото, което се получи е завяхване на акнето с гной и поява на много червена кожа на места ( по мое лично мнение поява на - нодули). Тоест краен резултат - поява на много повече червени пигменти по челото и намаляване на активните пъпки. Въпросът ми към вас е какво да правя, защото нещата не се подобравят особено, да спра ли зинерита и да се върна отново към бензоил или да търся причинител в храненето си ( в периода, когато се бях изчистил приемах същите храни като сега). Извинявам се за дългия коментар, но се опитвам да бъда максимално подробен относно проблема си. Храненето ми включва овесени ядки/ яйца/ зеленчуци/ месо - пилешко филе/ фъстъчено масло/ ориз . Прикачвам и снимки за повече яснота, благодаря Ви много предварително!
20190306_003025.jpg
1
20190306_003025.jpg (178.6 KiB) Прегледано 364 пъти

20190306_003054.jpg
3
20190306_003054.jpg (998.3 KiB) Прегледано 364 пъти

20190306_003054.jpg
3
20190306_003054.jpg (998.3 KiB) Прегледано 364 пъти
Прикачени файлове
IMG_20190306_004057_123.jpg
2
IMG_20190306_004057_123.jpg (659.77 KiB) Прегледано 364 пъти
YasenFul
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2019, 03:08

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2019, 11:16

lili.aleksandrova написа:Zdraveite ot 2 god kak stradam ot akne mn kremove sam isplzvala lekarstava nemam sekak kato predi izlizami po 1 2 forum-f140.htmlostanaxami belezi po luzite ispolzvax 1 2 kremove bes nikakv efekt mojeli dami preporchate nekakv kachestven krem za belezi ot akne

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки и да изброите какво използвате в момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2019, 11:27

YasenFul написа:Здравейте Д-р Тодева!
На 21 години съм, активен спортист. Страдам от акне от около 6-7 години, появи се малко след като навлязох в пубертета навремето (напълно нормално). За жалост не отмина от само себе си и започнах консултации с различни специалисти, минах през различни лечения ( кремове с силицилова киселина, различни локални антибиотици и т.н.) , но нищо не повлия акнето значително. Не се намирам в България и тук отрких преди около година крем съдържащ бензоил пероксид - той успя за около 2 месеца да изчисти напълно акнето по челото ми ( акнето ми е разпостранено по гръб, чело и рамене). В продължение на месеци имах изключително чиста кожа, която поддържах с измиващо сапунче на авен. Преди около два месеца запознах отново да забелязвам поява на акне, нищо сериозно, но изведнъж започна да се връща и се консултирах с друг специалист ( в България) и ми изписа Зинерит + Avene cleanance hydra, каза ми да не използвам бензоила и ме увери, че след някоя друга година ще изчезне напълно само ( и че според акнето ми не е в много напреднал стадии) и също ми препоръча след като ме пита на какъв хранителен режим съм ( спазвам строг такъв) да спра/намаля хранителните добавки.

Вече съм на 45ти ден от предписаното лечение, спрях добавки за месец, правих промени в храненето си, но единственото, което се получи е завяхване на акнето с гной и поява на много червена кожа на места ( по мое лично мнение поява на - нодули). Тоест краен резултат - поява на много повече червени пигменти по челото и намаляване на активните пъпки. Въпросът ми към вас е какво да правя, защото нещата не се подобравят особено, да спра ли зинерита и да се върна отново към бензоил или да търся причинител в храненето си ( в периода, когато се бях изчистил приемах същите храни като сега). Извинявам се за дългия коментар, но се опитвам да бъда максимално подробен относно проблема си. Храненето ми включва овесени ядки/ яйца/ зеленчуци/ месо - пилешко филе/ фъстъчено масло/ ориз . Прикачвам и снимки за повече яснота, благодаря Ви много предварително!
20190306_003025.jpg

20190306_003054.jpg

20190306_003054.jpg

Здравейте!

След като сте започнал Зинерит, не е уместно да се спре за 3 месеца. Добавете вечер Триакнеал, който ще подобри ефекта от лечението. Добре е след два месеца да направите контролна визита при дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта