Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2019, 11:49

Viki Borisova написа:Здравейте, д-р Тодева,
Лекар ми назначи лечение на акнето с Epi Duo gel, но няма полза от него. Остават подкожни възпаления, които не могат да "избият" навън. Тъй като опаковката е на привършване, искам да Ви попитам с какво мога да заместя този крем?

Здравейте!

Епидуо гел е лекарство за лечение на акне и има срок за приложение, поради тази причина трябва да уточните с лекуващия лекар какво да бъде лечението. Колко седмици използвате до момента Епидуо?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Viki Borisova » 17 Апр 2019, 08:41

Здравейте, д-р Тодева,
Използвам Епи дуо повече от 6 месеца. Мажа само на проблемните участъци всяка вечер. Притеснява ме това, че ни ми помага, а лекарят настоява, че само този крем има двойно действие - да лекува и да излющва кожата като пилинг. Искам да го сменя с друг крем, а не знам с какъв.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2019, 11:15

Viki Borisova написа:Здравейте, д-р Тодева,
Използвам Епи дуо повече от 6 месеца. Мажа само на проблемните участъци всяка вечер. Притеснява ме това, че ни ми помага, а лекарят настоява, че само този крем има двойно действие - да лекува и да излющва кожата като пилинг. Искам да го сменя с друг крем, а не знам с какъв.

Здравейте!

Шест месеца са дълъг период за използване на Епидуо и ще трябва да го смените! Не мога да кажа кой да бъде, без да знам какво е състоянието на кожата Ви! Ако искате приложете снимки и опишете всичко, което използвате в момента върху лицето, включително измивни продукти и макиаж.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот tegitooo » 25 Апр 2019, 00:11

Здравейте, д-р Тодева

Пиша Ви със следния проблем, преди месец в зоната около бузите ми се появи зачервяване, след известно време и подкожен обрив, който се разпространи в момента почти по цялото лице. След почистване при козметик нещата станаха по-зле. Обривът не се маха и е доста неприятно. Имах съмнения, че може да е от шампоан, но при смяната му няма подобрения. Ще се радвам на съвет от Ваша страна :) (миналата година по същото време имах същия обрив, но само по челото)
tegitooo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2019, 23:54

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Апр 2019, 10:59

tegitooo написа:Здравейте, д-р Тодева

Пиша Ви със следния проблем, преди месец в зоната около бузите ми се появи зачервяване, след известно време и подкожен обрив, който се разпространи в момента почти по цялото лице. След почистване при козметик нещата станаха по-зле. Обривът не се маха и е доста неприятно. Имах съмнения, че може да е от шампоан, но при смяната му няма подобрения. Ще се радвам на съвет от Ваша страна :) (миналата година по същото време имах същия обрив, но само по челото)

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vess86 » 27 Май 2019, 00:10

Здравейте!
От 15-16 годишна имам проблеми с кожата на лицето(сега съм на 32,5). Тогава имах доста пъпки след това само 2-3 пъти са били повече. Поставиха ми диагноза акне вулгарис. Помогнаха ми нещата, който ми изписаха. Изчезнаха и белезите .Следващия път, когато ползвах продукта за премахване на белезите не подейства. Триакнел( по рано като го ползвах беше диакнел). Сега имам и зачервявания по кожата и черни точки. Порите ми се струват големи. Не усещам прекомерна сухота или мазнота .
Може ли да ми помогнете да подобря състоянието на кожата си и по с специално да бъдат премахнати петната от акне.
vess86
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Май 2019, 23:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2019, 11:48

vess86 написа:Здравейте!
От 15-16 годишна имам проблеми с кожата на лицето(сега съм на 32,5). Тогава имах доста пъпки след това само 2-3 пъти са били повече. Поставиха ми диагноза акне вулгарис. Помогнаха ми нещата, който ми изписаха. Изчезнаха и белезите .Следващия път, когато ползвах продукта за премахване на белезите не подейства. Триакнел( по рано като го ползвах беше диакнел). Сега имам и зачервявания по кожата и черни точки. Порите ми се струват големи. Не усещам прекомерна сухота или мазнота .
Може ли да ми помогнете да подобря състоянието на кожата си и по с специално да бъдат премахнати петната от акне.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодеваю
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vess86 » 30 Май 2019, 19:10

Изпратих Ви снимки на мейла. Не можах да прикача тук.
vess86
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Май 2019, 23:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Момчил.Руменов » 31 Май 2019, 01:39

Здравейте, от няколко години имам това твърдо малко топче на ръката. Трябва ли да го мажа с нещо или трябва хирургическа намеса?
tvyrdo_topche.jpg
Твърдо топче на ръката
tvyrdo_topche.jpg (25.74 KiB) Прегледано 240 пъти
Момчил.Руменов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2019, 01:33

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vess86 » 01 Юни 2019, 17:44

Dr Violina Todeva написа:
vess86 написа:Здравейте!
От 15-16 годишна имам проблеми с кожата на лицето(сега съм на 32,5). Тогава имах доста пъпки след това само 2-3 пъти са били повече. Поставиха ми диагноза акне вулгарис. Помогнаха ми нещата, който ми изписаха. Изчезнаха и белезите .Следващия път, когато ползвах продукта за премахване на белезите не подейства. Триакнел( по рано като го ползвах беше диакнел). Сега имам и зачервявания по кожата и черни точки. Порите ми се струват големи. Не усещам прекомерна сухота или мазнота .
Може ли да ми помогнете да подобря състоянието на кожата си и по с специално да бъдат премахнати петната от акне.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодеваю



Ето още 3 снимки
Прикачени файлове
IMG_20190601_164159.jpg
IMG_20190601_164159.jpg (46.4 KiB) Прегледано 359 пъти
vess86
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Май 2019, 23:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron