Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2019, 11:29

ГабриелаДамянова написа:Здравейте, д-р Тодева.
Имам проблемна кожа и ми беше изписан Епидуо гел. Но след често срещаните странични ефекти, менструацията ми закъснява и тъй като на няколко места прочетох, че вероятно е в следствие на лекарството, бих искала да Ви попитам дали е така? Ако да, как да нормализирам нещата? Благодаря предварително!
В.д.

Здравейте!

Не мисля че причината е в епидуо! Консултирайте се с гинеколог, понякога акнето се съчетава с проблеми с месечния цикъл.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kristina_8709 » 14 Юли 2019, 13:43

Здравейте! След раждане ми се появиха петна по лицето. Дори над горната ми устна се появи петно като мустак. С какво бихте ми препоръчали да се мажа? Хубав ден!
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2019, 12:04

kristina_8709 написа:Здравейте! След раждане ми се появиха петна по лицето. Дори над горната ми устна се появи петно като мустак. С какво бихте ми препоръчали да се мажа? Хубав ден!

Здравейте!

Съветвам ви ежедневно, няколко пъти на ден да използвате фотопротектор с фактор на защита 50. По този начин ще намалите риска от пигментиране през лятото. Относно избелване, по-добре е да се прилага в съчетание със защита от слънце.

С уважение,
д-т Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kristina.georgieva1 » 18 Юли 2019, 18:24

Dr Violina Todeva написа:
kristina_8709 написа:Здравейте! След раждане ми се появиха петна по лицето. Дори над горната ми устна се появи петно като мустак. С какво бихте ми препоръчали да се мажа? Хубав ден!

Здравейте!

Съветвам ви ежедневно, няколко пъти на ден да използвате фотопротектор с фактор на защита 50. По този начин ще намалите риска от пигментиране през лятото. Относно избелване, по-добре е да се прилага в съчетание със защита от слънце.

С уважение,
д-т Тодева


Здравейте! Каква козметика бихте ми препоръчали?
kristina.georgieva1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2019, 18:22

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юли 2019, 12:46

kristina.georgieva1 написа:
Dr Violina Todeva написа:
kristina_8709 написа:Здравейте! След раждане ми се появиха петна по лицето. Дори над горната ми устна се появи петно като мустак. С какво бихте ми препоръчали да се мажа? Хубав ден!

Здравейте!

Съветвам ви ежедневно, няколко пъти на ден да използвате фотопротектор с фактор на защита 50. По този начин ще намалите риска от пигментиране през лятото. Относно избелване, по-добре е да се прилага в съчетание със защита от слънце.

С уважение,
д-т Тодева


Здравейте! Каква козметика бихте ми препоръчали?

Здравейте!

Може да си закупите фотопротектор на някоя от марките Авен, Ла Рош, А-дерма, Биодерма, Еуцерин или Уриаж.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот LMitreva » 07 Фев 2020, 11:03

Здравейте,след двете бременности имам мнощество затворени комедони,козметично акне или леко акне незнам.Непрекъснато ми излизат малки бели в областа на брадичката,а челото е с тези комедони.Изхвърлих всичко което ползвах което не беше много,но вече на 34 Трябва да направя промени.Кожата ми е мазна с пори.Гледам за всякакви неща без комедонни съставки ,без спирт ,нищо което да запушва.Искам да пробвам и нещо локално като Скинорен или акне аут БП. +нова рутина защото се влошава, аз като тинейджър бях с чиста кожа.БЛАГОДАРЯ предварително
LMitreva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2020, 10:01

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЕлисМетин » 17 Фев 2020, 10:50

Здравейте, д-р Тодева. Имам проблемна кожа, на 23 съм, имам акне по бузите, изписаха ми акнатак, който го използвам от един месец вече, хормоните ми са наред, не знам каква е причината за тези пъпки. Не знам дали е от акнатака, но отгоре на устната ми се появи едно петно като лишей, който се бели и понякога сърби, самото място червено-жълто (надявам се да съм го обяснила добре). Дали е от акнатака? Може ли да го мажа с нещо, например цинков крем или локоид, тридерм? Кожата ми е суха.
ЕлисМетин
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2020, 10:42

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Фев 2020, 16:44

LMitreva написа:Здравейте,след двете бременности имам мнощество затворени комедони,козметично акне или леко акне незнам.Непрекъснато ми излизат малки бели в областа на брадичката,а челото е с тези комедони.Изхвърлих всичко което ползвах което не беше много,но вече на 34 Трябва да направя промени.Кожата ми е мазна с пори.Гледам за всякакви неща без комедонни съставки ,без спирт ,нищо което да запушва.Искам да пробвам и нещо локално като Скинорен или акне аут БП. +нова рутина защото се влошава, аз като тинейджър бях с чиста кожа.БЛАГОДАРЯ предварително

Здравейте!

Може ли да приложите снимки и да споделите какво използвате, включително и измивни средства, фон дьо тен и кремове, които нанасяте.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Фев 2020, 16:51

ЕлисМетин написа:Здравейте, д-р Тодева. Имам проблемна кожа, на 23 съм, имам акне по бузите, изписаха ми акнатак, който го използвам от един месец вече, хормоните ми са наред, не знам каква е причината за тези пъпки. Не знам дали е от акнатака, но отгоре на устната ми се появи едно петно като лишей, който се бели и понякога сърби, самото място червено-жълто (надявам се да съм го обяснила добре). Дали е от акнатака? Може ли да го мажа с нещо, например цинков крем или локоид, тридерм? Кожата ми е суха.

Здравейте!

Посетете лекуващия дерматолог, за да адаптира лечението с акнатак.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЛидияМитрева » 22 Фев 2020, 15:32

Dr Violina Todeva написа:
LMitreva написа:Здравейте,след двете бременности имам мнощество затворени комедони,козметично акне или леко акне незнам.Непрекъснато ми излизат малки бели в областа на брадичката,а челото е с тези комедони.Изхвърлих всичко което ползвах което не беше много,но вече на 34 Трябва да направя промени.Кожата ми е мазна с пори.Гледам за всякакви неща без комедонни съставки ,без спирт ,нищо което да запушва.Искам да пробвам и нещо локално като Скинорен или акне аут БП. +нова рутина защото се влошава, аз като тинейджър бях с чиста кожа.БЛАГОДАРЯ предварително

Здравейте!

Може ли да приложите снимки и да споделите какво използвате, включително и измивни средства, фон дьо тен и кремове, които нанасяте.

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте изпратих снимки на violina@framar.bg
ЛидияМитрева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2020, 10:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта