Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivelina.marinova » 22 Фев 2020, 23:03

Здравейте д-р Тодева,
Проблема незнам дали е точно за тази тема- проблем с кожата на лицето ми от около 2 месеца. Аз съм жена на 37 години. Живея в Германия. месец Декември се прибрах в България и по кожата ми започнаха да се появяват дребни пъпчици, помислих си, че е от смяната на климата. След празниците се върнах отново в Германия, но пъпките не намаляха, а се увеличиха, спрях да ползвам всякаква козметика, сомо почиствах лицето и малко алое Вера, за да успокоя кожата и леко овлажнява кожата. Пъпките са по малко, но и до днес все още има и кожата ми стана с разширени пори. Тя е такава на бузите до носа, но не толкова видими. В момента има разширени пори по цялото лице. Изпращам Ви по имейл снимки да видите как изглежда кожата в момента. Моля за съвет какъв е евентуалния проблем и има ли решения.

Благодаря Ви предварително!

С уважение
Ивелина Маринова
ivelina.marinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2020, 22:47

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот junona_91 » 03 Апр 2020, 13:32

Здравейте! Като тийнейджър нямах кой знае какви проблеми с кожата - появяваха се по 1-2 пъпки, но минаваха, без да оставят следи. Преди три години, когато бях на 26, акнето буквално избухна по цялото ми лице. Дерматолог ми предписа Сумамед за 6 седмици по 2 хапчета седмично и измиване със сапун Акне аут. След спирането на хапчетата имах доста голямо подобрение - червенините останаха, излизаха единични пъпки, но можех да живея и с това. Преди около месец започнах да пия Геритамин - хем за повишаване на имунитета покрай корона вируса, хем реших, че би подействал добре на проблемната ми кожа. Не мога да преценя дали с началото на приема, или малко след него, но акнето отново започна да избуява. Не е толкова лошо все още положението като преди 3 години, но влошаване има доста. Тъй като сега не мисля, че е най-добрият момент за обикаляне по лекари и болници, се надявам да ми отговорите тук. Дали да не започна отново терапията със Сумамед и биха ли ми го продали със старата рецепта? Също се притеснявам дали пък той няма да ми понижи имунитета точно сега, когато никой няма нужда от това? А ако Геритаминът е провокирал акнето, няма ли да е добре да го спра? Прикачам и снимка с актуалното състояние на лицето ми. Благодаря предварително!
Прикачени файлове
2020-04-03-13-22-25.jpg
2020-04-03-13-22-25.jpg (601.66 KiB) Прегледано 538 пъти
junona_91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2017, 15:57

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Емилова » 20 Апр 2020, 09:20

 Здравейте, доктор Тодева. Пиша във
връзка с много упорито акне по гърба. От миналата година октомври месец
започнаха да ми излизат пъпки по
гърба. Първо бяха само няколко,
постепенно взеха да стават все повече. През месец ноември посетих
дерматолог, който констатира акне.
Предписа ми течна пудра и спирт които
се  приготвят в аптеката. В продължение на месец
третирах пъпките старите изчезваха
излизаха нови. Ограничих сладки неща,
млечни продукти и тестени но ефект
нямаше. Сега положението ми е
трагично, имам ужасно много пъпки.
Моля Ви за съвет с какво да ги третирам
за да изчезнат?
Емилова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2020, 09:13

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот v_ventsislavova » 20 Апр 2020, 16:21

Здравйте д-р Тодева,
От известно време имам пъпки по лицето , бих казала възпалени черни точки. Ходих на дерматолог, тя ми препоръча измиване със смес , който ми го направиха в аптеката, реално въобще не ми помогна. Прикавчам снимки, за да ви попитам дали имате няккво решение за проблема ми..
Прикачени файлове
139283DE-E758-44EE-A084-64FDAD617780.jpeg
139283DE-E758-44EE-A084-64FDAD617780.jpeg (814.94 KiB) Прегледано 513 пъти
v_ventsislavova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Сеп 2019, 18:30

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lazarovves » 21 Апр 2020, 15:11

Здравейте. На 21 съм. От известно време (от около 3г.) имам проблем с кожата на лицето ми. Мислех си че са пубертетски пъпки, но с отминаването му ситуацията си остава същата, че дори и по-гадна. От време на време ми се появяват пъпки, някой от които са подкожни. Натрупва се някаква секреция (често около и във носа), която ми създава голям дискомфорт и изпитвам парене около зоните. Старая се да не ги пипам и стискам, но ми е изключително трудно. Ползвам маска за лице Himalaya с нийм, която временно облекчава състоянието ми, но след това ситуацията се повтаря. Отчаян съм и бих искал трайно решение на моето състояние.

Благодаря предварително.
lazarovves
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2020, 14:55

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот misha0342 » 27 Апр 2020, 22:53

Здравейте! На 17 години съм имам мазна кожа с акне и петна. Искам да ги премахна като за начало пъпките. Имам измивен гел, крем със слънчева защита и преди използвах крем Бензамицин закупен от Турция. Този крем ми помогна но не за дълго. Някакъв друг крем може ли да ми кажете?
misha0342
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2020, 22:47

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 07:59

ivelina.marinova написа:Здравейте д-р Тодева,
Проблема незнам дали е точно за тази тема- проблем с кожата на лицето ми от около 2 месеца. Аз съм жена на 37 години. Живея в Германия. месец Декември се прибрах в България и по кожата ми започнаха да се появяват дребни пъпчици, помислих си, че е от смяната на климата. След празниците се върнах отново в Германия, но пъпките не намаляха, а се увеличиха, спрях да ползвам всякаква козметика, сомо почиствах лицето и малко алое Вера, за да успокоя кожата и леко овлажнява кожата. Пъпките са по малко, но и до днес все още има и кожата ми стана с разширени пори. Тя е такава на бузите до носа, но не толкова видими. В момента има разширени пори по цялото лице. Изпращам Ви по имейл снимки да видите как изглежда кожата в момента. Моля за съвет какъв е евентуалния проблем и има ли решения.

Благодаря Ви предварително!

С уважение
Ивелина Маринова

Здравейте!

Препоръчително е да прилагате снимките тук, защото на е-мейла се затрупват. Ако желаете приложете нови. Администратор на форума след това ги трие.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:28

junona_91 написа:Здравейте! Като тийнейджър нямах кой знае какви проблеми с кожата - появяваха се по 1-2 пъпки, но минаваха, без да оставят следи. Преди три години, когато бях на 26, акнето буквално избухна по цялото ми лице. Дерматолог ми предписа Сумамед за 6 седмици по 2 хапчета седмично и измиване със сапун Акне аут. След спирането на хапчетата имах доста голямо подобрение - червенините останаха, излизаха единични пъпки, но можех да живея и с това. Преди около месец започнах да пия Геритамин - хем за повишаване на имунитета покрай корона вируса, хем реших, че би подействал добре на проблемната ми кожа. Не мога да преценя дали с началото на приема, или малко след него, но акнето отново започна да избуява. Не е толкова лошо все още положението като преди 3 години, но влошаване има доста. Тъй като сега не мисля, че е най-добрият момент за обикаляне по лекари и болници, се надявам да ми отговорите тук. Дали да не започна отново терапията със Сумамед и биха ли ми го продали със старата рецепта? Също се притеснявам дали пък той няма да ми понижи имунитета точно сега, когато никой няма нужда от това? А ако Геритаминът е провокирал акнето, няма ли да е добре да го спра? Прикачам и снимка с актуалното състояние на лицето ми. Благодаря предварително!

Здравейте!

Възможно е приемът на витамини да е влошил състоянието, но е възможно да е и от маските, които се използват ежедневно. Препоръчвам ви да си вземете козметичен крем за акне и да използвате него. Не пийте антибиотик без да ви е предписан. Може да си вземете крем за грижа за кожа с акне, на марка която се предлага в аптека докато успеете лично да посетите специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:29

Емилова написа: Здравейте, доктор Тодева. Пиша във
връзка с много упорито акне по гърба. От миналата година октомври месец
започнаха да ми излизат пъпки по
гърба. Първо бяха само няколко,
постепенно взеха да стават все повече. През месец ноември посетих
дерматолог, който констатира акне.
Предписа ми течна пудра и спирт които
се  приготвят в аптеката. В продължение на месец
третирах пъпките старите изчезваха
излизаха нови. Ограничих сладки неща,
млечни продукти и тестени но ефект
нямаше. Сега положението ми е
трагично, имам ужасно много пъпки.
Моля Ви за съвет с какво да ги третирам
за да изчезнат?

Здравейте!

Най-добре посетете лично специалист, защото сигурно ще има нужда от лечение. До тогава може да използвате Акникеър спрей за гръб.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:33

v_ventsislavova написа:Здравйте д-р Тодева,
От известно време имам пъпки по лицето , бих казала възпалени черни точки. Ходих на дерматолог, тя ми препоръча измиване със смес , който ми го направиха в аптеката, реално въобще не ми помогна. Прикавчам снимки, за да ви попитам дали имате няккво решение за проблема ми..

Здравейте!

Каква козметика използвате? Използвате ли фон дьо тен? На колко години сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта