Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:35

lazarovves написа:Здравейте. На 21 съм. От известно време (от около 3г.) имам проблем с кожата на лицето ми. Мислех си че са пубертетски пъпки, но с отминаването му ситуацията си остава същата, че дори и по-гадна. От време на време ми се появяват пъпки, някой от които са подкожни. Натрупва се някаква секреция (често около и във носа), която ми създава голям дискомфорт и изпитвам парене около зоните. Старая се да не ги пипам и стискам, но ми е изключително трудно. Ползвам маска за лице Himalaya с нийм, която временно облекчава състоянието ми, но след това ситуацията се повтаря. Отчаян съм и бих искал трайно решение на моето състояние.

Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да да приложите снимки? Възможно е състоянието да изисква лечение и да посетите дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:36

misha0342 написа:Здравейте! На 17 години съм имам мазна кожа с акне и петна. Искам да ги премахна като за начало пъпките. Имам измивен гел, крем със слънчева защита и преди използвах крем Бензамицин закупен от Турция. Този крем ми помогна но не за дълго. Някакъв друг крем може ли да ми кажете?

Здравейте!

Можете ли да да приложите снимки? Посещавала ли сте дерматолог?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот galina.dqcheva » 07 Май 2020, 21:07

Здравейте Д-р Тодева, от около седмица имам пъпки около устата, помислих че е акне, но всеки ден се появяват по 1,2 нови пъпки и се чудя дали не е алергия от маските?
Прикачени файлове
IMG_20200507_210628.jpg
Снимка
IMG_20200507_210628.jpg (917.03 KiB) Прегледано 960 пъти
galina.dqcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2020, 20:43

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот stoyana.dobreva » 21 Юни 2020, 12:34

Здравейте, от доста време се боря с акнето, но без никакъв успеш. Имам навсякъде по лицето пъпки. Челото, носа, до носа, под и над устата и дори на врата. На 20 години съм, а лицето ми изглежда просто ужасно, не е като на едно 20 годишно момиче. Ще прикача линк със снимка
https://api4.iloveimg.com/v1/download/k ... yyk2jkb5v1
stoyana.dobreva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2020, 12:15

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Александра145 » 25 Юни 2020, 16:47

Здравейте, на 22г съм, имам проблем с акнето от много години , използвала съм всякаква козметика като : акне аут цялата серия , салицилов спирт , кислородна вода , всички кремовена хималая против акне , антисептичен крем , крем здраве , серията акне стоп ,сапуни с хума смрадлика лайка, и много други кремове който не ми помагат. Пила съм цинк витамин А С Е. Препоръчайте ми нещо ефикасно ?
И ако може да ми отговорите на два въпроса:
Използвах предписан от дерматоллог крем Акнатак много добре ми повлия кожата това е единственото нещо което ми помогна в борбата с акнето нямаше и помен от пъпка , но ми се появи страшно окосмяване по лицето и се наложи да го спра ( уточнявам че единствено и само акнатак използвах) възможно ли е наистина от този крем да ми се появи това окосмяване, защото сега ме е страх да го започна отново?
Другия ми въпрос е какво в мнението ви за крем Скинорен, дали е ефикасен?
Александра145
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2020, 16:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот K27S » 28 Юли 2020, 23:35

Здравейте! АЗ съм момче на 15г. и имам пъпки черни точки зачервявания, акне от 3години насам. Ходих на дерматолог и ми предписа антибиотика Азакс, както и продукти на Eucerine като измиващ гел, обновяващ серум за лице и тоник за лице. Каза ми също така да слагам сутрин на лицето си спрея на Аcnicare, нищо че е само за гърди и гръб. Посетих го преди 40 дни и не виждам подобрения. Разбрах, че е добре да си слагам слънцезащитен крем фактор 50 и го правя преди да изляза на слънце.Използвам и нормализиращ крем на farmona със зелен чай. Моля за помощ! Благодаря предварително :)
K27S
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Яну 2020, 17:38

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот yOaNa » 28 Дек 2020, 20:08

Здравейте! На 17 години съм и съм момиче. Исках да ви попитам дали грижата ми за лицето е добре подбрана. Сутрин използвам гел на Биодерма ДС+ и след това използвам Авен Клеананс Експерт емулсия като крем един вид и това е всичко, което правя. Но кожато ми става леко суха през деня и затова на всеки 4ти ден вместо емулсията ползвам хидратиращия крем на СераВе за лице сутринта. Вечер използвам същия гел и след това Авен Клеананс изглаждащ нощен крем за лице. Кожата ми е мазна, в скоро време получавам по 1-2 подкожни пъпчици и имам проблем с белите връхчета в Т-зоната и черни точки около и на носа. не харесвам много гела за лице и бих искала да ми препоръчате друг, който да не ми влоши акнето, но и да не ми дразни кожата, да хидратира също. Слънцезащитен крем ми е много трудно да намеря подходящ, от който да не ми се появяват пъпки, да не лъщя, но и да не изсушава кожата ми до такава степен, че да си лющи. Много бих искала да чуя мнението на специалист, който да ми помогне. Благодаря ви предварително и весели празници!
yOaNa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Яну 2019, 20:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vess86 » 06 Яну 2021, 01:52

Здравейте,
Поръчах си тези продукти:

https://bit.ly/3b6AB3Y
https://bit.ly/2Mrm9Jp
https://bit.ly/3hLo334

Но сега като чета съставките(може да ги видите и на сайта) се разколебавам дали да ги ползвам. Има Caramel в първото. Боята, използвана в хр промишленост ли имат предвид? Така ли реализира матиращия си ефект продукта, като напрактика леко боядисва лицето? Или няма от какво да се притеснявам? А безопасни ли са другите съставки?
vess86
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Май 2019, 23:25

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:44

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот yOaNa » 06 Ное 2021, 16:18

Здравейте! От 8ми клас страдам от акне. С мазна кожа съм. Първо започна в Т-зоната, след 2 години започна и по бузите. Тази година съм 12 клас на 18 години съм и горе-долу мисля, че овладях положението на кожата ми, но пак има моменти, в които не мога да разбера от какво се влошава. Посещавала съм алерголог, които преди 2 години ми каза, че съм със себореен дерматит на лицето и ми предписа линията на Биодерма за дерматита, ползвах го една година и нямаше ефект. Обърнах се към личния ми лекар да ме насочи към дерматолог обаче реши, че може да ме лекува тя. Вземаха ми секрет от пъпка след което се останови, че е бактерия Акне вулгарис. Предписаха ми Азитромицин за една седмица заедно със Зинерит по два пъти на ден. За жалост след 3 месеца използване на Зинерита ефект вече от него нямаше. Опасявах се да не привикна към него и мисля, че и това стана, но лекарката ме убеди, че няма да стане и затова го продължих. Предписа ми Надикса след това обаче няма такъв крем в аптеките поради това че е спрян вноса в страната. Тази година отидох пак, дадоха ми направление към дерматолог, но нямах свободното време и то изтече. В момента използвам сутрин и вечер гела на Авен Cleanance, а сутрин след това слагам 5% бп на биотрейд гела и след това нанасям емулсия за хидратация на Авен и накрая Авен Cleanance 50+ слънцезащитен крем. Вечер правя същото обаче без слънц.крем. Това е рутината ми от последните два месеца. В последната година рутината ми пак включваше гела и емулсията на Авен след, което използвах Avene Cleanance women нощен крем(използвах го в продължение на година, но едниствено в текстурата си видях подобрение, не и с подкожните пъпки или бели върхове). Сега гела със 5% бп ми се струва, че помага, но не и напълно. Чудя се можете ли да ми препоръчате някакъв вид коректор или фон-дьо-тен с добро покритие, но да го ползвам само в малките зони за несъвършенствата ми. И какво мога да подобря в рутината си за грижа за лицето ми. Да вметна, че съм ползвала продукти и на Ла рош, А-дерма и Акне аут без ефект.
yOaNa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Яну 2019, 20:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта