Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот mamazadvama » 08 Яну 2015, 15:50

Здравейте! Имам син на 2г. и 9м. Откакто посещава детска ясла, боледува много- хреми, кашлици, в повечето случаи придружени с температура. Напоследък не се повлиява от нищо, освен АБ. Изпива АБ, симптомите отшумяват, но седмица по- късно всичко започва отново. Правихме по искане на педиатър кръвно изследване на IgA и IgE. IgE е със стойност 226 при референтна граница <100. Изписан е сингюлер. Въпросът ми е необходим ли е приема, при положение, че няма изразени симптоми на алергия? Каква друга причина може да има за тази завишена стойност?
П.п. Приемаме сингюлера вече повече от месец и засега поне няма разлика в протичането на заболяванията. В момента пак е с висока температура без други симптоми.
mamazadvama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2015, 15:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Srebar » 09 Яну 2015, 15:43

Здравейте, искам да попитам къде мога да направя изследване за алерии във Варна? Става дума на 7 месечното ми момче, което няма видими симптоми на алергия, но показателите от кръвните изследвания казват друго- OZ бяха 13, после паднаха на 3, а сега са 7... И искам да разбера на какво се дължи това, но не знам къде да направим нужните изследвания, въобще има ли във Варна такава лаборатория, моля ако някой знае да ми помогне.

Благодаря Ви, предварително!
Srebar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2015, 15:34

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Яну 2015, 19:53

mamazadvama написа:Здравейте! Имам син на 2г. и 9м. Откакто посещава детска ясла, боледува много- хреми, кашлици, в повечето случаи придружени с температура. Напоследък не се повлиява от нищо, освен АБ. Изпива АБ, симптомите отшумяват, но седмица по- късно всичко започва отново. Правихме по искане на педиатър кръвно изследване на IgA и IgE. IgE е със стойност 226 при референтна граница <100. Изписан е сингюлер. Въпросът ми е необходим ли е приема, при положение, че няма изразени симптоми на алергия? Каква друга причина може да има за тази завишена стойност?
П.п. Приемаме сингюлера вече повече от месец и засега поне няма разлика в протичането на заболяванията. В момента пак е с висока температура без други симптоми.


Здравейте,
с какви симптоми протичат инфекциите при вашето дете? Имало ли е случай, в които да има ларингити или да са ви казвали, че му свирят гърдите? Някои в семейството има ли с алергии? Досега проявявал ли е алергии към храни или медикаменти? Кои ви назначи лечение с сингюлер, детски пулмолог ли? Ходи ли детето на ясла?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Яну 2015, 19:53

Srebar написа:Здравейте, искам да попитам къде мога да направя изследване за алерии във Варна? Става дума на 7 месечното ми момче, което няма видими симптоми на алергия, но показателите от кръвните изследвания казват друго- OZ бяха 13, после паднаха на 3, а сега са 7... И искам да разбера на какво се дължи това, но не знам къде да направим нужните изследвания, въобще има ли във Варна такава лаборатория, моля ако някой знае да ми помогне.

Благодаря Ви, предварително!


Здравейте,
кои точно показател от кръвната картина на детето ви притеснява?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот mamazadvama » 12 Яну 2015, 13:41

Dr Galina Kisyovа написа:
mamazadvama написа:Здравейте! Имам син на 2г. и 9м. Откакто посещава детска ясла, боледува много- хреми, кашлици, в повечето случаи придружени с температура. Напоследък не се повлиява от нищо, освен АБ. Изпива АБ, симптомите отшумяват, но седмица по- късно всичко започва отново. Правихме по искане на педиатър кръвно изследване на IgA и IgE. IgE е със стойност 226 при референтна граница <100. Изписан е сингюлер. Въпросът ми е необходим ли е приема, при положение, че няма изразени симптоми на алергия? Каква друга причина може да има за тази завишена стойност?
П.п. Приемаме сингюлера вече повече от месец и засега поне няма разлика в протичането на заболяванията. В момента пак е с висока температура без други симптоми.


Здравейте,
с какви симптоми протичат инфекциите при вашето дете? Имало ли е случай, в които да има ларингити или да са ви казвали, че му свирят гърдите? Някои в семейството има ли с алергии? Досега проявявал ли е алергии към храни или медикаменти? Кои ви назначи лечение с сингюлер, детски пулмолог ли? Ходи ли детето на ясла?

Поздрави,
д-р Кисьова

Здравейте, инфекциите започват с гъст жълтеникав секрет от носа. До два дни започва или кашлица или вдига температура. От събота вечерта пак е на АБ след като в продължение на 3 дни вдига темп. до 39.3 градуса. Досега е изкарал два бронхита- продължителна кашлица от секретите от носа, която се усложни. Останалите случаи са висока температура, трудно повлияваща се. Не прави ларингити и не му свирят гърдите. Не е правил бронхоспазми. На два пъти получи уртикария. Установихме, че е от таблетки вит.С (онези мъничките, които ги има откакто се помня). Не е проявявал алергия към храни. Симптомите му не се променят през различните сезони. Проблемите започнаха, откакто ходи на ясла. Преди това е боледувал от хрема и възпалено гърло. Минаваха без АБ и без усложнения.
Сингюлера ни го изписа педиатър- инфекционист. Изписан е поради "слаби лигавици" и високите стойности на IgE
mamazadvama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2015, 15:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 20 Яну 2015, 10:35

Здравейте ! За много години!
Отдавна не съм Ви писала,аз съм случая с ухапването на кърлеж на моето детенце,давахте ми добри съвети за което много Ви благодаря!
Нямали сме никакви проблеми до сега ,но сега възникна и Ви моля за съвет.Днес забелязах на раменцето доста ситни пъпчици с бели връхчета много са ситнички.а на другата ръчичка пак има но там са 3-4 на брой,около вратлето там са 2-3 .това нали не е херпес,знамч,е излиза по слабите места,ние от както ни казахте да пием Уелкид ,това ни е 3-то шишенце от септември насам.с почивки разбира се.дали не съм прекалила с него,но не ми се е разболяла.Другото което е,снощи й давах 4-5 малки вилички тортичка купена от сладкарница.малко да я опита,но съмнявам се да е алергия споделете и Вие,Благодаря!Вече сме на 1г и 1 месец!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 20 Яну 2015, 10:37

s_ivelina написа:Здравейте ! За много години!
Отдавна не съм Ви писала,аз съм случая с ухапването на кърлеж на моето детенце,давахте ми добри съвети за което много Ви благодаря!
Нямали сме никакви проблеми до сега ,но сега възникна и Ви моля за съвет.Днес забелязах на раменцето доста ситни пъпчици с бели връхчета много са ситнички.а на другата ръчичка пак има но там са 3-4 на брой,около вратлето там са 2-3 .това нали не е херпес,знамч,е излиза по слабите места,ние от както ни казахте да пием Уелкид ,това ни е 3-то шишенце от септември насам.с почивки разбира се.дали не съм прекалила с него,но не ми се е разболяла.Другото което е,снощи й давах 4-5 малки вилички тортичка купена от сладкарница.малко да я опита,но съмнявам се да е алергия споделете и Вие,Благодаря!Вече сме на 1г и 1 месец!

някакъв мехлем ако трябва да й купя.намазах ги с крем здраве,понеже нямам друго.имам и фенистил капки при мен.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 22 Яну 2015, 12:50

Здравейте.
Инфекционистката ни постави диагноза-Строфулус.
Дайте ми някакъв съвет.Благодаря!Поздрави!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 23 Яну 2015, 10:56

s_ivelina написа:Здравейте.
Инфекционистката ни постави диагноза-Строфулус.
Дайте ми някакъв съвет.Благодаря!Поздрави!

Трябва ли да й давам Уелкид,аз съм го спряла,изписаха й витамин Ц,Фенистил й изписаха и калциев клюгонат.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Фев 2015, 18:50

s_ivelina написа:
s_ivelina написа:Здравейте.
Инфекционистката ни постави диагноза-Строфулус.
Дайте ми някакъв съвет.Благодаря!Поздрави!

Трябва ли да й давам Уелкид,аз съм го спряла,изписаха й витамин Ц,Фенистил й изписаха и калциев клюгонат.


Здравейте,
от това, което ми разказвате, най-вероятната причина за появата на обривът е приема на тортата. Направете сега почивка от Уелкидс, докато не и изчезнат напълно обривите и поне още една седмица след това. Освен това което ви е изписала лекарката може да мажете обривите с фенистил гел или с микстура алба. Трябва да спазвате няколко дни и диетичен режим.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта