Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот inasir » 18 Мар 2015, 13:07

Здравейте!
Моето дете много страда от ухапване от бълхи. Зачрвяват се и стават на пъпки местата, където са ухапани от тези животинки. Има силен сърбеж. Дадоха ми едно лосионче, което е правено с невен и от него се поуспокояват и малко по-бързо минават. Има ли някакво друго средство за мазане или нещо друго, което да помага или пък да гони бълхите от нея. Детето ми е на четири години и половина.
А имам и един друг въпрос детето ми имаше конюктивит. Слагахме една седмица Тобрадекс и спряхме. Два дни нямаше нищо и тази сутрин пак и се бяха зачервили очичките и имаше малко слепване. Какво можем да направим, за да отмине?
inasir
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Мар 2015, 12:51

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Апр 2015, 13:56

inasir написа:Здравейте!
Моето дете много страда от ухапване от бълхи. Зачрвяват се и стават на пъпки местата, където са ухапани от тези животинки. Има силен сърбеж. Дадоха ми едно лосионче, което е правено с невен и от него се поуспокояват и малко по-бързо минават. Има ли някакво друго средство за мазане или нещо друго, което да помага или пък да гони бълхите от нея. Детето ми е на четири години и половина.
А имам и един друг въпрос детето ми имаше конюктивит. Слагахме една седмица Тобрадекс и спряхме. Два дни нямаше нищо и тази сутрин пак и се бяха зачервили очичките и имаше малко слепване. Какво можем да направим, за да отмине?


Здравейте,
за предпазване от ухапване от бълхи може да използвате Репелент лосион против комари, кърлежи и бълхи на Biotrade или БОЧКО лосион против ухапване от насекоми.

Ухапаните места може да мажете с фенистил гел или бочко гел след ухапване или БИО успоояващ гел след ухапване PRANAROM AROMAPIC.

Относно зачервяването на очите е добре да се вземе секрет за микробиологично изследване, след което да се сменят антибиотичните капи, като може да се започне лечение с Цилоксан капки.


Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот inasir » 06 Апр 2015, 13:00

Много ви благодаря за съветите
inasir
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Мар 2015, 12:51

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот nikolovanikolova » 25 Май 2015, 10:12

Здравейте! Изписан е Сталорал след направени кожни проби. Въпросът ми е какви могат да са последиците за здравето на детето ако лекарството е изписано за алерген, към който нямаме алергия т.е. ако алергията ни е към друг алерген. Благодаря Ви предварително!
nikolovanikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2015, 09:00

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Юни 2015, 10:46

nikolovanikolova написа:Здравейте! Изписан е Сталорал след направени кожни проби. Въпросът ми е какви могат да са последиците за здравето на детето ако лекарството е изписано за алерген, към който нямаме алергия т.е. ако алергията ни е към друг алерген. Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
след като вашия лекар е направил кожно-алергични проби и е преценил, че трябва да направите терапия с Сталорал, бих ви посъветвала да послушате неговия съвет.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот momosho » 09 Окт 2015, 09:56

Здравейте д-р Кисьова.
Преди 2 месеца направиха изследване на дъщеря ми за алергии, (поради една доста продължителна сутрешна хрема)от което се установи, че е развила алергия към домашното ни морско свинче. Заедно с това изследване направихме ( по мое желание) и проби за алергии към пчели и оси, при което се оказа, че има лека алергия към пчели. За морското свинче ни казаха да го махнем и да вземаме няколко лекарства и всичко се оправи, но мен алергията към пчелите повече ме притеснява. Какво означава лека?- резултата на 20 мин. кожен тест за морско свинче беше 40/7 , а за пчелите - 3/2 (за оси- отрицателен). Това какво означава? Може ли да се предвиди каква ще е реакцията при ужилване (лек обрив, подуване, запушване на трахеята и т.н.) ? Лекарката ни изписа при нужда (при ужилване от пчела) 1 табл. Клемастин, 2 табл. Медрол 4 mg и Елоком за мазане, което винаги да си носим.Това достатъчно ли е? Много се притеснявам да не се случи нещо на някоя екскурзия с класа или разходка в планината и тези лекарства да се окажат недостатъчни. Вие как мислите?
momosho
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2015, 09:37

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот кроки » 21 Окт 2015, 10:55

Здравейте!
Детето ми е на 3години и 9 месеца. Миналата зима пи Сингулар, лятото почива и беше Ок. Сега за зимния период отново ни го изписаха. Паралелно с това леченио от юни три-четири месеца имаше лечение за леко увеличина трета сливица. Лечението включваше три месеца прием на Назонекс и Аериус. Сега на 17.10 приключи тримесечният прием на Назонекс и Аериус. Не знам стечение на обстоятелствата ли ер настинал ли е леко - но веднага след спирането на приема им се появи лека кашлица. Кашлицата е предимно сутрин и вечер. Възможно ли е от кортикостероидда в Назонекс нещо да му става? Не ми се иска отново на кортикостериоди, при положение, че състоянието му е стабилно, освен кашлицата от няколко дни. Не му е червено гърлото, чист е и надолу в дробовете. Ако кашлицата е в резултат от коркитостериода, какъв е начина да не започваме отново с Назонекс. Не мисля, че е алергия към Сингулара, защото го е пил и преди и сега е пил 20 дни и нищо му нямаше. Кашлицата, която е предимно сутрин и вечер, а по някога и по време на сън се появи след спиране на Назонекс и Аериус.
Благодаря!
кроки
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Ное 2013, 14:21

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Любка Проданова » 21 Ное 2015, 21:22

Здравейте! Имам един въпрос. Не мога да разбера има ли алергия и от какво и какво да предприема за моето дете, което е на 8 месеца. Още в родилния дом повръщаше като фонтан от АМ. Като започнах да го кърмя това повръщане спря. Имаше страшни колики до 6-7 месец, много често и слузести зелени акита. Никакво АМ не иска да вкуси, а където му е попаднало около устичката му става червено /бързо му изчезва после/. Забелязах, че когато го храня с пюре, което съдържа сухо мляко, пак му се зачервява около устата. От безизходица му давах вечер 1 седмица кисело мляко, след което според мен получи алергичен ларингит и му го спрях. Давам му 2 пъти пюре, 2 пъти каша на ден и от 1 седмица попара, но ме е страх да не му стане пак нещо от сиренето и маслото в нея. Някои лекари казват, че има АБКМ, но други симптоми няма. Моля дайте ми съвет. Благодаря предварително!
Любка Проданова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2015, 20:37

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Ное 2015, 16:02

momosho написа:Здравейте д-р Кисьова.
Преди 2 месеца направиха изследване на дъщеря ми за алергии, (поради една доста продължителна сутрешна хрема)от което се установи, че е развила алергия към домашното ни морско свинче. Заедно с това изследване направихме ( по мое желание) и проби за алергии към пчели и оси, при което се оказа, че има лека алергия към пчели. За морското свинче ни казаха да го махнем и да вземаме няколко лекарства и всичко се оправи, но мен алергията към пчелите повече ме притеснява. Какво означава лека?- резултата на 20 мин. кожен тест за морско свинче беше 40/7 , а за пчелите - 3/2 (за оси- отрицателен). Това какво означава? Може ли да се предвиди каква ще е реакцията при ужилване (лек обрив, подуване, запушване на трахеята и т.н.) ? Лекарката ни изписа при нужда (при ужилване от пчела) 1 табл. Клемастин, 2 табл. Медрол 4 mg и Елоком за мазане, което винаги да си носим.Това достатъчно ли е? Много се притеснявам да не се случи нещо на някоя екскурзия с класа или разходка в планината и тези лекарства да се окажат недостатъчни. Вие как мислите?


Здравейте,
не може да се предвиди колко бурна ще бъде алергичната реакция при ухапване от пчела. Добре е когато детето ходи на екскурзии или организирани походи в планината, ако има медицинско лице да бъде предупредено и да се носи и Метилпреднизолон за мускулно приложение.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Дъбравски » 17 Дек 2015, 21:18

Здравейте , имам бебе на 6 месеца , изцяло на кърма е , не даваме други добавки / адаптирано мляко /. От близо 2 месеца има слуз в изпражненията . Няма обриви или някакви други симптоми . До момента сме посетили 3-ма гастроентеролози , като мненията са - единия казва ,че бебето има алергия към белтъка на кравето мляко , другите двама отричат да има такова нещо . Въпреки това съпругата ми е на диета вече 2 месеца без млечни продукти , говеждо , какао , цитруси , шоколад , но ефект не виждаме . Пускали сме микробиология - всичко е чисто. Моля за вашето мнение . Благодаря !
Дъбравски
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2015, 21:08

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта