Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Мар 2014, 14:42

Тук може да задавате вашите въпроси свързани със симптомите, изследванията и лечението на деца с алергии.

На вашите въпроси ще отговаря Детски лекар - д-р Галина Кисьова.

Повече информация за д-р Галина Кисьова може да намерите в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Д-р Галина Кисьова - въпроси свързани с вашето бебе и де

Мнениеот pepa1974 » 14 Мар 2014, 23:11

Dr Galina Kisyovа написа:
s_ivelina написа:
s_ivelina написа:след 15 дена пак ще даваме кръв.
понеже наближава 3-я й месец,вече може ли да се дава 120мл вода с 4 лъж.Аптамил.досега и давам 110мл на 3л и половина от млякото..
от вчера забелязах,че почна доста да се плюнчи..и доста ми реве.на какво се дължи това плюнчене..тя е още малка за зъби..странно..

след 3-я месец ли се започва с кашите и пюретата..и какво се дава за първо време.
от Аптамила имам още 2 кутии какво мляко ми препоръчвате след това..


Здравейте,
когато бебето се чувства добре и не повръща при приема на дадено мляко е добре да не се сменя, след като си е свикнало с него. В случай, че не намирате Аптамил АР и искате в млякото да има пробиотик, бих ви препоръчала Хип - био мляко с антирефлуксна формула - Hipp AR.

Най-добре е да започнете захранването на бебето в края на 4 месец, началото на петия месец, не е необходимо да избързате. Не се препоръчва захранването на кърмачето да започне по-рано от 16-17 седмица. Ще започнете захранването със зеленчуково пюре. Като наближи да започнете захранването му, ще обсъдим отново с кое точно пюре да започнете. Как е бебето ви? Продължавате ли да мерите температурата?

Поздрави,
д-р Кисьова

Здравейте,
Тъй като Аптамил АР и Хип АР се предписват и на бебета с риск към алергии, възможно ли е употребата им да замъгли такава проява и това да попрече за по-своевременно лечение при бебето примерно на атопичен дерматит?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Д-р Галина Кисьова - въпроси свързани с вашето бебе и де

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Мар 2014, 13:02

Здравейте,
Тъй като Аптамил АР и Хип АР се предписват и на бебета с риск към алергии, възможно ли е употребата им да замъгли такава проява и това да попрече за по-своевременно лечение при бебето примерно на атопичен дерматит?[/quote]

Здравейте,
причините за появата и развитието на атопичния дерматит са многофакторни. Приемът на хипоалергенно мляко може да намали риска от появата на алергии при предразположени деца, но не може да предотврати появата им на 100 %. При някой деца симптомите на атопичния дерматит са по-леко изразени, но всеки опитен Педиатър и дерматолог, би могъл да диагностицира заболяването.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Bolka » 26 Мар 2014, 17:21

Здравейте Д-р Кисьова,
колко продължително и често може де се дава ксизал капки на дете на 3,5 години? Трябва ли да сменяме препаратите ?Става въпрос за слънчева алергия.Благодаря.
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Мар 2014, 13:12

Bolka написа:Здравейте Д-р Кисьова,
колко продължително и често може де се дава ксизал капки на дете на 3,5 години? Трябва ли да сменяме препаратите ?Става въпрос за слънчева алергия.Благодаря.


Здравейте,
ако се налага Ксизал капки може да се дава и продължително време, в продължение на месеци, но само под контрол на лекуващия лекар, като не е необходимо да сменяте антихистаминовите капки. Препоръчително е при слънчева алергия да се използва и висок фактор на слънчезащитен крем, като започнете да го нанасяте още от сега, през пролетта.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот petiqhristova » 15 Май 2014, 18:58

Здравейте, Д-р Кисьова.Ходихме на доста лекари,както и доста лекарства ни изписаха,и различни диагнози...бих се радвала да чуя и вашето мнение.Синът ми е 2г и 1м и от октомври месец всеки месец се разболява с бронхит,като март месец ни приеха в болница с бронхиолит, дълбока астматична кашлица,задушаване.Април месец пак същата кашлица и задушаване,едната лекарка ми каза двустранна пневмония,другата вирусна инфекция,а на следващия ден почти нищо му нямаше.Заведах го на алерголог и без никакви изследвания само с едно прослушване му поставиха диагноза бронхиална астма изписаха му пулмикорт и ефира.След около месец инхалации го заведах при друг алерголог,който каза да направим кожен тест за алергии.Излезе положителен за полени,акари и влага.И му поставиха диагноза алергия като му изписаха алергодил,фликсоназе,ксизал,кетотифеин и ефира.Но аз се съмнявам в точността на този тест съответно и от нуждата на всички тези лекарства.Много ще съм благодарна за Вашето мнение и съвет.
petiqhristova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2014, 18:40

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Май 2014, 12:16

petiqhristova написа:Здравейте, Д-р Кисьова.Ходихме на доста лекари,както и доста лекарства ни изписаха,и различни диагнози...бих се радвала да чуя и вашето мнение.Синът ми е 2г и 1м и от октомври месец всеки месец се разболява с бронхит,като март месец ни приеха в болница с бронхиолит, дълбока астматична кашлица,задушаване.Април месец пак същата кашлица и задушаване,едната лекарка ми каза двустранна пневмония,другата вирусна инфекция,а на следващия ден почти нищо му нямаше.Заведах го на алерголог и без никакви изследвания само с едно прослушване му поставиха диагноза бронхиална астма изписаха му пулмикорт и ефира.След около месец инхалации го заведах при друг алерголог,който каза да направим кожен тест за алергии.Излезе положителен за полени,акари и влага.И му поставиха диагноза алергия като му изписаха алергодил,фликсоназе,ксизал,кетотифеин и ефира.Но аз се съмнявам в точността на този тест съответно и от нуждата на всички тези лекарства.Много ще съм благодарна за Вашето мнение и съвет.


Здравейте,
от описанието на симптомите, които давате при вашето дете, разбира се като се има предвид, че не съм прегледала детето и не мога да видя документацията от предишните му разболявания, бих могла да ви насоча, че се касае за повтарящ се бронхообструктивен синдром. Наличието на повече от три пъти при вашето дете на бронхит с обструкция (т.е. заболяване протекло с кашлица, задух и свирене на гърдичките му) е насочило лекарите към диагнозата бронхиална астма и затова са започнали лечение с пулмикорт и ефира. Тази диагноза не бива да ви стряска, тъй като при децата на тази възраст, това състояние по-често е преходно и с израстването на детето състоянието му ще се подобри. Поради честото боледуване и като се вземе под внимание и тестовете за алергия, които сте направили на детето ви, бих ви препоръчала да го заведете на детски пулмолог. Най-доброто за вашето дете е то да бъде проследено от един и същи лекар, при всяко следващо заболяване или пристъп на кашлица и задух. Само по този начин ще може да се прецени най-добре състоянието му и повлияването от назначеното лечение. Заведете го на детски пулмолог, за да може ако се наложи при следващ пристъп да се свържете с него. Има ли детето продължителна хрема или други симптоми или алергии към медикаменти или храни? Имало ли е атопичен дерматит като бебе? Има ли друг в семейството с алергии?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот petiqhristova » 16 Май 2014, 13:13

Преди да се разболее изкарва около седмица със запушен нос и след това прави бронхит.Когато беше бебе имаше атопичен дерматит, никой от семейството не е нито с алергии ,нито с астма.Най-много ме притеснява от това неясно състояние и диагноза и всички тези лекарства, които пие да не му причинят нещо друго по-сериозно. Вие можете ли да ме насочите към детски пулмолог,тъй като ми е мнго трудно да открия такъв вид специалисти.Много благодаря за мнението и бързият отговор.
petiqhristova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2014, 18:40

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Май 2014, 13:59

petiqhristova написа:Преди да се разболее изкарва около седмица със запушен нос и след това прави бронхит.Когато беше бебе имаше атопичен дерматит, никой от семейството не е нито с алергии ,нито с астма.Най-много ме притеснява от това неясно състояние и диагноза и всички тези лекарства, които пие да не му причинят нещо друго по-сериозно. Вие можете ли да ме насочите към детски пулмолог,тъй като ми е мнго трудно да открия такъв вид специалисти.Много благодаря за мнението и бързият отговор.


Здравейте,
има ли сега детенцето ви кожни обриви? В кой град живеете? Какво лечение прилагате сега, ползвате ли пулмикорт?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот petiqhristova » 16 Май 2014, 14:27

Здравейте,
има ли сега детенцето ви кожни обриви? В кой град живеете? Какво лечение прилагате сега, ползвате ли пулмикорт?


Излизат му обриви от време на време като аз ги свързвам с разболяването защото се появяват по едно и също време,но личната лекарка и едната алерголожка казаха,че били алергични пъпки и нямали връзка с разболяването...Сега сме на фликсоназе,алергодил,кетотифеин ,ксизал и ефира,пулмикорт не пие от 1 седмица ,изпи 20 дози от него.По принцип живеем в Шумен,но и във Варна също.
petiqhristova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2014, 18:40

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта