Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Jr. Moraes » 19 Авг 2014, 20:07

Д-р Матев , имам сърбежи в ануса и леки болки , ходих на хирург и ми каза , че имам анална фисура. Предложи ми да ме оперира , но аз смятам , че е още малка , защото разреза ми е колкото косъм и с леки болки. Сърбежите ми са предимно вечер. Смятате ли , че ще се оправя като си поръчам от вашия мехлем без да се подлагам на операция ?
Jr. Moraes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2014, 20:02

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 20 Авг 2014, 09:23

Jr. Moraes написа:Д-р Матев , имам сърбежи в ануса и леки болки , ходих на хирург и ми каза , че имам анална фисура. Предложи ми да ме оперира , но аз смятам , че е още малка , защото разреза ми е колкото косъм и с леки болки. Сърбежите ми са предимно вечер. Смятате ли , че ще се оправя като си поръчам от вашия мехлем без да се подлагам на операция ?


Здравейте, ако диагнозата е сигурна с тези оплаквания не сте все още за операция. Дали ще се оправите с мехлеми и мазане се разбира след като опитате.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Jr. Moraes » 24 Авг 2014, 20:37

Д-р Матев , поръчах си от вашия мехлем , но в момента съм на антибиотик Клиндамицин на 8 часа. Може ли да комбинирам мехлема с антибиока?
Jr. Moraes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2014, 20:02

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Авг 2014, 11:34

Jr. Moraes написа:Д-р Матев , поръчах си от вашия мехлем , но в момента съм на антибиотик Клиндамицин на 8 часа. Може ли да комбинирам мехлема с антибиока?


Да.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот didadonka » 14 Окт 2014, 10:46

Здравейте, аз за всеки случай като вземе да кърви, си правя бани с лайка или слаб бледорозов разтвор калиев перманганат, така за дезинфекция. После слагам крем Здраве, донякъде помага.
didadonka
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Окт 2014, 18:00

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Diksi » 17 Дек 2014, 18:42

Здравейте,

Аз съм жена , на 26г, нераждала.
От два месеца имам кървене и болки при изхождане.Мислех,че са хемороиди. Лекувах се с декталекс, свещички Цикатридина, мехлем Доксипрокт, билков чай за вътрешни хемороиди.
Понякога са по-слаби и като че отщумяват, но понякога продължават часове.
Вчера при преглед от хирург ми поставиха диагноза анална фисура, като ми предписаха Флебодия, свещички Цикатридина и Волтарен. Като имало вариант за операция, ако няма подобрение на състоянието ми след нова година.
Моля за вашето мнение по моя случай. Не ли добре лечението ми да включва и някакъв крем?
Diksi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2014, 18:01

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Дек 2014, 10:24

Diksi написа:Здравейте,

Аз съм жена , на 26г, нераждала.
От два месеца имам кървене и болки при изхождане.Мислех,че са хемороиди. Лекувах се с декталекс, свещички Цикатридина, мехлем Доксипрокт, билков чай за вътрешни хемороиди.
Понякога са по-слаби и като че отщумяват, но понякога продължават часове.
Вчера при преглед от хирург ми поставиха диагноза анална фисура, като ми предписаха Флебодия, свещички Цикатридина и Волтарен. Като имало вариант за операция, ако няма подобрение на състоянието ми след нова година.
Моля за вашето мнение по моя случай. Не ли добре лечението ми да включва и някакъв крем?


Здравейте, диагнозата Ви, считам че е точна. Флебодия няма доказан ефект при тази диагноза. Лечението е основно оперативно/безкръвно при мен/. Ако все пак искате да опитате с мазане на мехлем, проверете на www.fisura.bg
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот miraclee » 18 Яну 2015, 05:16

здравейте! много съжалявам, че сте далече (аз съм в софия). в краен случай дори бих пътувала с влак за един ден, за да ме прегледате.

имам следните оплаквания... от няколко месеца точно по време на ПМС започнах да имам малки проблеми при изхождането.
на лекар не съм ходила. не ми изглеждаше като голям проблем, а и винаги съм имала болезнен и проблемен цикъл и лекарите казват, че като родя ще се оправи. ПМС-то ми е седмица или повече, различни симптоми. понякога главоболие и болки в кръста, а по-често леки болки в корема от време на време преди цикъла. с напредване на годините (на 27 съм) и ПМС-то става по-тежко, като бях по-малка съвсем го нямаше. от около година стана малко по-тежко през този период и освен физическите симптоми имам и кофти настроения.
може би от лятото се появи и този проблем при изхождането, все едно се получава лека цепка, има малко кръв, боли само по време на изхождане за секунди, през останалото време - нищо. принципно, когато цикъла ми свърши няма и помен от това чудо.

ям предимно сухи храни, а това започна след дълъг период (около 2 месеца), в който не ядях почти никакви меки и течни храни. също така, не пия достатъчно вода, а напоследък още по-малко. просто никога не съм пиела много вода. дали ако си наложа да пия вода може да има подобрение, а също и пловоде и по-течни храни, например? моля ви, кажете ми, че има надежда и без да ходя на лекар. странното е, че се появява само преди цикъл и се чудя каква би могла да е причината. това, че нещо се изменя на чисто клетъчно ниво по време на ПМС (мястото отслабва по някакъв начин?) и съпроводено от твърдите храни, може би?

скоро ми свърши последният цикъл, но това продължи 2-3 дни след като ми дойде (а досега винаги се е оправяло на 1-вия ден от цикъла). после се оправи за 1-2 дни. след това заради нередовното ми хранене 2 дни не бях ходила до тоалетна и накрая пак се появи. от 3-4 дни си имам цепчица. боли ме само при изхождане и има кръв, веднага след изхождането нищо не усещам. сега вече усещам на моменти гъделичкане, на моменти лек сърбеж и дискомфорт, но не постоянно, а по-скоро, когато съм седнала (това от вчера, днес е втори ден, в който от време на време се появява дискомфорт). в последният месец седях пред компютър от сутрин до вечер всеки ден, на не особено удобен стол. мисля, че и това може да влошава нещата.
от 2 дни се мажа с невен, но няма особена промяна. отделно и много започнах да се притеснявам, че този път не се махна след цикъла и имам чувството, че от нерви го правя по-зле.
не ми се иска да взимам антибиотици или някакви силни лекарства. силно се надявам да има друг начин да се оправи.

предварително благодаря! погледнах в огледалото, изглежда като подутинка (малко по-голяма от оризово зърно), която като я докосна боли, също както при изхождането. от задната страна е.
miraclee
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2015, 04:59

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Яну 2015, 11:18

Здравейте, предполагам, че имате остра анална фисура, която вече хронифицира. Можете да използвате първоначално мехлеми. Ако не помагат вижте за опциите за лечение на fisura.bg, както и в сайта на фрамар.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот miraclee » 19 Яну 2015, 16:53

а има ли мехлеми, които мога да купя без рецепта, какво бихте ми препоръчали?
днес е по-добре, утре няма да го има съвсем.. не знам на какво се дължи, на липса на витамини или нередовно хранене, но вече се храня с по-мека храна и пия повече вода и чайове... възможно ли е да е от липса на магнезий?
извенете, че толкова разпитвам. дано и на други хора е полезна информацията.

благодаря ви!
miraclee
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2015, 04:59

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта