Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 28 Яну 2015, 10:56

miraclee написа:а има ли мехлеми, които мога да купя без рецепта, какво бихте ми препоръчали?
днес е по-добре, утре няма да го има съвсем.. не знам на какво се дължи, на липса на витамини или нередовно хранене, но вече се храня с по-мека храна и пия повече вода и чайове... възможно ли е да е от липса на магнезий?
извенете, че толкова разпитвам. дано и на други хора е полезна информацията.

благодаря ви!


Продължавайте в същият дух. Едва ли е от липса на магнезий. Използването на мехлеми е възможно, но има голямо разнообразие и е са за различни състояния.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Anton » 07 Юни 2015, 00:39

здравейте...
имам опасения че имам рак на ануса.. :(
имам сърбежи и някак все едно кожата ми е в повече..
Anton
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юни 2015, 00:11

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Юни 2015, 10:02

Здравейте, не мисля, че е рак на ануса, но е добре да Ви извърша преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tina.petrova » 14 Юли 2015, 13:36

Здравейте!Дъщеря ми е на 1г и 3м. и преди месец и половина имаше запек.Тогава и се появи и фисура.От тогава не можем да се преборим и със запека,защото явно я боли и се стиска по цял ден.Изхожда се всекидневно,но със рев непосредствено преди изхождането.След това няма болка и си е весела и не плаче.Изпражненията и са като мек прастелин,което не е да мен много твърдо.Никога не е кървяла и не става по-голяма,но и не зараства.Не се пжвлиява от никаква храна за разхлабване,Лактулозата и дразни много стомаха и ефект върху консистенцията нямаше.Изписваха ни Дефламол и свещички и никакъв ефект.Сега последно хирурга,който я видя изписа Прокто-Гливенол,нов сироп за разхлабване и свещички.Но пак не мога да оправя запека,защото я е страх и се стиска докато може и се въртим в кръг.Започнах бани със смрадлика и калиев перманганат.Можете ли да ме посъветвате какво да правя,защото не искам да я подлагам на операция.Детето от толкова лекари се е напрашило и не дава и с пръст да го докоснат.Четох много и за вашия крем за анална фисура.Дали е подходящ и за деца?
Благодаря предварително!
tina.petrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:18

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 15 Юли 2015, 09:57

tina.petrova написа:Здравейте!Дъщеря ми е на 1г и 3м. и преди месец и половина имаше запек.Тогава и се появи и фисура.От тогава не можем да се преборим и със запека,защото явно я боли и се стиска по цял ден.Изхожда се всекидневно,но със рев непосредствено преди изхождането.След това няма болка и си е весела и не плаче.Изпражненията и са като мек прастелин,което не е да мен много твърдо.Никога не е кървяла и не става по-голяма,но и не зараства.Не се пжвлиява от никаква храна за разхлабване,Лактулозата и дразни много стомаха и ефект върху консистенцията нямаше.Изписваха ни Дефламол и свещички и никакъв ефект.Сега последно хирурга,който я видя изписа Прокто-Гливенол,нов сироп за разхлабване и свещички.Но пак не мога да оправя запека,защото я е страх и се стиска докато може и се въртим в кръг.Започнах бани със смрадлика и калиев перманганат.Можете ли да ме посъветвате какво да правя,защото не искам да я подлагам на операция.Детето от толкова лекари се е напрашило и не дава и с пръст да го докоснат.Четох много и за вашия крем за анална фисура.Дали е подходящ и за деца?
Благодаря предварително!


Здравейте, има клинични проучвания, които показват, че мехлема е ефективен и безопасен за деца.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Shanz92 » 19 Ное 2015, 07:25

2015-11-19 06.23.41.jpg
2015-11-19 06.23.41.jpg (60.31 KiB) Прегледано 819 пъти

Здравейте, д-р Матев. Искам да попитам дали това е фисура и дали има нужда от операция към момента.
Shanz92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2015, 07:14

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 01 Дек 2015, 15:50

Прилича на фисура, ако боли като фисура , сигурно е фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ми-ли » 02 Яну 2016, 18:28

Здравейте, д-р Матев! Желая Ви здраве и успешна нова година!
Имам следният проблем и поради естеството му не смея да отида на лекар. Жена съм на 45 години и от известно време имам парене и сърбеж около ануса и понякога след изхождане много леко кървене. Преди около 10 дни при мазане с Проктогливенол напипах малко неболезнено топченце малко навътре в ануса. От 4-5 дни топчето се измести в гънка външно на ануса и нарастна с големина на лещено зърно - при пипане се мести и е твърдо, но не боли. Болезнена е кожата около целия анус и продължава сърбежа. Ще ми препоръчате ли някакъв друг крем? Притеснява ме дали не е нещо сериозно. Предварително Ви благодаря за отговора.
ми-ли
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2016, 18:11

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 06 Яну 2016, 10:26

Здравейте, Честита Нова Година! Добре е да се извърши преглед. По добре не мажете с нищо, ако не премине до 10 дни заповядайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tdinova » 07 Яну 2016, 13:04

Здравейте!

На 20 .12.2015 ми бе направена операция за лечение на анална фисура чрез дилатация.
На 5 .1. 2016 при прегледа лекарят ми каза, че фисурата е затворена - това се виждаше на екрана
при направената от него аноскопия.
Но мен все още много ме боли при допир - след изхождане парещо и продължително.
Моля , кажете ми нормално ли е това?
Какви обезболяващи да приемам?


Дора
tdinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:32

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта