Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Юни 2017, 13:54

По посока на влагалището- да, в корема - не.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 08 Юни 2017, 11:18

Здравейте д-р Матев,
Оперирана съм за премахване на хемороид по метода Милиган Морган. В епикризата е записано и хурурга ми обясни , че ми и направена дилатация. Получила съм фисура. За съжалене хирурга не комуникира повече с мен.
От операцията е изминал един месец. Болките след изхождане постепенно намаляха значително. Ползвам цикатидрина. Въпроса ми към вас е може ли да започна Кегел упражненията /за възтановяване на мускула защото се получи изпускане/ при условие че все още имам фисура. Намаляването на болката показателно ли е, че фисурата зараства.
Благодаря за вашата човечност и всеотдайност към пациентите.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Юни 2017, 11:33

dianavk написа:Здравейте д-р Матев,
Оперирана съм за премахване на хемороид по метода Милиган Морган. В епикризата е записано и хурурга ми обясни , че ми и направена дилатация. Получила съм фисура. За съжалене хирурга не комуникира повече с мен.
От операцията е изминал един месец. Болките след изхождане постепенно намаляха значително. Ползвам цикатидрина. Въпроса ми към вас е може ли да започна Кегел упражненията /за възтановяване на мускула защото се получи изпускане/ при условие че все още имам фисура. Намаляването на болката показателно ли е, че фисурата зараства.
Благодаря за вашата човечност и всеотдайност към пациентите.

Да - можете да правите упражненията.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 12 Юни 2017, 12:29

Зравейте д-р Матев,
Ако болката от фисурата изчезне ще изчезне ли и спазьма на мускула?
Нямам болка при изхоздане, но опипвайки около ануса са усеща една твьрдина.
Благодаря.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Юни 2017, 12:43

dianavk написа:Зравейте д-р Матев,
Ако болката от фисурата изчезне ще изчезне ли и спазьма на мускула?
Нямам болка при изхоздане, но опипвайки около ануса са усеща една твьрдина.
Благодаря.

Има ли болка има и спазъм.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 16 Юни 2017, 16:47

Препоръчват ми колоноскония, поради болка в корема и червото с подуване на стомаха.
Д-р Матев, мога ли да я направа при условие че имам фисура. Не е ли опасно. Това няма ли да се отрази на фисурата като влоши положението й.
Благодаря.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот silondreta » 02 Юли 2017, 17:31

Добър ден, докторе искам да Ви попитам за моя проблем, защото съм адски притеснена. Проблемът е следният преди месец усетих ужасен сърбеж вътре и около ануса и след седмица забелязах че имам кръв по салфетката опитах се да се огледам в огледалото (срам но ще го кажа)
Хубаво се разтвори ануса и вътре видях че имам нещо вътре като топченце което леко виси ... Имам постоянен дискомфорт като боцкане .. докторе дали това е хемороид или рак. Утре съм на хирург, но умирам от страх на 21г момиче съм ... Дано да са хемороиди. Според вас възможно ли е аз да ги виждам след като не излизат навън ? Ще бъда благодарна ако получа вашият отговор!!!
silondreta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2017, 17:22

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Сибел » 19 Сеп 2017, 23:39

Здравейте,доктор Матев!20годишно момиче съм от три години страдам от хроничен запек с наличие на кръв,подуване на корема и газове.Тази година 29-ти Януари ми е направена операция с лазер за тежка анална фисура в Русе.След операцията ми изписаха Лактулоза, а преди това съм използвала Дулколакс (дълго време и в момента пия 10-11 капки + Хуск), Цикатридина, Детралекс, Прокто-гливенол и др.След операцията всяка сутрин ходя по голяма нужда,но пак имам проблеми със запека (само два пъти съм имала наличие на кръв).Началото на самата дефекация е по твърда.Имам пощипвания, миризма и малко болки заедно с изтръпване,когато седна.Страх ме е да не съм си причинила отново фисура или операцията немогла да зарастне,поради честия запек, който получавах.След това ми направиха пълни изследвания на червата и установиха,че имам Синдром на раздразненото черво. Абсолютно много ми е притеснено искам да ходя пак на преглед и незнам,дали при гастроентеролог,или при проктолог трябва да ходя.Може ли да ме насочите към правилния вариант? Ще съм ви много благодарна за отговора.
Сибел
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 19:49

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Sluncho95 » 26 Окт 2017, 15:10

Здравейте д-р Матев! Аз съм студент по медицина 5ти курс и донякъде вече разбирам от медицина. Страдам от анална фисура от март месец като съм се преборвала успешно с проблема но при лек запек тя отново рецидивира.Понякога дори след нормално изхождане се обостряше.Правена ми е колоноскопия,за да се отхвърлят заболявания на дебелото черво-нямаше такива,не ми казаха и хемороиди да имам. Лекувала съм се със свещички цикатридина,доксипрокт и мехлем с дилтиазем от вашата клиника. Спазвам диета богата на фибри,пия хуск,но нз колко време мога да го пия без да спирам.От 3 сед съм го спряла и фисурата се обостри.Междувремено не спирам да използвам мехлема. Притеснява ме,че ако единственото лечение е операция, ако се появи пак запек ще се появи и фисурата. Също така се притеснявам от последствията след операцията. Вероятността от инконтиненция.Може ли да ми кажете по-подробно за рисковете при вътрешна латерална сфинктеротомия и евентуално някакъв съвет за това как да поддържам меко изхождането. Благодаря предварително.
Sluncho95
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Окт 2017, 14:55

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот К123 » 09 Ное 2017, 12:28

Здравейте д-р Матев! Аз съм на 29г , и имам следния проблем.
Цял живот съм с запек,семейна черта, като и от години имам хемороиди които се възпаляват и понякога кървят.
Миналата година претърпях гинекологична операция, и от подготовката за същата тоест от направената ми клизма и рациновоно масло което се пие, хемороидите ми се обостриха доста сериозно, но ми казаха че било нормално и ще ми мине.
Минаха ми, както обикновенно разни михлеми и миене със студена вода, нещата се оправят.
Но след направената ми клизма и до ден днешен изпитвам режеща болка, парене, понякога зацапване на бельото след трудно изхождане , което в повечето случай завършва с прокървяване, но не е като на възпалени хемороиди.
Болката и дискомфорта са съвсем различни, както и продължителноста на болката която се появява при изхождане и продължа доста дълго време, после отшумява и така до следващтото посещение на тоалетната.
Бихте ли изказали мнение.
Благодаря.
К123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2017, 12:12

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта