Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Zey12 » 19 Май 2019, 18:25

Здравейте д-р Матев! Имам излизащо от ануса и продължаващо навън около 1,5 - 2 см. В началото когато го открих дори не ме болеше, просто имах усещане за чуждо тяло и съвсем лек
о смъдене. Сега започнах да го мажа с прокто-гливенол и чувството за чуждо тяло изчезна, но тази ивица като израстък нито намалява нито се прибира. Въпросът ми е това анална фисура ли и колко време мога да прилагам лекарството.? Този израстък може ли да се прибере само с лекарства?
Zey12
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2019, 18:09

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 28 Май 2019, 11:18

Zey12 написа:Здравейте д-р Матев! Имам излизащо от ануса и продължаващо навън около 1,5 - 2 см. В началото когато го открих дори не ме болеше, просто имах усещане за чуждо тяло и съвсем лек
о смъдене. Сега започнах да го мажа с прокто-гливенол и чувството за чуждо тяло изчезна, но тази ивица като израстък нито намалява нито се прибира. Въпросът ми е това анална фисура ли и колко време мога да прилагам лекарството.? Този израстък може ли да се прибере само с лекарства?


Възможно е да е хипертрофична анална папила.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот veronika19859 » 05 Юли 2019, 10:08

Здравейте, доктор Матев! Преди доста време бях писала във форума и тогава вие ме насочихте, че най-вероятно имам фисура. Оплакванията ми са отпреди шест години, като що-годе се търпи през повечето време. През тези години пробвах различни мазила, като някои от тях имаха временен ефект, но след това пак ме спохождаше онова неприятно чувство - сякаш нещо се разцепва. С две думи положението е - ако не смъди, ще сърби - и обратното. Наскоро попаднах на един мехлем на билкова основа. Мажа се с него около седмица, като на 4-5 ден оплакванията ми при изхождане напълно изчезнаха. Това, което ме притеснява е, че и преди, както казах, съм се оправяла временно и сега ме е страх да не стане пак така. Въпросът ми е какво мога да ползвам, за да не се разцепи отново фисурата. На външен вид не виждам нещо необичайно, но ми се струва, че не е напълно зарастнала, понеже отвреме-навреме усещам слаб сърбеж, а вчера и онзи ден, както си стоях, получих внезапни бодежи. Знам че във вашата клиника приготвяте крем, и него съм склонна да пробвам. Чудя се, обаче, дали няма някакъв друг мехлем, който да се маже по дълго, месеци наред, или някакви хапчета, подходящи за целта, за да няма рецидив.
veronika19859
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2013, 12:48

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Юли 2019, 09:11

veronika19859 написа:Здравейте, доктор Матев! Преди доста време бях писала във форума и тогава вие ме насочихте, че най-вероятно имам фисура. Оплакванията ми са отпреди шест години, като що-годе се търпи през повечето време. През тези години пробвах различни мазила, като някои от тях имаха временен ефект, но след това пак ме спохождаше онова неприятно чувство - сякаш нещо се разцепва. С две думи положението е - ако не смъди, ще сърби - и обратното. Наскоро попаднах на един мехлем на билкова основа. Мажа се с него около седмица, като на 4-5 ден оплакванията ми при изхождане напълно изчезнаха. Това, което ме притеснява е, че и преди, както казах, съм се оправяла временно и сега ме е страх да не стане пак така. Въпросът ми е какво мога да ползвам, за да не се разцепи отново фисурата. На външен вид не виждам нещо необичайно, но ми се струва, че не е напълно зарастнала, понеже отвреме-навреме усещам слаб сърбеж, а вчера и онзи ден, както си стоях, получих внезапни бодежи. Знам че във вашата клиника приготвяте крем, и него съм склонна да пробвам. Чудя се, обаче, дали няма някакъв друг мехлем, който да се маже по дълго, месеци наред, или някакви хапчета, подходящи за целта, за да няма рецидив.


При неуспех за лечение с мехлеми се извършва хирургично лечение
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ПолинаВГ » 05 Авг 2019, 14:26

Здравейте! Бях на преглед и ми казаха, че имам анална фисура. Мажа се с Индовазин и Лидокаин от 14 юли. Имам подобрение, но все още усещам болка. Имам и израстък, който забелязвам, че не се прибира. Какво бихте ме посъветвали? Някакво друго мазило?
ПолинаВГ
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2019, 14:22

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 06 Авг 2019, 09:49

ПолинаВГ написа:Здравейте! Бях на преглед и ми казаха, че имам анална фисура. Мажа се с Индовазин и Лидокаин от 14 юли. Имам подобрение, но все още усещам болка. Имам и израстък, който забелязвам, че не се прибира. Какво бихте ме посъветвали? Някакво друго мазило?


При анална фисура, когато хронифицира се появява стражева кожна гънка. Няма да изчезне. Основно следете за болката, ако не изчезне, заповядайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот gallka » 13 Дек 2019, 20:56

Здравейте!Майка ми има силни болки в областта на ануса.При изхождане има кръв,няколко капки.Как да обясни болките,докато отидем на лекар.Жената е диабетичка.Благодаря!
gallka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2011, 17:04

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Дек 2019, 10:52

gallka написа:Здравейте!Майка ми има силни болки в областта на ануса.При изхождане има кръв,няколко капки.Как да обясни болките,докато отидем на лекар.Жената е диабетичка.Благодаря!


Вероятно има анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Danielll » 04 Яну 2020, 23:10

Здравейте д-р Матев ! От няколко години имам топчесто образование под опашната кост, което при продължително стоене на едно място /шофиране/ имаше подуване и болки, които пък след известно време изчезваха и нямах проблеми с изхождането. Преди 2 месеца след дълго пътуване забелязах, че дънките ми бяха попити с кръв, петното не беше голямо, но можех да преценя, че кървенето не беше слабо, а болка нямаше.С помощта на роднини установих, че имам малка дупка намираща се малко над топчестото образование от където пък кърви . На следващия ден отново имах малко кръв по бельото и отново без болка.От тогава насам не е кървяло и не ме е боляло много, че да ми създава дискомфорт.Докато на нова година сутрин след като влезнах в тоалетната по голяма нужда усетих сърбеж и лека болка при сядане и когато погледнах долу видях, че кръвта се скапва долу, а кръвта нямаше мирис на гной и беше аленочервена на цвят.От тогава започнах да се мажа с мехлем.Първите дни когато се мазах забелязах, че още кърви, а когато натисках образованието излизаше още кръв(гъста тъмно червена на цвят)от малката дупчица.Имам притеснения, че в моя случай мехлема няма да ми помогне и ще трябва да прибегна към оперативно решение.
Danielll
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2020, 22:50

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Яну 2020, 11:33

Danielll написа:Здравейте д-р Матев ! От няколко години имам топчесто образование под опашната кост, което при продължително стоене на едно място /шофиране/ имаше подуване и болки, които пък след известно време изчезваха и нямах проблеми с изхождането. Преди 2 месеца след дълго пътуване забелязах, че дънките ми бяха попити с кръв, петното не беше голямо, но можех да преценя, че кървенето не беше слабо, а болка нямаше.С помощта на роднини установих, че имам малка дупка намираща се малко над топчестото образование от където пък кърви . На следващия ден отново имах малко кръв по бельото и отново без болка.От тогава насам не е кървяло и не ме е боляло много, че да ми създава дискомфорт.Докато на нова година сутрин след като влезнах в тоалетната по голяма нужда усетих сърбеж и лека болка при сядане и когато погледнах долу видях, че кръвта се скапва долу, а кръвта нямаше мирис на гной и беше аленочервена на цвят.От тогава започнах да се мажа с мехлем.Първите дни когато се мазах забелязах, че още кърви, а когато натисках образованието излизаше още кръв(гъста тъмно червена на цвят)от малката дупчица.Имам притеснения, че в моя случай мехлема няма да ми помогне и ще трябва да прибегна към оперативно решение.


Преполагам, че имате фистула. Заповядайте за преглед и лечение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта