Анемии - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с анемия и други болести на кръвта, да споделяте мнения и да получите съвет от медицинския екип на "Фрамар".

Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 11 Яну 2019, 16:13

В тема анемии - мнения и въпроси на здравния форум може зададете вашите въпроси, свързани с тези заболявания. Тук ще получите консултация, съвет и информация относно причините за появата им, характерните симптоми, поставянето на диагноза и възможностите за лечение. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Анемиите представляват група от заболявания, които се характеризират с намалено съдържание на хемоглобин в червените кръвни клетки и/или намален брой на тези клетки в единица обем кръв. Симптомите им се определят от скоростта, с която настъпва анемичното състояние, и могат да бъдат: отпадналост, лесна уморяемост, слаба концентрация, задух и сърцебиене при физическо натоварване, бледост на кожата и видимите лигавици.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот Славина » 19 Яну 2019, 16:39

Здравейте, незнам дали тук е точното място, но ще
се радвам ако има кои да ми даде съвет.
Случая е следния: сестра ми има от 4 години алопеция, съответно косата и беше изпадала до последния косъм. След хиляди мазила и лутане по уж специалисти, намерихме лекар в Италия, която изследва косъма чрез микроскоп. Назначи адекватно лечение и косата й започна да расте. До тук всичко е чудесно. Ходим на всеки два месеца на преглед при тази лекарка. Преди повече от година каза, че вече корена е здрав и няма нужда от всички мазила и медикаменти. Съответно останаха само подхранваните спрейчета и други за стимулиране разрежа на косъма. Каза, че вече ще се виждаме на всеки три месеца. По време на тези три месеца започна отново да й пада косата и беше се образувало ново петно. Така след като минаха трита месеца отново бяхме на преглед и всичко започна от начало, всички медикаменти, всички мазила, всичко на ново. И така вече година и нагоре. Проблема идва от там, че организма не може да задържа желязо. Когато приема желязото всичко е наред и косата расте, в момента, в които спре се появяват нови голи петна. Сега търсим специализирана болница в Турция, в която евентуално може да се разбере защо не може да задържа желязото и какво е съответното лечение. Много ще съм благодарна ако ме насочите към правилната клиника!
Славина

Мнениеот FramarLekari » 22 Яну 2019, 15:37

Славина написа:Здравейте, незнам дали тук е точното място, но ще
се радвам ако има кои да ми даде съвет.
Случая е следния: сестра ми има от 4 години алопеция, съответно косата и беше изпадала до последния косъм. След хиляди мазила и лутане по уж специалисти, намерихме лекар в Италия, която изследва косъма чрез микроскоп. Назначи адекватно лечение и косата й започна да расте. До тук всичко е чудесно. Ходим на всеки два месеца на преглед при тази лекарка. Преди повече от година каза, че вече корена е здрав и няма нужда от всички мазила и медикаменти. Съответно останаха само подхранваните спрейчета и други за стимулиране разрежа на косъма. Каза, че вече ще се виждаме на всеки три месеца. По време на тези три месеца започна отново да й пада косата и беше се образувало ново петно. Така след като минаха трита месеца отново бяхме на преглед и всичко започна от начало, всички медикаменти, всички мазила, всичко на ново. И така вече година и нагоре. Проблема идва от там, че организма не може да задържа желязо. Когато приема желязото всичко е наред и косата расте, в момента, в които спре се появяват нови голи петна. Сега търсим специализирана болница в Турция, в която евентуално може да се разбере защо не може да задържа желязото и какво е съответното лечение. Много ще съм благодарна ако ме насочите към правилната клиника!

Здравейте,
В случай че е установена причината за появилия се косопад - дефицит на желязо, то трябва да се търсят възможни заболявания, който причиняват или протичат с подобен дефицит. Не разполагаме с информация относно подходящи клиники в Турция. Бихте могли да потърсите информация от представители на "Аджибадем Сити Клиник" в България относно възможностите за диагностика и лечение на посоченото от вас заболяване.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Мнениеот rose123 » 28 Фев 2019, 13:45

Здравейте!

Можете ли да ми препоръчате добър хематолог от Варна?

Благодаря Ви! Спокоен ден!
rose123

Назад към Анемия и други болести на кръвта