Анемии - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с анемия и други болести на кръвта, да споделяте мнения и да получите съвет.

Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 11 Яну 2019, 16:13

В тема анемии - мнения и въпроси на здравния форум може зададете вашите въпроси, свързани с тези заболявания. Тук ще получите консултация, съвет и информация относно причините за появата им, характерните симптоми, поставянето на диагноза и възможностите за лечение. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Анемиите представляват група от заболявания, които се характеризират с намалено съдържание на хемоглобин в червените кръвни клетки и/или намален брой на тези клетки в единица обем кръв. Симптомите им се определят от скоростта, с която настъпва анемичното състояние, и могат да бъдат: отпадналост, лесна уморяемост, слаба концентрация, задух и сърцебиене при физическо натоварване, бледост на кожата и видимите лигавици.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот Славина » 19 Яну 2019, 16:39

Здравейте, незнам дали тук е точното място, но ще
се радвам ако има кои да ми даде съвет.
Случая е следния: сестра ми има от 4 години алопеция, съответно косата и беше изпадала до последния косъм. След хиляди мазила и лутане по уж специалисти, намерихме лекар в Италия, която изследва косъма чрез микроскоп. Назначи адекватно лечение и косата й започна да расте. До тук всичко е чудесно. Ходим на всеки два месеца на преглед при тази лекарка. Преди повече от година каза, че вече корена е здрав и няма нужда от всички мазила и медикаменти. Съответно останаха само подхранваните спрейчета и други за стимулиране разрежа на косъма. Каза, че вече ще се виждаме на всеки три месеца. По време на тези три месеца започна отново да й пада косата и беше се образувало ново петно. Така след като минаха трита месеца отново бяхме на преглед и всичко започна от начало, всички медикаменти, всички мазила, всичко на ново. И така вече година и нагоре. Проблема идва от там, че организма не може да задържа желязо. Когато приема желязото всичко е наред и косата расте, в момента, в които спре се появяват нови голи петна. Сега търсим специализирана болница в Турция, в която евентуално може да се разбере защо не може да задържа желязото и какво е съответното лечение. Много ще съм благодарна ако ме насочите към правилната клиника!
Славина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2019, 16:17

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 22 Яну 2019, 15:37

Славина написа:Здравейте, незнам дали тук е точното място, но ще
се радвам ако има кои да ми даде съвет.
Случая е следния: сестра ми има от 4 години алопеция, съответно косата и беше изпадала до последния косъм. След хиляди мазила и лутане по уж специалисти, намерихме лекар в Италия, която изследва косъма чрез микроскоп. Назначи адекватно лечение и косата й започна да расте. До тук всичко е чудесно. Ходим на всеки два месеца на преглед при тази лекарка. Преди повече от година каза, че вече корена е здрав и няма нужда от всички мазила и медикаменти. Съответно останаха само подхранваните спрейчета и други за стимулиране разрежа на косъма. Каза, че вече ще се виждаме на всеки три месеца. По време на тези три месеца започна отново да й пада косата и беше се образувало ново петно. Така след като минаха трита месеца отново бяхме на преглед и всичко започна от начало, всички медикаменти, всички мазила, всичко на ново. И така вече година и нагоре. Проблема идва от там, че организма не може да задържа желязо. Когато приема желязото всичко е наред и косата расте, в момента, в които спре се появяват нови голи петна. Сега търсим специализирана болница в Турция, в която евентуално може да се разбере защо не може да задържа желязото и какво е съответното лечение. Много ще съм благодарна ако ме насочите към правилната клиника!

Здравейте,
В случай че е установена причината за появилия се косопад - дефицит на желязо, то трябва да се търсят възможни заболявания, който причиняват или протичат с подобен дефицит. Не разполагаме с информация относно подходящи клиники в Турция. Бихте могли да потърсите информация от представители на "Аджибадем Сити Клиник" в България относно възможностите за диагностика и лечение на посоченото от вас заболяване.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот rose123 » 28 Фев 2019, 13:45

Здравейте!

Можете ли да ми препоръчате добър хематолог от Варна?

Благодаря Ви! Спокоен ден!
rose123
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2018, 13:53

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот Росица.Димова » 06 Ное 2019, 23:03

Здравейте!
Намерихте ли хематолог във Варна и какво ви е мнението?
Росица.Димова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Ное 2019, 22:48

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот Росица.Димова » 07 Ное 2019, 21:05

Здравейте!
Това са изследванията ми от днес.На 44 години съм.
Трябва ли да изследвам нещо друго?Оплакванията ми са умора,намалено зрение и памет,болки в ставите.Препоръчайте ми хематолог във Варна.
Прикачени файлове
IMG_20191107_102707.jpg
Изследване
IMG_20191107_102707.jpg (122.98 KiB) Прегледано 2106 пъти
Росица.Димова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Ное 2019, 22:48

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 08 Ное 2019, 19:41

Росица.Димова написа:Здравейте!
Това са изследванията ми от днес.На 44 години съм.
Трябва ли да изследвам нещо друго?Оплакванията ми са умора,намалено зрение и памет,болки в ставите.Препоръчайте ми хематолог във Варна.

Здравейте,
От представените от вас изследвания се забелязва ниското ниво на серумното желязо и хемоглобина. Другите кръвни показатели са в норма. При вас е налице железен дефицит, на който се дължи ниската стойност и на хемоглобина. Необходимо е да се диагностицира състоянието, което предизвиква недостига на желязо във вашия организъм, за да може да се лекува адекватно железният дефицит. Това състояние неминуемо ще доведе до развитие на желязодефицитна анемия на даден етап от развитието си. Посочените от вас симптоми най-вероятно се дължат на недоимъка на желязо и ниския хемоглобин.
Не може да дадем адекватно мнение относно хематолозите в гр. Варна, тъй като нашият офис се намира в гр. Стара Загора.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот Росица.Димова » 09 Ное 2019, 01:21

Благодаря ви за отговора!
В Стара Загора бихте ли ме насочили към хематолог?
Желязо дефицитна анемия имам от 13години.Пия желязо няколко месеца по схема и се вдига,след спиране на хапчетата пак пада желязото.Търся хематолог който да открие причината за състоянието ми.
Росица.Димова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Ное 2019, 22:48

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 11 Ное 2019, 17:47

Росица.Димова написа:Благодаря ви за отговора!
В Стара Загора бихте ли ме насочили към хематолог?
Желязо дефицитна анемия имам от 13години.Пия желязо няколко месеца по схема и се вдига,след спиране на хапчетата пак пада желязото.Търся хематолог който да открие причината за състоянието ми.

Здравейте,
На следния линк може да откриете добри специалисти по клининча хематология в гр. Стара Загора:
https://spravochnik.framar.bg/%D0%BC%D0 ... 0%B0%D0%B4

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Анемии - мнения и въпроси

Мнениеот tsvetelina » 17 Дек 2020, 11:38

Здравейте,

Бях диагностицирана с желязодефицитна анемия заради обилна менструация (предполагаемата причина - миомен възел - беше отстранена). Приемам Сорбифер Дурулес, 320мг, два пъти дневно за 1 месец и 1 път дневно за още един месец, с което се очаква да приключи лечението ми. Контролното изследване ще е 10 дни след тези 2 месеца. Консултацията беше с хематолог.

Попаднах на информация от специализиран източник, която категорично твърдеше, че обвитите таблетки с удължено освобождаване не са ефективни и трябва да се избягват. Предполагам, че този препарат ми е предписан заради хроничния ми гастрит - понасям го много добре.

Какво е мнението ви за предписаното лечение? Как мога по-рано да проверя ефекта му? Ако искам да си направя изследване след първия месец, трябва ли да спра лечението? Достатъчна ли е според вас 2 месеца продължителност на курса и необходимо ли е подържащо лечение?

Благодаря предварително за отделеното време.
tsvetelina
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:57

Следваща

Назад към Анемия и други болести на кръвта

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта