Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Веселина Ж.Василева » 14 Мар 2019, 21:06

Здравейте,от 1,5г.имам усещането за чуждо тяло в гърлото,подут език,секрет от носа, който се стича отзад, спадане на гласа.Ходих на прегледи при 4 УНГ без резултат.Изписват ми капки за нос или антибиотик. Ходих на преглед при гастроентеролог, диагнозата е Диспепсия. Правих ДНК тест на гастроинтестиналния тракт и респираторния - отрицателен.За алергии теста-отрицателен.Нямам синузит.Кръвните изследвания са ок. Моля за Вашето компетентно мнение и съвет.
Веселина Ж.Василева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2019, 20:47

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 19 Мар 2019, 18:06

Здравейте!
От вашата информация не е ясно какви иследвания сте правили и какъв е резултата от тях освен ДНК тестове, отрицателни тестове за алергия и ОКК.
За сега имате само една диагноза-Диспепсия. Ако е функционална то трябва да лекувате от гастроентролог и психолог.
Възможно е да имате и дисхормонални растройства свързани с ендокрината система.
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Galka8506 » 31 Авг 2019, 14:27

http://prikachi.com/images.php?images/72/9640072c.jpg здравейте забелязах това топче в гърлото ди можете ли да ми кажете какво е. Мн ви благодаря.
Galka8506
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Авг 2019, 14:24

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 02 Сеп 2019, 10:03

Здравейте!
За съжаление по тази снимка не мога да дам отговор.Не са ясни границите и точната локализация.Напрвете консултация с стоматолог.
Поздрави и лек ден!!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот IanaVF » 24 Дек 2019, 17:28

Здравейте. Имам проблем с гърлото от много години и все още неустановена причина. Изследвания: скерен, ехография на шия, ЯМР на шия. От скенер се виждат увличени лимфни възли до 1 см, като е описан субкутанен 7 мм. Лекари през, които съм минала:УНГ много, хематолози, ендокринолози, лицево-челюстен хирург, образна диагностика. Симптомите са: Болка в гърлото от дясната страна, като понякога като си дам главата назад, усещам гной, в момент, в който пак съм го усещала съм била при УНГ, който казва аз гной в гърлото не виждам. Усещането е, като чуждо тяло, като отскоро го усещам и в гръдния кош от дясната страна. От ЯМР се вижда киста в сливицата 5 мм от същата страна и нещо с вид на мас ефект подчелюстната жлеза, което се врязва в хиоидната кост: мнението е, че няма проблем. Не мога да намеря решение на проблема и причината, но най много ме притеснява тази гной, която слиза до гръдния кош. Когато го казвам това на лицево-челюстен хирург, той казва това ти е от синуса. Предполагат процесус стилоидеус, но не са сигурни. Също така съм с положителен кръвен тест за туберкулоза, като в белия дроб и изследване на храчка няма данни за туберкулоза. Моля за Вашите насоки и дали някой е имал такъв проблем. Благодаря
IanaVF
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Дек 2019, 17:17

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 27 Дек 2019, 22:17

Здравейте!
Цялата картина е много разкъсана и има само повърхностна информация.Мисля че се касае за няколко проблеми които трябва да се решават от невролог, УНГ и фтизиатър. При нужда да се направи оперативна намеса на кистата с резултат от биоптата.Да се реши има ли гнойна материя или не?Има ли туберкулозен процес или не?Има ли синдром на процесус стилоидеус? Исключвайте всички въпроси един по един.
Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот IanaVF » 28 Дек 2019, 01:10

Благодаря Ви за отговора. Знаете ли от една година се въртя в омагьосан кръг с този положителен тест за туберкулоза. Лаборантите, които правят теста на две различни независими места, казват че за тях се касае категорично за активна инфекция на база на много ниски Т клетки към туберкулоза. Физиатрите, които съм обиколила в София според мен не са добре запознати с формата на извънбелодробна туберкулоза, защото въпреки оплакванията ми казват: щом няма нищо в белия дроб, значи няма такова нещо. Дали?! Никой не може да знае. След кратка консултация при УНГ, с който ще се видя на 6-ти януари, каза така: може да имаш туберкулоза на гърлото, която се е “загнездила” някъде отзад?! Дали в сливица, дали под езика?! Като чета в чужди сайтове симптомите, които имам са точно тези на микробактериум туберкулозис в гърлото, включително и образуването на гной. На ЯМР тази лезия с мас ефект каква е?! На скенера има лимфни възли, защо?! Някъде там има някаква инфекция според мен, която тлее. Ако познавате такъв физиатър, който е имал случай с туберкулоза в гърлото или по-скоро УНГ, моля да ми препоръчате! Вече съм готова и в чужбина да отида за доктор Хаус :) Просто тези случаи са изключително рядко според мен и затова докторите не се сещат и изобщо не могат да предположат за МБТ в гърлото. ЯМР показва абсолютно нормално дълги процесус стилоидеус, а лицево-челюстен хирург не намира друга причина у затова все пак се съмнява за процесус стилуидеус. Моля Ви, ако наистина познавате някой УНГ с такъв опит ТБ на сливици или някъде в гърло, моля Ви да ми го препоръчате. Поздрави
IanaVF
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Дек 2019, 17:17

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 01 Яну 2020, 13:13

Здравейте!
Консултирайте се със вашия УНГ специалист и тя възможно да вземе правилното решение.
Според мен трябва да се да се разбере причината на вашите оплаквания.
Лек и успешен ден.Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Didi9310 » 20 Яну 2020, 11:37

Здравейте. Вчера гледах дали е зачервено гърлото н дъщеря ми и случайно забелязах нещо като малко езиче... Прилича на израстъче. Ограденото в оранжево е. Като изплези език и я накарам да каже "ааа" то се показва, отделено е от езика и е плоско. Какво може да е? Или е нещо нормално..?
Прикачени файлове
Screenshot_20200119_225644.jpg
Screenshot_20200119_225644.jpg (182.01 KiB) Прегледано 777 пъти
Didi9310
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2020, 11:35

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 25 Яну 2020, 12:33

Здравейте!
Въпреки лошата снимка и недостиг на светлина това е анатомична норма.
Поздрави и лек ден!!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

ПредишнаСледваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта