Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет от медицинския екип на "Фрамар". Тук ще получите консултация по въпроси за лечение на проблеми със слуха, възпаление и болка в ушите и гърлото, хрема и други.

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Poli_petrova102003 » 06 Авг 2020, 20:04

Здравейте , имам суха кашлица от гърлото пресипнал глас преди 2 дни имах и болки в трахеята като кашлям нямам температура, треска и задух лекарката ми даде антибиотик аксеф на 12 ч по 1т по 500 мг , не съм ходила на преглед защото всичко изкарват корона вирус , според вас какво е и има ли нужда от пср тест
Poli_petrova102003

Мнениеот Dr Dimitrova » 07 Авг 2020, 22:27

Здравейте!
Направете тест по приценка на Вашата лична лекарка.
По вашите оплаквания трудно да се каже за какво се касае. Пресипналият глас може да се дължи на сухата кашлица.
Поздрави и лек ден.
Dr Dimitrova

Мнениеот kikenceto.nikolaeva » 24 Сеп 2020, 13:56

Здравейте, синът ми е на 5-годишна възраст от два дни е със лош дъх, болки в сливиците придружени с налепи по който освен бяло имат и кафяво. Започнах самоволно лечение от вчера със Симетролим и също така давам сироп за понижаване на температурата която стига до 38,2º. Отказва да се храни защото га боли, пие течности. Бихте ли ми препоръчали антибиотично лечение по указаните фактори, ако е възможно. От гр.Плевен сме. Ако е възможно може и лична среща! Благодаря Ви!
kikenceto.nikolaeva

Мнениеот Dr Dimitrova » 28 Сеп 2020, 14:36

Здравейте!
За съжаление антибиотика се подбира в съответствие на бактерията предизвикала въспалението.Затова е трудно да се отговори по вашия въпрос.
При тези сиптоми вероятно да се касае за гнойна ангина.Задължително е да се обънете към лекуващия го лекар или специалист УНГ за да може да назначи терапия. Поздрави и лек ден !
Dr Dimitrova

Мнениеот tanya02 » 11 Окт 2020, 16:05

Здравейте,синът ми е на 10г и в момента се лекува от суха упорита кашлица.Инхалации с пилмокорт 2*2мл и демефан 2*5мл.Въпроса ми е колко време може да пие демефан?Може ли да са повече от 5 дни? Благодаря!
tanya02

Предишна

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)