Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Poli_petrova102003 » 06 Авг 2020, 20:04

Здравейте , имам суха кашлица от гърлото пресипнал глас преди 2 дни имах и болки в трахеята като кашлям нямам температура, треска и задух лекарката ми даде антибиотик аксеф на 12 ч по 1т по 500 мг , не съм ходила на преглед защото всичко изкарват корона вирус , според вас какво е и има ли нужда от пср тест
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 07 Авг 2020, 22:27

Здравейте!
Направете тест по приценка на Вашата лична лекарка.
По вашите оплаквания трудно да се каже за какво се касае. Пресипналият глас може да се дължи на сухата кашлица.
Поздрави и лек ден.
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот kikenceto.nikolaeva » 24 Сеп 2020, 13:56

Здравейте, синът ми е на 5-годишна възраст от два дни е със лош дъх, болки в сливиците придружени с налепи по който освен бяло имат и кафяво. Започнах самоволно лечение от вчера със Симетролим и също така давам сироп за понижаване на температурата която стига до 38,2º. Отказва да се храни защото га боли, пие течности. Бихте ли ми препоръчали антибиотично лечение по указаните фактори, ако е възможно. От гр.Плевен сме. Ако е възможно може и лична среща! Благодаря Ви!
kikenceto.nikolaeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Сеп 2020, 13:49

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 28 Сеп 2020, 14:36

Здравейте!
За съжаление антибиотика се подбира в съответствие на бактерията предизвикала въспалението.Затова е трудно да се отговори по вашия въпрос.
При тези сиптоми вероятно да се касае за гнойна ангина.Задължително е да се обънете към лекуващия го лекар или специалист УНГ за да може да назначи терапия. Поздрави и лек ден !
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот tanya02 » 11 Окт 2020, 16:05

Здравейте,синът ми е на 10г и в момента се лекува от суха упорита кашлица.Инхалации с пилмокорт 2*2мл и демефан 2*5мл.Въпроса ми е колко време може да пие демефан?Може ли да са повече от 5 дни? Благодаря!
tanya02
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2020, 15:57

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот milen.lukov » 11 Дек 2020, 18:54

Здравейте на 33 години съм мъж ,от 2 месеца имам едно дразнение отдясно долу до адамовата ябълка.В началото беше страшно 24/7 имах чувството че имам нещо в гърлото сега нещата са по поносими но , все още имам дразнение.Имам стичане от носа към гърлото така наречената задна хрема. Преди два месеца си правих гърлен и носен секрет оказа се че, има стрептококис в носа а гърлото беше чисто . Лекувах с капки гентамизон към който показа резистентност. След като изкарах 10 дена курс нов гърлен и носен , оказаха се чисти. Положението ми остана същото, чувство за чуждо тяло в дясната страна. Набедихме рефлукс ,правиха ми гастроскопия (лека форма на гастрит герб нямам) пия хапчета и кисилините изчезнаха. Пак унг предписа ми орофарм и аурелиус леко облекчение, дразненето и чувството за чуждо тяло остават. Тестове на щитовидна всичко в норми. Др унг тонзилитрен и някакви спрейчета за носа и гърлото за бебета имал съм тонзилит, ефект никакъв да не кажа.
milen.lukov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2020, 18:03

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот milen.lukov » 11 Дек 2020, 18:57

Др унг хроничен фарингит коларгол леко подобрени след 10 дена...След вторичния ми каза ще мине ама иска много време, сега просто седиш и чакаш как така това ме дразни. Др унг нямаш фарингит да имаш някакви изменения по фаринкса но симптоми не са такива. Капки за нос за алергичен ринит и малко хомеопатия. Нещата започнаха да заприличват сега чувството за чуждо тяло е много по леко но пак го има ту в дясно ту по средата в адамовата ябълка. От самото начало и до днес като легна по гръб и поседя така 20 30 мин нещата се поправят докато не започна пак ежедневните си занимания. Сутрин в повечето случаи го няма до към обяд се засилва при вечер намалява. Не ми пречи на храненето в началото ми беше трудно да преглъщам бях загубил апетит сега не е така. В началото езика беше бял и обложден сега е добре слюнката ми беше пихтиеста и гъста много храчки бели и лепкави , сега има храчки но много малко. Дразнението е сравнително малко но го имам нещата отиват на добре но , с прекалено ниска скорост .Някой ако е бил в подобно положение нека сподели бърз и ефективен метод. И забравих да да спомена болки при преглъщане и по принцип през цялото това време не съм имал.
milen.lukov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2020, 18:03

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Bulgarin-84 » 12 Дек 2020, 17:15

Здравейте.
Аз съм на 36г.от София.
Бих искал да Ви задам няколко въпроса относно моето състояние в момента.Става въпрос за упорита суха кашлица,локализирана горе виско в гърлото.Преди месец прекарах Коронавирус ,след това направих снимка на бял дроб и беше в норма.Но след 2 седмици започна едно постояно дразнене (гъделичкане) високо в гърлото и когато започна да кашлям немога да спра.Без отхрачване,просто суха кашлица.Правеше ми впечетление,че колкото повече мислех за кашлицата или се средоточавам над нея толкова по-често се появяваше.Нощтно време кашлицата изчезва.Започнах да се притеснявам,защото когато тръгна да кашлям се стига чак до позиви за повръщане от напън.Това вече ме изплаши и изпаднах в паника. Развивам някакъв страх вече от кашлицата тези няколко дена.Бях на УНГ и докторката ми каза,че става въпрос за някаква алергия заради отпаднал имунитет от прекараната инфекци- хроничен назофаригит.Изписани ми бяха противоалергични таблетки,бонбони и хапчета за нерви.Искам да Ви попитам ,освен че имам дразнене в гърлото от алергия възможно ли е и кашлицата да е и на някаква нервна почва , т.е. колкото мисля за нея толкова повече усещам че имам позиви за кашляне?
Бихте ли ме успокоили , дали лечението ще даде резултат и кашлицата ще изчезне ?
Благодаря предварително.
Bulgarin-84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:09

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот evgeniq.ivanova » 15 Яну 2021, 12:52

Здравейте моето дете на 5 години постоянно боледува от бактериална ангина едно след друго на 20 дни и винаги пием антибиотици по 10 дни правихме гърлен секрет излезе че имаме бактерия стрептококи и на20 дни само бактериална ангина едно след друго как.може да се премахне тая бактерия ,хомеопатия ме ни помага въобще може ли за съвет благодаря ви!нямаме 3-сливица другите две не са уголемени или увредени и не са за премахване! Как да убием тая бактерия дайте ми съвет!
evgeniq.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2021, 12:40

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Poli_petrova102003 » 22 Яну 2021, 22:10

Здравейте , имам усещането за буца в хранопровода , сякаш Нещо ми е заседнало в гърлото прии ядене и пиене нямам проблем , няма болка , каква може да е причината Благодаря
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

ПредишнаСледваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта