Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 14 Дек 2018, 11:21

В темата ангина, фарингит и ларингит на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с възпаление на сливиците, фаринкса и ларинкса. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика, лечение и превенция на тези състояния. На вашите въпроси отговаря проф.д-р Анжелика Димитрова.

Тонзилит, известен още като ангина, фарингит и ларингит са често срещани състояния, особено в зимния сезон. Характеризират се с дразнене и болка в гърлото, зачервяване на гърлото, усещане за подуване и стягане в областта на гърлото, налепи по сливиците, затруднено преглъщане, дрезгав глас или загуба на гласа, кашлица, загуба на апетит, запушен нос и хрема, висока температура, главоболие, подуване на лимфни възли.
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Ayshekaya » 25 Дек 2018, 12:12

Здравейте. Имам ангина,без температура и други симптоми,освен налепи по гърлото. Подути ми са лимфните възли на шията,усещам болка и напипвам 3 топченца,по дължина на сухожилието на шията. Най-горното е най-голямо,предполагам 2-3см след което има още 2,които са по-малко. Последното е близо до ключицата.
Има ли за какво да се притеснявам? И какъв специалист трябва да посетя?
Благодаря!
Ayshekaya
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Дек 2018, 18:25

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Дек 2018, 17:05

Ayshekaya написа:Здравейте. Имам ангина,без температура и други симптоми,освен налепи по гърлото. Подути ми са лимфните възли на шията,усещам болка и напипвам 3 топченца,по дължина на сухожилието на шията. Най-горното е най-голямо,предполагам 2-3см след което има още 2,които са по-малко. Последното е близо до ключицата.
Има ли за какво да се притеснявам? И какъв специалист трябва да посетя?
Благодаря!


Здравейте,
Описаното от вас състояние налага преглед от лекар, който най-вероятно ще назначи антибиотична терапия. При инфекция в областта на устната кухина и гърлото често се възпаляват и шийните лимфни възли, които се забелязали като подутини по шията.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Иван.Петров » 30 Дек 2018, 00:08

Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 09 Яну 2019, 20:17

Иван.Петров написа:Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!


Здравейте, Иван.Петров!

Предлагаме голямо разнообразие от продукти, стимулиращи имунната система и показани при чести заболявания на горни дихателни пътища, например:
РЕСПИГАРД капс. * 10
БИОЗИН ОРАЛ спрей 30 мл.
БИОЗИН табл. 400 мг. * 30
ИМУНОТРОФИНА течност 200 мл.
ФАРИНОСТИМ табл. * 40
ИМУНОБОР БРОНХО капс. * 30
ТОНЗИЛИК сироп 200 мл.
САМБУКУС сироп 120 мл. NATURE`S WAY
ПРОПС ИМУНО СИРОП 100 мл.
ГЪРЛО И СИНУСИ капсули * 15 УЕБЪР НАТУРАЛС

Пълният списък с предлаганите от нас продукти може да разгледате тук: Хранителни добавки за имунитет при възрастни

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Ayshekaya » 11 Яну 2019, 20:53

Здравейте!Имам ангина,пия втори антибиотик,след консултация със специалист. Вторият го пия вече 5 дена,но не усещам голямо подобрение! Няма температура,чувствам се добре. Само гърлото ме боли ужасно и лимфните възли по шията. Възможно ли е да съм заразена с инфекциозна мононуклеоза?
Ayshekaya
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Дек 2018, 18:25

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 18 Яну 2019, 12:40

Ayshekaya написа:Здравейте!Имам ангина,пия втори антибиотик,след консултация със специалист. Вторият го пия вече 5 дена,но не усещам голямо подобрение! Няма температура,чувствам се добре. Само гърлото ме боли ужасно и лимфните възли по шията. Възможно ли е да съм заразена с инфекциозна мононуклеоза?

Здравейте,
Вероятността да сте заболяла от инфекциозна мононуклеоза е малка. Тази заразна болест обикновено продължава около 4 седмици, като болката в гърлото премина за около 5-7 дни, а лимфните възли остават увеличени до 3-тата седмица. Бихте могли да използвате, освен антибиотика, така и локални медикаменти за лечение на възпалено гърло. Подходящи са Септофорт и СТРЕПСИЛС ПЛЮС табл. за смучене. Същото така може да правите гаргари с вода за уста Елудрил.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Иван.Петров » 17 Фев 2019, 21:39

Здравейте!
Езикът ми ме пари е и черен.На какво се дължи и какво бихте ми предписали?Не е черен от напитки или храна,а просто от само себе си
Благодаря предварително!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот asqgradevska92 » 25 Фев 2019, 17:08

Здравейте.. лятото изкарах две ангини една след друга ..Изписаха ми Аугментин който повръщах и се наложи да ме приемат в болница.Сега след 6 месеца съм с болки в гърлото съвсем леки кашлица и хрема.Личната ми лекарка ми изписа антибиотик,но тъй като ги повръщам отидох при специалист УНГ и той каза че няма нужда от антибиотик.Хремата и кашлицата отминаха за 2 дни но гърлото ме дразни вече 3 седмици.Няма болка вече само дразнене но продължава вече 3та седмица.Въпросът ми е възможно ли е да е толкова продължително.Пия много чайове,вода,правя инхалации,пръскам тантум верде,правя гаргари,но дразненето продължава.
asqgradevska92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2019, 16:54

Re: Ангина, фарингит и ларингит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 06 Мар 2019, 19:56

Здравейте!
Дразнето на гърлото може да бъде предизвикано от много причини, както свързани пряко с орофаринса така и предизвикани от проблеми на гастроинтестиалния тракт. За да се устонови причината е необходим подробен преглед от УНГ специалист и гастроентролог.
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Следваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта