Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Мар 2014, 13:07

polia_xr написа:Здравейте,
искам да попитам защо е нужно микробиологично изследване.
Когато беше малък сина ми ходихме на кожен лекар. Сменяхме различни кремове - А- дерма, Биодерма и др. Даже сме ползвали и елоком, адвантан, но те ни помагат само временно.
Накрая нашата педиатърка ни каза за натхкерцен балсам и линола фет олио за баня и така доста дълго време ги ползвах и бях горе -долу доволна, но явно трябва по-сериозно лечение.

Здравейте, Polia_xr!

Считам, че в момента има данни и за вторична инфекция. Има възпаление и разраняване. Микробиологичното изследване ще даде добра информация какво да бъде подходящото лечение. Това разраняване най-вероятно ще бъде причина да не се толерира приложение на продукти с урея. По-добре е, докато посетите дерматолог да използвате продуктите, които Ви препоръчах!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот polia_xr » 26 Мар 2014, 08:41

Как се взима микробиологично изследване от разранените участъци и болезнено ли е?
polia_xr
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:35

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2014, 12:27

polia_xr написа:Как се взима микробиологично изследване от разранените участъци и болезнено ли е?

Здравейте, Polia_xr!

Изследването не е болезнено. Става с помощта на тампон, който се допира до разранената кожа. Ако желаете може да прочетете повече микробиологично изследване от кожа или рана

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот polia_xr » 26 Мар 2014, 15:37

Благодаря Ви за изчерпателните отговори.
polia_xr
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:35

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот anito35 » 21 Юни 2014, 14:32

Здравейте. Аз съм на 22 години и преди 2 години забременях,бременността ми отключи атопичен дерматит и ходих на доста специалисти ,но ме лекуват само с кортикостероидни лекарства ,а те ми действат добре единствено на кожата, но ми вредят на стомаха и имам болки в ставите, още повече ,че се подувам от тях . и исках да попитам дали няма някакво друго решение за моя проблем,а и още повече ме притеснява факта,че няма лечение или поне така ми каза единия дерматолог. мога да ви изпратя и снимки . благодаря предварително.
anito35
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2014, 14:23

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 17:31

anito35 написа:Здравейте. Аз съм на 22 години и преди 2 години забременях,бременността ми отключи атопичен дерматит и ходих на доста специалисти ,но ме лекуват само с кортикостероидни лекарства ,а те ми действат добре единствено на кожата, но ми вредят на стомаха и имам болки в ставите, още повече ,че се подувам от тях . и исках да попитам дали няма някакво друго решение за моя проблем,а и още повече ме притеснява факта,че няма лечение или поне така ми каза единия дерматолог. мога да ви изпратя и снимки . благодаря предварително.

Здравейте, anito35!

Да, изпратете ми снимки! Споделете и всичко, което сте използвала като последователност, дози и каквото се сетите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ksantiq » 29 Сеп 2014, 00:05

Здравейте,дъщеря ми е на 3г и 9м,от около 15 дена е с странни пъпки приличащи на подкожни след което се появява на тяхно място червени петна приличащи на обрив,не я сърби.Първоначално се появиха на срамните устни,вътрешната част на бедрата,сега виждам на ръката и под еднята гърдичка.Водила съм я на трима кожни.В момента мажа с дактакорт 2 пъти,аериус ,олио за баня на а дерма и синхробейс,но без подобрение.Моля за вашето мнение,благодаря!
Ksantiq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2014, 23:45

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bebe_vall » 29 Сеп 2014, 08:28

Здравейте, пиша относно 3 месечния ми син. Преди 2 седмици имахме обрив на ръчичките, според педиатъра ни бяха лишеи и ни изписа Елоком крем 2 пъти на ден. Мина ни, но сега от почти една седмица имаме пак обрив, ситни пъпчици, които се лющят и са по гърдите, кръста, ръцете, брадичката и отстрани към ушите, абе почти по-цялото тяло. Сега мажем с Фенистил крем и пием капки, но от сряда до днес няма промяна. Вечер след баня се зачервяват, а през деня са по бледи. Козметиката която ползваме от родилния дом още е Мустела. Моля Ви помагайте!
bebe_vall
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:11

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Сеп 2014, 15:24

Ksantiq написа:Здравейте,дъщеря ми е на 3г и 9м,от около 15 дена е с странни пъпки приличащи на подкожни след което се появява на тяхно място червени петна приличащи на обрив,не я сърби.Първоначално се появиха на срамните устни,вътрешната част на бедрата,сега виждам на ръката и под еднята гърдичка.Водила съм я на трима кожни.В момента мажа с дактакорт 2 пъти,аериус ,олио за баня на а дерма и синхробейс,но без подобрение.Моля за вашето мнение,благодаря!

Здравейте, Ksantiq!

Колегите поставиха ли диагноза на детето?
Можете ли да ми изпратите снимки, за да се ориентирам? Ако желаете използвайте е-мейла, за да не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Сеп 2014, 15:26

bebe_vall написа:Здравейте, пиша относно 3 месечния ми син. Преди 2 седмици имахме обрив на ръчичките, според педиатъра ни бяха лишеи и ни изписа Елоком крем 2 пъти на ден. Мина ни, но сега от почти една седмица имаме пак обрив, ситни пъпчици, които се лющят и са по гърдите, кръста, ръцете, брадичката и отстрани към ушите, абе почти по-цялото тяло. Сега мажем с Фенистил крем и пием капки, но от сряда до днес няма промяна. Вечер след баня се зачервяват, а през деня са по бледи. Козметиката която ползваме от родилния дом още е Мустела. Моля Ви помагайте!

Здравейте, bebe_vall!

Посещавала ли сте дерматолог? Кой предписа лечението, което споделяте?
Можете ли да ми изпратите снимки, за да се ориентирам? Ако желаете използвайте е-мейла, за да не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта