Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ksantiq » 01 Окт 2014, 14:53

Здравейте,изпратих ви снимки,проблема ни се задълбочава,излизат и на други места.Вече незнам къде да я заведа.
Ksantiq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2014, 23:45

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот peci » 07 Окт 2014, 13:42

Здравейте искам д апопитам какво лечение мога да приложа на този кожен проблем имам го от малка била съм 6 клас започна по ръцете каот червени силно сърбящи петна след това започна да се лющи и с времвто се променяше сега започна да се разпространява по китките и на моменти има много силен сърбеж, парене цепи се кърви просто много некомфортно беше ме страм да си показвам ръцете това е голям мой проблем от дете :(
peci
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2014, 13:36

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Окт 2014, 13:55

Ksantiq написа:Здравейте,изпратих ви снимки,проблема ни се задълбочава,излизат и на други места.Вече незнам къде да я заведа.

Здравейте, Ksantiq!

Разгледах снимките,които сте приложила. Определено обрива няма много характерен вид.
До сега правена ли е биопсия?
В момента, от който сте снимките сте използвала адвантан и ериус?
Тя боледува ли от нещо или да е боледувала като по-малка?
Правни ли са някакви кръвни изследвания или на секрет от гениталиите?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Окт 2014, 13:59

peci написа:Здравейте искам д апопитам какво лечение мога да приложа на този кожен проблем имам го от малка била съм 6 клас започна по ръцете каот червени силно сърбящи петна след това започна да се лющи и с времвто се променяше сега започна да се разпространява по китките и на моменти има много силен сърбеж, парене цепи се кърви просто много некомфортно беше ме страм да си показвам ръцете това е голям мой проблем от дете :(

Здравейте, peci!

Можете ли да приложите снимки? На колко години сте сега и с какво се занимавате?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ksantiq » 07 Окт 2014, 16:24

Здравейте,не са правени такива изследвания,и да мазана е с крема.Копривна треска е последно от вчера е на хапчета медрол 4 мг,по схема:3 по 1 -2 дена,2 по 1-2 дена,1 по 1 2 дена,след което 7 дена по половин.Мисля че започнаха да изчезват,от вчера ги пие.Иначе не е боледува нещо сериозно,освен един пиелонефрит когато беше бебе.Вашето мнение за това лечение,благодаря!
Ksantiq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2014, 23:45

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Окт 2014, 11:52

Ksantiq написа:Здравейте,не са правени такива изследвания,и да мазана е с крема.Копривна треска е последно от вчера е на хапчета медрол 4 мг,по схема:3 по 1 -2 дена,2 по 1-2 дена,1 по 1 2 дена,след което 7 дена по половин.Мисля че започнаха да изчезват,от вчера ги пие.Иначе не е боледува нещо сериозно,освен един пиелонефрит когато беше бебе.Вашето мнение за това лечение,благодаря!

Здравейте, Ksantiq!

Определено лечението с кортикостероиди ще доведе до утихване на обрива. Изчакайте да приключи цикълът, който са и изписали и ако все още има проблем ще трябва да се направят по-подробни изследвания!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот peci » 09 Окт 2014, 09:09

Здравейте пратих снимки на пощата, в момента съм на 30 г и съм в майчинство работила съм каот помощник възпитател в една детска градина, но като цяло се занимавам с къщна работа .
peci
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2014, 13:36

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Окт 2014, 15:28

peci написа:Здравейте пратих снимки на пощата, в момента съм на 30 г и съм в майчинство работила съм каот помощник възпитател в една детска градина, но като цяло се занимавам с къщна работа .

Здравейте, peci!

Домашната дейност и майчинството са влошаващ фактор при екземи като Вашата. Съветвам Ви когато е възможно да използвате ръкавици, но без талк, да се измивате основно с вода и да поставяте често хидратиращ крем. Не носете също и гривна или часовник!
Съветвам Ви да опитате с а-дерма екзомега емолиентен крем. Използвайте го 4-5 пъти дневно!
Ако нямате подобрение до една седмица с тези препоръки и крема посетете дерматолог, за да се включи за кратко и допълнително лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот dimi30 » 13 Окт 2014, 15:37

Здравейте!
Имам момиченце на 9 месеца, на която поставиха диагноза атопичен дерматит. Диагнозата я постави личната ни лекарка, а не дерматолог. Забелязах,че по коремчето на няколко места кожата й се лющи. Това ли представлява атопичния дерматит? Личната ни лекарка изписа Дексерил крем. Мога ли да мажа детето с този крем при положение,че е на 9 месеца? Освен с този крем има ли друг начин да го преборим този проблем - някакви бебешки лосиони,кремове...

Предварително благодаря за отговора!

Хубав ден!
dimi30
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Фев 2012, 22:17

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот peci » 14 Окт 2014, 09:10

благодаря за съвет ще пробвам дано помогне хубав ден :)
peci
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2014, 13:36

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта