Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Moni79 » 11 Ное 2015, 21:59

Пратих ги снимките и за другото съм наясно, че и със снимки, няма как да се кажат категорични неща и да се правят диагнози по този начи, но дори насочващо мнение ще е много полезно. Да се разбере ако може дали все пак случая е за дерматолог, тъй като с нея сега имаме малко спорове.
Тъй като едната гърда понякога и се подува (не облъчваната в случая), случвало се е 2-3 пъти, но е спадала за няколко дни. Скоро ще ходи на консултация и за този проблем. Сега и се понаду пак, няма температура и други симптоми притеснителни. И едната като се понаду другата изглежда по малка, обаче тя твърди, че и с другата се е случило нещо, смята, че се била смалила и в горният полюс едва ли не се е спъхнала по нейните думи и за това така и се получава с кожата да се нагърчва, защото го няма този обем отдолу който да е изпъне кожата.

Много държи тя на тази версия, аз хващайки се за логиката не мога да я приема. Не мисля, че има симтоми на тази гърда за "капсулна контрактура", при КК гърдата трябва да се усети по стегната и то ако има деформация, съединителната тъкан ще стегне импланта и това ще се усети и на пипане. При нея няма промяна в това отношение. А то няма как да стане нещо друго с импланта, защото той не може да се спъхне, все пак не е пълен с въздух, а със силиконов гел.

Който гел даже при последните поколения импланти е така направен, че да не може да изтича дори и при спукване. А и при изтичане на гела, това мисля веднага ще се разбере, едва ли ще остане без последствия, дори и визуално ще се разбере. Тези версии отпадат за мен, другата възможна е спадане на импланта и по този начин изпълването в горният полюс да спадне, но тогава гърдата ще отиде по надолу и долният край ще се измести и това ще се види, тя ще отиде по ниско то другата гърда, това е неизбежно.

Това също не се забелязва, но и другата логика е, дори и да има промяна в импланта, една здрава кожа тя няма как да се нагърчи така и то на тази възраст. Но ако кожата е увредена както в случая, не е ли точно това причината за това нагърчване. Тази кожа може би е загубила еластичността си.
И сега се сетих да попитам, тъй като знам, че има такива уреди в дерматологичните центрове, който правят пълен анализ на кожата - еластичност, хидратация и т.н. , те може би са удачни за нейният случай ?
Moni79
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Окт 2015, 13:47

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Ное 2015, 10:49

Moni79 написа:Пратих ги снимките и за другото съм наясно, че и със снимки, няма как да се кажат категорични неща и да се правят диагнози по този начи, но дори насочващо мнение ще е много полезно. Да се разбере ако може дали все пак случая е за дерматолог, тъй като с нея сега имаме малко спорове.
Тъй като едната гърда понякога и се подува (не облъчваната в случая), случвало се е 2-3 пъти, но е спадала за няколко дни. Скоро ще ходи на консултация и за този проблем. Сега и се понаду пак, няма температура и други симптоми притеснителни. И едната като се понаду другата изглежда по малка, обаче тя твърди, че и с другата се е случило нещо, смята, че се била смалила и в горният полюс едва ли не се е спъхнала по нейните думи и за това така и се получава с кожата да се нагърчва, защото го няма този обем отдолу който да е изпъне кожата.

Много държи тя на тази версия, аз хващайки се за логиката не мога да я приема. Не мисля, че има симтоми на тази гърда за "капсулна контрактура", при КК гърдата трябва да се усети по стегната и то ако има деформация, съединителната тъкан ще стегне импланта и това ще се усети и на пипане. При нея няма промяна в това отношение. А то няма как да стане нещо друго с импланта, защото той не може да се спъхне, все пак не е пълен с въздух, а със силиконов гел.

Който гел даже при последните поколения импланти е така направен, че да не може да изтича дори и при спукване. А и при изтичане на гела, това мисля веднага ще се разбере, едва ли ще остане без последствия, дори и визуално ще се разбере. Тези версии отпадат за мен, другата възможна е спадане на импланта и по този начин изпълването в горният полюс да спадне, но тогава гърдата ще отиде по надолу и долният край ще се измести и това ще се види, тя ще отиде по ниско то другата гърда, това е неизбежно.

Това също не се забелязва, но и другата логика е, дори и да има промяна в импланта, една здрава кожа тя няма как да се нагърчи така и то на тази възраст. Но ако кожата е увредена както в случая, не е ли точно това причината за това нагърчване. Тази кожа може би е загубила еластичността си.
И сега се сетих да попитам, тъй като знам, че има такива уреди в дерматологичните центрове, който правят пълен анализ на кожата - еластичност, хидратация и т.н. , те може би са удачни за нейният случай ?

Здравейте!

Разгледах снимките, които сте приложила и считам, че проблемът е за хирург! Да посети лекарят, който е направил операцията, за да се направят необходимите преглед и изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот maky » 28 Яну 2016, 15:04

Здравейте.
Не знам дали пиша на правилното място, но се нуждая от съвет. Вече почти 10 години се боря с проблем по ръцете. Ходих няколко пъти на кожен лекар и така и не можаха да ми кажат какво точно е това. Едни казват Дисхидроза, други, Невродермит, трети нещо друго. Всеки път ми предписват различни кортикостероидни кремчета, които мажа с цел лечение и какви ли не други мазила с урея, Lipobase, Bariederm, с цел лечение и омекотяване на кожата. Мога да кажа, че нищо не ми помага. Ако си сложа Флостерон, в рамките на действието му, около 25 дни е добре, но веднага след това започва пак. Няколко пъти съм си слагал Флостерон, но не искам да си увреждам органите с честата му употреба. Постоянно мажа с кремове за омекотяване, но идва момент, в който наслоената загрубяла кожа започва да се цепи по гънките и това е адски болезнено и нищо не помага. Пробвал съм и доста хомеопатични неща, също без ефект. Единственото спасение е, като стане прекалено зле, започвам да пия медрол по 1 - 1,5 таблетки на ден за 4-5 дни. Веднага се усеща промяната. Ръцете ми се избистрят и започва да се лющи умрялата кожа и да се показва новата мека кожа. След няколко дни, обаче, отново започва сърбенето и постепенно кожата пак загрубява и ефекта се повтаря. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете със съвет, базиран на големия ви опит.
11.JPG
11.JPG (61.49 KiB) Прегледано 936 пъти
22.JPG
22.JPG (56.94 KiB) Прегледано 936 пъти
maky
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:38
Местоположение: Свищов

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Яну 2016, 18:17

maky написа:Здравейте.
Не знам дали пиша на правилното място, но се нуждая от съвет. Вече почти 10 години се боря с проблем по ръцете. Ходих няколко пъти на кожен лекар и така и не можаха да ми кажат какво точно е това. Едни казват Дисхидроза, други, Невродермит, трети нещо друго. Всеки път ми предписват различни кортикостероидни кремчета, които мажа с цел лечение и какви ли не други мазила с урея, Lipobase, Bariederm, с цел лечение и омекотяване на кожата. Мога да кажа, че нищо не ми помага. Ако си сложа Флостерон, в рамките на действието му, около 25 дни е добре, но веднага след това започва пак. Няколко пъти съм си слагал Флостерон, но не искам да си увреждам органите с честата му употреба. Постоянно мажа с кремове за омекотяване, но идва момент, в който наслоената загрубяла кожа започва да се цепи по гънките и това е адски болезнено и нищо не помага. Пробвал съм и доста хомеопатични неща, също без ефект. Единственото спасение е, като стане прекалено зле, започвам да пия медрол по 1 - 1,5 таблетки на ден за 4-5 дни. Веднага се усеща промяната. Ръцете ми се избистрят и започва да се лющи умрялата кожа и да се показва новата мека кожа. След няколко дни, обаче, отново започва сърбенето и постепенно кожата пак загрубява и ефекта се повтаря. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете със съвет, базиран на големия ви опит.
11.JPG
22.JPG

Здравейте!

Видях снимките, които сте приложил. Имат необходимото качество, за да се ориентирам как изглежда проблемът към настоящия момент. Приемът на Медрол и Фостерон, обаче не е решение във Вашия случай! Това, което трябва да се направи е да се открие причината за проблема - тя най-вероятно е свързана с Ваша професия, хоби или личен живот! Откриването на причината е ключово за лечението!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот krasimir » 03 Мар 2016, 23:18

здравеите,искам да попитам лекарство за дерматит(остра екзема)
krasimir
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2016, 22:56

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2016, 12:52

krasimir написа:здравеите,искам да попитам лекарство за дерматит(остра екзема)

Здравейте!

Информацията, която давате е крайно недостатъчна за да дам, какъвто и да е съвет!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Дора.Тунчева » 08 Апр 2016, 20:52

Здравейте, от много време имам атопичен дерматит които лекувам с дипрозон и протопик 0.1% маз,но сега кърмя и искам да попитам дали мога да ползвам тези кремове.
Дора.Тунчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2016, 20:42

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Миглена.Владислав-Цветанови » 09 Апр 2016, 19:12

Здравейте, дъщеричката ми е на 9 месеца, поради силно слюноотдрляне постоянно е с ужасен обрив на брадичката и горната устна, обрива се скриеа само с крем елоком, но като го спрем след 3 дни отново избухва. От козметика сме ползвали мустела стелатрия, джинджира актив, къпем с др тайс сенсибел, крем здраве и судокрем, но от тях не минава, единствено от кортикостероида. Аз се притеснявам доста понеже много често се налага да ползвам елоком. Моля посъветвайте ме с какво да мажа детето.
Прикачени файлове
IMG_20160409_191216_757.jpg
IMG_20160409_191216_757.jpg (53.62 KiB) Прегледано 749 пъти
Миглена.Владислав-Цветанови
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2016, 19:02

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот alex.stoyanova » 17 Апр 2016, 22:20

Здравейте,наскоро реших да си направя татуировка от индийска черна къна.Направих татуса, но вчера кожата на ръката ми се обрина.Имам сърбежи и ме боли ужасно.Мястото е на точки и е зачервено.Какво мога да направя? Моля Ви за съдействие!
alex.stoyanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2016, 22:14

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2016, 10:53

Дора.Тунчева написа:Здравейте, от много време имам атопичен дерматит които лекувам с дипрозон и протопик 0.1% маз,но сега кърмя и искам да попитам дали мога да ползвам тези кремове.

Здравейте!

Не използвате ли емолиент? Кои са областите засегнати от дерматита?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта