Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Стефан1948 » 21 Юни 2017, 17:08

Обривът е върху стара татуировка, върху новата няма нищо
Прикачени файлове
received_1473926369331104.jpeg
received_1473926369331104.jpeg (24.44 KiB) Прегледано 853 пъти
Стефан1948
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2017, 13:07

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2017, 16:09

Стефан1948 написа:Обривът е върху стара татуировка, върху новата няма нищо

Здравейте!

Получил се е дерматит. Трябва да се консултирате лично със специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ивайло Ценов » 27 Май 2019, 16:58

Здравейте, д-р Виолина Тодева,

От около 3-4 години получих малки пъпки по ръцете (мехурчета), при разчесване и спукване излиза течност, която сърби доста и провокира отново сърбеж и чесане. Проведох самолечение с Дипрофос ампули и още на следващия ден, всичко отшумяваше. Но периода на затишие и поставянето на Дипрофос прогресивно намаляваше. Когато осъзнах че проблема е сериозен започнах да ходя при кожни лекари. Нито един от тях до сега не ми назначи изследвания и прегледа се явяваше в оглеждане на ръцете ми. Изписване на кремове и мазила в ценови диапазон от 2 лева до 80 лева. Ефект от тях почни никакъв или временно облекчаване на сърбежа и при намазване на екземите, тази течност излиза от само себе си и така избягвах разчесването и раните, които в последствие се образуват. Кремът, който използвам често е Кловейт. Като причина за появата всеки един лекар определяше стрес и на нервна основа. Работата ми е в офис и нямам досег с корозивни препарати. При спазване на хранителен режим - без местни продукти и повече течности и билки (коприва, мента, и др.) успявам до някъде да контролирам процеса, но рано или късно пак избиват екземите. Те са главно по пръстите на ръцете. Ще изпратя снимки на Вашата поща. Като диагноза ми поставят атопичен дерматит. Надявам се да ми дадете насоки какво лечение да предприема или да ме насочите към ваш колега при, който да отида - гр. Варна.
Предварителни Ви благодаря. Пожелавам Ви лек и успешен ден.

Поздрави,
С Уважение:
/ Ивайло Ценов /
Ивайло Ценов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Май 2019, 16:38

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2019, 12:56

Ивайло Ценов написа:Здравейте, д-р Виолина Тодева,

От около 3-4 години получих малки пъпки по ръцете (мехурчета), при разчесване и спукване излиза течност, която сърби доста и провокира отново сърбеж и чесане. Проведох самолечение с Дипрофос ампули и още на следващия ден, всичко отшумяваше. Но периода на затишие и поставянето на Дипрофос прогресивно намаляваше. Когато осъзнах че проблема е сериозен започнах да ходя при кожни лекари. Нито един от тях до сега не ми назначи изследвания и прегледа се явяваше в оглеждане на ръцете ми. Изписване на кремове и мазила в ценови диапазон от 2 лева до 80 лева. Ефект от тях почни никакъв или временно облекчаване на сърбежа и при намазване на екземите, тази течност излиза от само себе си и така избягвах разчесването и раните, които в последствие се образуват. Кремът, който използвам често е Кловейт. Като причина за появата всеки един лекар определяше стрес и на нервна основа. Работата ми е в офис и нямам досег с корозивни препарати. При спазване на хранителен режим - без местни продукти и повече течности и билки (коприва, мента, и др.) успявам до някъде да контролирам процеса, но рано или късно пак избиват екземите. Те са главно по пръстите на ръцете. Ще изпратя снимки на Вашата поща. Като диагноза ми поставят атопичен дерматит. Надявам се да ми дадете насоки какво лечение да предприема или да ме насочите към ваш колега при, който да отида - гр. Варна.
Предварителни Ви благодаря. Пожелавам Ви лек и успешен ден.

Поздрави,
С Уважение:
/ Ивайло Ценов /

Здравейте!

По ходилата имате ли проблем?
На колко години сте? Пушите ли? Какви хобита имате? Миете ли съдове и перете ли на ръце? До сега правен ли е тест със стандартна европейска серия? В семейството Ви какви заболявания има?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ивайло Ценов » 28 Май 2019, 13:55

Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

По ходилата имате ли проблем?
На колко години сте? Пушите ли? Какви хобита имате? Миете ли съдове и перете ли на ръце? До сега правен ли е тест със стандартна европейска серия? В семейството Ви какви заболявания има?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте, д-р Тодева !

Преди година или две имах малки екземи и по горната част на ходилата, нагоре около глезените, но те бързо отшумяха и не са се появявали отново. От време на време излиза някоя малка екзема от вътрешната страна на предмишницата, но и те изчезват бързо. След няколко дни ще навърша 35 години. Не съм пушач. Опитвам се да поддържам добра физическа форма, тренирам веднъж два пъти седмично, висок съм 180 см и тежа около 85-87 килограма. Помагам редовно в домакинските задължения, но при влошаване на екземите избягвам досег с всякакви препарати. Използвам течни сапуни от бебешките серии и такива, които уж не изсушават кожата. Нямам информация в рода ни да имаме хронични проблеми. Като дете съм имал пристъпи на бронхиална астма, която с пубертета израснах. Но от около една година, понякога получавам лек задух вечер, когато лягам да спя и се налага да използвам инхалатор - Фостер. Към текущия момент никой дерматолог не ми е назначавал никакви изследвания. Като малък покрай астмата, знам че съм изследван и съм дал положителна проба за домашен прах. Ще спомена, че имам и домашен любимец - морско свинче. Благодаря Ви за бързия отговор. Пожелавам Ви лек и успешен ден.

Поздрави,

С уважение:
/ Ивайло Ценов /
Ивайло Ценов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Май 2019, 16:38

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юни 2019, 12:23

Ивайло Ценов написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

По ходилата имате ли проблем?
На колко години сте? Пушите ли? Какви хобита имате? Миете ли съдове и перете ли на ръце? До сега правен ли е тест със стандартна европейска серия? В семейството Ви какви заболявания има?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте, д-р Тодева !

Преди година или две имах малки екземи и по горната част на ходилата, нагоре около глезените, но те бързо отшумяха и не са се появявали отново. От време на време излиза някоя малка екзема от вътрешната страна на предмишницата, но и те изчезват бързо. След няколко дни ще навърша 35 години. Не съм пушач. Опитвам се да поддържам добра физическа форма, тренирам веднъж два пъти седмично, висок съм 180 см и тежа около 85-87 килограма. Помагам редовно в домакинските задължения, но при влошаване на екземите избягвам досег с всякакви препарати. Използвам течни сапуни от бебешките серии и такива, които уж не изсушават кожата. Нямам информация в рода ни да имаме хронични проблеми. Като дете съм имал пристъпи на бронхиална астма, която с пубертета израснах. Но от около една година, понякога получавам лек задух вечер, когато лягам да спя и се налага да използвам инхалатор - Фостер. Към текущия момент никой дерматолог не ми е назначавал никакви изследвания. Като малък покрай астмата, знам че съм изследван и съм дал положителна проба за домашен прах. Ще спомена, че имам и домашен любимец - морско свинче. Благодаря Ви за бързия отговор. Пожелавам Ви лек и успешен ден.

Поздрави,

С уважение:
/ Ивайло Ценов /

Здравейте!

Видях приложените снимки! За съжаление не мога да дам конкретни препоръки за колега. Проблемът е хроничен и понякога е трудно да се намери решение. Не е лоша идея да се направят и алергологични тестове. Ако решите обадете се по телефона, за да обясня какви мерки да вземете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Vantonova » 19 Юни 2019, 00:41

Здравейте д-р Тодева,

Нова съм във форума и не мога да отворя нова тема все още, затова пиша тук.
След вирусно боледуване с няколкодневна висока температура ми се появиха петна по гърдите. Прикачвам снимка. Леко релефни са, не болят и не сърбят, но се увелиюават.
Кърмя бебе на 2 месеца. При него няма никакви проблеми с кожата.

Бихте ли ме посъветвали с какво да се лекувам? Съответно - от какъв произход са тези петна? Аз мисля, че имат общо с високата температура, и маалко се притеснявам за бебето.

С уважение,
Валя
Прикачени файлове
photo_2019-06-18_22-39-21.jpg
photo_2019-06-18_22-39-21.jpg (51.15 KiB) Прегледано 686 пъти
photo_2019-06-18_22-39-16.jpg
photo_2019-06-18_22-39-16.jpg (58.7 KiB) Прегледано 686 пъти
photo_2019-06-18_22-39-08.jpg
photo_2019-06-18_22-39-08.jpg (52.78 KiB) Прегледано 686 пъти
Vantonova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2019, 00:06

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот yoana_k_b » 28 Юни 2019, 16:30

[i][b]Здравейте!
От около седмица и половина забелязвам червени и релефни следи по кожата си след почесване. Появяват се около 5 мин. след почесване и изчезват напълно след няколко часа. Ще посетя дерматолог и лично, но лекарката при която имам намерение да отида за преглед е в отпуск в момента. Временно облекчавам сърбежа с Фенистил гел или ментолов спирт. Не знам дали е на психическа основа, но постоянно чувствам сърбеж по краката, ръцете и главата. Много ми е некомфортно да се чеша постоянно и бих искала някакъв съвет преди посещението ми при дерматолога.
Ако желаете мога да приложа снимки на имейл.
Благодаря предварително!
Приятен уикенд! :)
yoana_k_b
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юни 2019, 16:18

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2019, 12:08

Vantonova написа:Здравейте д-р Тодева,

Нова съм във форума и не мога да отворя нова тема все още, затова пиша тук.
След вирусно боледуване с няколкодневна висока температура ми се появиха петна по гърдите. Прикачвам снимка. Леко релефни са, не болят и не сърбят, но се увелиюават.
Кърмя бебе на 2 месеца. При него няма никакви проблеми с кожата.

Бихте ли ме посъветвали с какво да се лекувам? Съответно - от какъв произход са тези петна? Аз мисля, че имат общо с високата температура, и маалко се притеснявам за бебето.

С уважение,
Валя

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор. Не е изключено причината да е в боледуването. Надявам се, че към момента всичко е под контрол!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2019, 12:15

yoana_k_b написа:[i][b]Здравейте!
От около седмица и половина забелязвам червени и релефни следи по кожата си след почесване. Появяват се около 5 мин. след почесване и изчезват напълно след няколко часа. Ще посетя дерматолог и лично, но лекарката при която имам намерение да отида за преглед е в отпуск в момента. Временно облекчавам сърбежа с Фенистил гел или ментолов спирт. Не знам дали е на психическа основа, но постоянно чувствам сърбеж по краката, ръцете и главата. Много ми е некомфортно да се чеша постоянно и бих искала някакъв съвет преди посещението ми при дерматолога.
Ако желаете мога да приложа снимки на имейл.
Благодаря предварително!
Приятен уикенд! :)

Здравйте!

Може да приложите снимки? На колко години сте? Приемате ли някакви лекарства?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта