Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот yoana_k_b » 03 Юли 2019, 13:19

Изпратих Ви имейл. :)
yoana_k_b
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юни 2019, 16:18

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юли 2019, 11:42

yoana_k_b написа:Изпратих Ви имейл. :)

Здравейте!

Видях приложените снимки! Трябва да се направят изследвания и подробен разпит, за да се открие причината за този проблем. Възможно е да е и прием на различни добавки или медикаменти. Направете си консултацията лично със специалист, както сте решила.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот velin.minkov » 29 Ное 2019, 16:17

Здравейте. Знам, че така от клавиатурата няма как да намерим решение, но все пак да потърся помощ и при вас...
От доста години имам проблема, който се вижда на снимките.
Като си сложа инжекция Флостерон, проблема отшумява за около един месец и после постепенно пак се стига до този момент, но няма как да слагам Флостерон много често, заради неговите негативни ефекти върху някои органи на тялото и гледам да го ползвам, чак в крайна непоносимост и необходимост.
Първо се зачервява кожата. В последствие започва постепенно натрупване и съответно втвърдяване на кожата, като процеса е свързан и със сърбене. Няма мехури. Стига се до момент в който гънките се нацепват и от там започва да кърви и боли. Случвало се е да разкисвам пороговената кожа и да я беля с надеждата новата кожа отдолу да остане мека. Само след ден-два и новата кожичка започва да втвърдява и така постепенно се получават няколко пласта втвърдена кожа. През годините съм мазал с какви ли не кортикостероиди, мазила с урея, антибиотици, противоалергени, със соли, без соли...но без успех. Бях няколко пъти на кожен в различни болници и всеки вдига рамене и не могат да ми дадат диагноза и ми изписват следващия кортикостероид. Последната дерматоложка заключи, че е невродермит и ми препоръча спокойствие. Изгълтах всичките билкови успокоително в аптеките и пак съм в стрес. :lol: Имам чувството, че всички са безсилни с тези проблеми и всеки гледа да ми вземе направлението и да ме отпрати.
Ако има значение, не пия, не пуша, активно спортувам във фитнеса, работата не ми е свързана с допир до кожата на агресивни химични реагенти, нямам в рода си хора с кожни проблеми....
Прикачени файлове
22.JPG
22.JPG (56.94 KiB) Прегледано 985 пъти
11.JPG
11.JPG (61.49 KiB) Прегледано 985 пъти
velin.minkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2019, 15:47

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Дек 2019, 12:15

velin.minkov написа:Здравейте. Знам, че така от клавиатурата няма как да намерим решение, но все пак да потърся помощ и при вас...
От доста години имам проблема, който се вижда на снимките.
Като си сложа инжекция Флостерон, проблема отшумява за около един месец и после постепенно пак се стига до този момент, но няма как да слагам Флостерон много често, заради неговите негативни ефекти върху някои органи на тялото и гледам да го ползвам, чак в крайна непоносимост и необходимост.
Първо се зачервява кожата. В последствие започва постепенно натрупване и съответно втвърдяване на кожата, като процеса е свързан и със сърбене. Няма мехури. Стига се до момент в който гънките се нацепват и от там започва да кърви и боли. Случвало се е да разкисвам пороговената кожа и да я беля с надеждата новата кожа отдолу да остане мека. Само след ден-два и новата кожичка започва да втвърдява и така постепенно се получават няколко пласта втвърдена кожа. През годините съм мазал с какви ли не кортикостероиди, мазила с урея, антибиотици, противоалергени, със соли, без соли...но без успех. Бях няколко пъти на кожен в различни болници и всеки вдига рамене и не могат да ми дадат диагноза и ми изписват следващия кортикостероид. Последната дерматоложка заключи, че е невродермит и ми препоръча спокойствие. Изгълтах всичките билкови успокоително в аптеките и пак съм в стрес. :lol: Имам чувството, че всички са безсилни с тези проблеми и всеки гледа да ми вземе направлението и да ме отпрати.
Ако има значение, не пия, не пуша, активно спортувам във фитнеса, работата не ми е свързана с допир до кожата на агресивни химични реагенти, нямам в рода си хора с кожни проблеми....

Здравейте!

От къде сте? Ако желаете се обадете да запазите удобен за вас час. Понеже проблемът е от доста време и сте зависим от стероиди наистина ми е трудно да дам препоръки без да съм запозната в детайли, защото рискуваме да продължи омагьосания кръг в който сте.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот velin.minkov » 06 Дек 2019, 13:47

Здравейте.
Вече не се мажа с кортикостероиди, защото не ми помагат и не виждам смисъл от тях. Продължавам постоянно да мажа с кремове и гледам да забавям процеса, за да мога да разреждам Флостерона колкото може повече във времето. Когато ми е възможно си изрязвам пръстчета от медицински ръкавици и след като намажа с кремове и понякога гентамицин нахлузвам пръстчетата и преспивам с тях. Така цяла нощ клетките хидролизират и кожата ми понякога се повлиява добре. Опитвам се да задържам в някаква степен процеса на пороговяване, но ако спра това за няколко дена и веднага се влошавам. Иначе съм от Свищов и поради голямата си заетост ми е трудно да се освобождавам през седмицата и да пътувам до София.
velin.minkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2019, 15:47

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Дек 2019, 12:32

velin.minkov написа:Здравейте.
Вече не се мажа с кортикостероиди, защото не ми помагат и не виждам смисъл от тях. Продължавам постоянно да мажа с кремове и гледам да забавям процеса, за да мога да разреждам Флостерона колкото може повече във времето. Когато ми е възможно си изрязвам пръстчета от медицински ръкавици и след като намажа с кремове и понякога гентамицин нахлузвам пръстчетата и преспивам с тях. Така цяла нощ клетките хидролизират и кожата ми понякога се повлиява добре. Опитвам се да задържам в някаква степен процеса на пороговяване, но ако спра това за няколко дена и веднага се влошавам. Иначе съм от Свищов и поради голямата си заетост ми е трудно да се освобождавам през седмицата и да пътувам до София.

Здравейте!

Не мисля, че флостерон е добро средство за избор за лечение, защото ставате зависим от него. Аз не работя в София, потърсете специалист, който да е близо да вас и да може да се опитате да премахнете причината за проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Uma Zuluma » 18 Май 2020, 09:03

Здравейте.
Синът ми е на 15 г. и е с атопичен дерматит от бебе. В момента е доста обострен от вътрешната страна на дланите. проведохме лечение след консултанция с дерматолог - кортикостероиден крем, протовоалергично през устата и бани с калиев перманганат. Кожата се възстанови, но след спиране на лечението 3-4 дни по-късно отново се активира.

По съвет на моя приятелка закупих аюрведа продукт Sorion и след 2-3 дни имаше значително подобрение. След като напълно се възстанови го спряхме и в момента е още по-зле, защото засегнатите участъци по ръцете се увеличиха.

ПО мои наблюдения влошаването започва в момента, в който има контакт при игра на баскетбол или други дейности, които са извън вкъщи, носене на ръкавици също.

Моля за съвет какви изследвания да се направят предвид, че храната също оказва влияние - тест за алергии и какви или други, които да помогнат диагностициранети на проблема.

Благодаря и бъдете здрави.

Поздрави
Uma Zuluma
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2020, 08:43

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:51

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Lileto » 30 Ное 2021, 12:09

Здравейте, на около 25 години за пръв път ми се появи атопичен дерматит на ръцете. Ползвах само подбрана козметика и с мазила поддържах много добро състояние. След бременност всичко магически изчезна, сега получaвам лек сърбеж само, ако се измия с неподходяш сапун. Проблема е, обаче че от известно време се появяват много леко зачервени и сърбящи участъци на клепача, което ме притеснява. За лице ползвам единствено крема на SVR Topialyse и като козметика спирала за мигли. Мажа участъците с Тобрадекс. Можете ли да препоръчате друго мазило? Нз дали добре съм направила, че се маха с него? Благодаря
Lileto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2021, 18:08

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Дек 2021, 20:06

Lileto написа:Здравейте, на около 25 години за пръв път ми се появи атопичен дерматит на ръцете. Ползвах само подбрана козметика и с мазила поддържах много добро състояние. След бременност всичко магически изчезна, сега получaвам лек сърбеж само, ако се измия с неподходяш сапун. Проблема е, обаче че от известно време се появяват много леко зачервени и сърбящи участъци на клепача, което ме притеснява. За лице ползвам единствено крема на SVR Topialyse и като козметика спирала за мигли. Мажа участъците с Тобрадекс. Можете ли да препоръчате друго мазило? Нз дали добре съм направила, че се маха с него? Благодаря


Здравейте,
Атопичният дерматит от дерматолог ли е диагностициран? Може ли да приложите снимки? Възможно е сега проблемът на клепачите да не се дължи на него, а на друга причина - алергия, бактериален, вирусен причинител и други. Може да ползвате SVR Topialyse, но е добре да спрете слагането на спирала докато не отшуми проблемът. Тобрадекс е лекарствено средство, което се предписва само от лекар. Препоръчвам да спрете приложението му.

С уважение:
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron