Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Lileto » 03 Дек 2021, 13:45

Dr Violina Todeva написа:
Lileto написа:Здравейте, на около 25 години за пръв път ми се появи атопичен дерматит на ръцете. Ползвах само подбрана козметика и с мазила поддържах много добро състояние. След бременност всичко магически изчезна, сега получaвам лек сърбеж само, ако се измия с неподходяш сапун. Проблема е, обаче че от известно време се появяват много леко зачервени и сърбящи участъци на клепача, което ме притеснява. За лице ползвам единствено крема на SVR Topialyse и като козметика спирала за мигли. Мажа участъците с Тобрадекс. Можете ли да препоръчате друго мазило? Нз дали добре съм направила, че се маха с него? Благодаря


Здравейте,
Атопичният дерматит от дерматолог ли е диагностициран? Може ли да приложите снимки? Възможно е сега проблемът на клепачите да не се дължи на него, а на друга причина - алергия, бактериален, вирусен причинител и други. Може да ползвате SVR Topialyse, но е добре да спрете слагането на спирала докато не отшуми проблемът. Тобрадекс е лекарствено средство, което се предписва само от лекар. Препоръчвам да спрете приложението му.

С уважение:
Д-р В. Тодева


Благодаря за отговора. Да от дерматолог е диагностициран. Прилагам Ви снимка на същия проблем, който получих и под окото на бузата. На клепача в момента е много леко и не се вижда изобщо на снимка. (мазах го с въпросния крем - Тобрадекс). Няма да го ползвам вече, на бузата не се повлиа от крема. Благодаря
Прикачени файлове
IMG-2892.jpg
IMG-2892.jpg (915.35 KiB) Прегледано 568 пъти
Lileto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2021, 18:08

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Дек 2021, 16:55

Проблемът е твърде вероятно да се дължи на честата употреба на стероид. Препоръчвам Ви да избягвате употребата му. Ако оплакванията продължат е необходимо да бъдете наблюдавана от дерматолог.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Атопичен дерматит - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот _n._n._ » 24 Фев 2022, 12:13

Здравейте! Искам да попитам има ли вече някакво по-д обре решение за справяне с обривите. От 3 годишна възраст ми се е появило това заболяване, а вече съм почти на 20 години ! Единственото нещо което най-много ми помага е Тридерм крем и без него не мога. Ползвам го вече от 3-4 години и все още има действие. Ще ви помоля ако знаете някакво друго мазило или подобно, не трябва да е крем задължително, а нещо подобно като действието на Тридерм крем. След баня задължително също се мажа и с най различни овлажняващи и доста често през деня гледам да я овлажнявам. Благодаря предварително!
_n._n._
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2022, 12:02

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта