Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот summersummer » 04 Апр 2018, 21:05

Здравейте, преди 2 месеца се оперирах по повод хидронефроза 2-3 ст., причинена от вродено стеснение на десния уретер. Направиха ми пиелопластика, след като махнаха стенда започнах да вдигам температура между 37-37.5 градуса и има едно постоянно парене, което се усилва след уриниране. Направих си изследвания пуснах си стерилна и обикновена урина в един и същи ден стерилната урина е чиста, няма бактерии докато в обикновената има белтък-опалесценция, нитрити, левкоцити - 15-20 и също пише бактерии. Не можах да разбера нищо от тези изследвания в обикновената урина и симптомите, които имам всичко сочи,че имам инфекция а де факто в урината няма бактерии. Според вас това нормално ли е? Инфекцията може ли да бъде някъде другаде, а не в пикочните пътища, а ако няма проблем в пикочните пътища защо имам парене след уриниране? Благодаря Ви предварително!
summersummer
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2018, 20:51

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 25 Апр 2018, 07:30

Здравейте, обичайно при инфекция на пикочните пътища има промяна както в обикновената урина, така и изолиране на бактерии в стерилната урина. Може да се обърнете за консултация към уролога, който Ви е оперирал или да се насочите към компетентен уролог за допълнителни изследвания и консултация.
Поздрави
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот kati8675 » 28 Дек 2023, 17:03

На 41 год. съм днес взех резултатът от К.Т. с контрастно вещество,искам да знам какво ме очаква ,казаха ми че имам по една лезия на двата бъбрека,на единия е 22 мм,на другият 44 мм,с доброкачествена течност,какво е лезия и колко време живот ми остава?
kati8675
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2023, 16:56

Предишна

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron