Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 22 Фев 2017, 12:43

Задайте в тази тема вашите въпроси свързани с различните бъбречни аномалии, за да получите безплатна консултация. На вашите въпроси ще отговаря Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н.


Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот AticeSamir » 15 Мар 2017, 21:49

Здравейте.
Имам следния проблем. Откриха ми киста с размери 2.5см на левия бъбрек. Казаха, че е проста и безпроблемна. Но положението е следното понеже е отзад и ми причинява доста дискомфорт, както и тъпа болка.
Може ли да ми кажете какво би трябвало да се случи?
Мисля да я премахна с лапароскопия, но ме е страх не от операцията, толкова колкото от анестезията.
AticeSamir
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2017, 21:44

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот AticeSamir » 15 Мар 2017, 21:50

Забравих да спомена, че болката е заради опирането и в слезката ми.
AticeSamir
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2017, 21:44

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 17 Мар 2017, 21:03

Здравейте,
Ако категорично са Ви казали, че това не киста не Ви съветвам да я пипате. Тя е козметичен дефект и категорично не се налага отстраняването й. Нефролозите на шега казваме , че кистите са "Бръчки на бъбрека". Оплакванията Ви вероятно са свързани с други причини, а не с кистата. Ако имате желания може да ми се обадите на тел. 0887362225 за консултация. Поздрави
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот T2072063 » 01 Апр 2017, 16:43

Аз съм жена на 63 г.При изследванията ми на креатининът в прясна урина резултатът ми беше 24358 mkmol/l.Също така пикочната ми киселина беше 412mkmol/l.Какво значи това и какво трябва да предприема?
T2072063
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2017, 15:57

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот ivelin.ivanov » 05 Апр 2017, 19:50

Здравейте, Проф. д-р Боряна Делийска.
Бихте ли ми предложили подходящи храни за прием при бъбречна недостатъчност(високи нива на креатинин)
Благодаря предварително!
ivelin.ivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:47

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 08 Апр 2017, 17:20

Здравейте,
Причините за рецидивиращите цистити са различни. Първоначално трябва да се докаже с изследвания, че действително се касае за цистит, защото и други заболявания дават оплаквания, подобни на цистите. Ако е цистит, причините за рецидивирането му мога да са свързани с неточно лечение като продължителност и избор на медикаменти, често използване на интимни гелове и сапун при личната хигиена, запек. От друга страна има някои предпоставки за честото му обостряне-от намален имунитет, заболявания като диабет, нефролитиаза, предразполагащи фактори от пикочния мехур и др. След менопаузата се появява сухота на лигавицата на влагалището, което може да даде оплаквания, наподобяващи цистит. Не е изключено да имате и смъкнато влагалище, което също е предпоставка за чести цистити. Препоръчвам Ви преглед при гинеколог за изключване на смъкнато влагалище, след което се насочете към компетентен нефролог, който за направи опит да уточни причините за честите инфекции
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 08 Апр 2017, 17:34

Здравейте, при бъбречна недостатъчност препоръчваме известно ограничаване на прием на белтъци-месо, млечни продукти, яйца, но не Ви препоръчвам изцяло да ги спрете от хранителния си режим, тъй като те съдържат незаменими вещества. Мога да Ви препоръчам някои прости указания като например по чаша прясно или кисело мляко дневно, 2-3 пъти седмично малко количество месо, през ден малко парче сирене, кашкавал или яйце. Може да консумирате плодове и зеленчуци, въглехидрати, макарони.Ако сте с високо артериално налягане е редно значително да ограничите приема на сол. Уместно е да се проведат изследвания, с които да се прецени дали няма възможност с лечение на основното заболяване да се намали серумният креатинин или поне да се забави прогресията на бъбречното заболяване. От значение е дали имате и други отклонения в лабораторните изследвания, които налагат допълнителни диетични указания. Ако сте със захарен диабет диетата трябва да е съобразена и с препоръчаната диета за диабета. Тъй като всеки пациент освен бъбречна недостатъчност има и други забоявани, както и всеки има принципно различни предпочиталия към отделни храни Ви съветвам да се обърнете към компетентен нефролог, който да определи Вашата ИНДИВИДУАЛНА! диета. Не Ви съветвам да се консултирате с диетолог, който не би бил толкова подходящ със съветите си, както нефролога.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот bebenceto2633@abv.bg » 22 Окт 2017, 19:43

Здравейте детето ми което е на 1 годинка има бъбречна аномалия. Намериха я преди девет месеца има двоен бъбрек. Та въпроса ми е има ли право на пенсия че ни викат през три мрсеца в детска нефрология за иследвания и е на антибиотик ciprofloksacin и е веднъж седмично на инжекции neorecormon и е на малтофер .
bebenceto2633@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2017, 19:36

Re: Бъбречни аномалии - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 27 Окт 2017, 07:32

Здравейте.
За съжаление не съм детски нефролог и не мога да Ви отговоря
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Следваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта