Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот shemeta7 » 22 Окт 2015, 11:26

Добър ден,доктор Милков!Съпругът ми е на хемодиализа от 2011г.,като първите 2 години беше в Гърция и в интерес на истината там се чувстваше по-добре,защото може би лечението беше по-адекватно(за съжаление)Сега тук имаме проблем с паратхормона(завишен е много),но колко-не знам,защото не казват,не дават възможност на болния да си погледне изследванията.Само му беше съобщено,че трябва да се оперира.А той е един много увреден болен и освен бъбречната недостатъчност има и сърдечна недостатъчност,не е с фистула,а с протеза,има и алергии,и гъбично заболяване и какво ли не още.Въпросът ми е дали с МИМПАРА не може да се регулира нивото на паратхормона,защото в Гърция така го регулираше?
Благодаря предварително за вниманието!
shemeta7
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2015, 21:14

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 22 Окт 2015, 20:21

Здравейте,

Вие сте права,в предвид общото състояние на болният и придружаващите заболявания Мимпара е по удачно решение.
Разбира се това е мнение,дадено въз основа само на вашето писмо.не съм прегледал болният и не знам пълната история на заболяването,начина на диализа,какъв диализатор се използва и т.н.
Къде се диализира болният?В София?
Колко часа седмични и какъв диализатор и разтвор се използва?
Какво е нивото на урея и креатинин след диализа(качество на диализата).
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Десислава Иванова » 26 Окт 2015, 12:54

Здравейте д р Милков! Баща ми е опериран през 2008 г. от рак на бъбрека, без метастази. Провежда редовни изследвания за здравия бъбрек, последните изследвания, които са в норма са от септември 2015 г. Преди няколко дена го хвана грип без температура, зачервено гърло и хрема. От два обаче има като втрисане, измръзване на ръцете. Може ли това да се дължи на някаква бъбречна недостатъчност? Благодаря предварително
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 27 Окт 2015, 21:23

Здравейте Десислава,

Пациент с един бъбрек може да живее без проблеми.
Бих препоръчал да изследвате урината на баща ви, дали се касае за бъбречна инфекция или обикновена настинка.При всички случай е добре да изследвате утайка,урея и креатинин.
Пишете ми пак,

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Десислава Иванова » 28 Окт 2015, 10:45

Здравейте д-р Милков! Баща ми отиде на личния доктор, който му пусна пълни изследвания и направи рентген, поради наличие на хрипове. Кръвните изследвания и урината са добри. Диагнозата е бронхопневмония. Започна курс с аугментин и молоксин. Приемът на тези антибиотици няма ли да увреди единствения му бъбрек? От отстраняването на бъбрека са минали 7 години. И другото ми притеснение е дали това не е разсейка в белия дроб? С Уважение Чипева
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 01 Дек 2015, 20:25

Здравейте,

Не мисля ,че е удачно да се комбинират двата антибиотика.
Все пак не знам как изглежда рентгеновата картина ,както и подробности от. Кръвните изследвания!
Две седмици след началото на инфекцията ,при клинични индикации може да се повтори снимката,както и контролни кръвни изследвания.

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот snejana87 » 25 Фев 2016, 18:33

Здравейте имам проблем 2 пъти падах 2 рия път беше преди 5 дни казахами че имам хематом на бъбрека и камъни също левият е 94мм напречен 39мм находки микролитиазни промени по горен полус наличие на окръглена хипоаехогенна зона най вероятно се касае за супкапсуларен посттравматичен хематом с размери 19 13 мм доплер на съдове нормален доплир сонография резистентен индекс 0.60
лях бъбрек 109мм напречен 56мм резистентен идекс 0.54 можетели да ми кажете как минава и имали опасност моляви
snejana87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2016, 18:21

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 01 Мар 2016, 19:32

Здравей Снежана,
Хематома обикновено се резорбира значително,може би не напълно.
Ако камъните се виждат на обзорна снима е добър вариянт да се разбият!
Каква е тази травма,която е довела до хематом на бъбрека?
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 01 Мар 2016, 19:32

Здравей Снежана,
Хематома обикновено се резорбира значително,може би не напълно.
Ако камъните се виждат на обзорна снима е добър вариянт да се разбият!
Каква е тази травма,която е довела до хематом на бъбрека?
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Maria Georgieva » 22 Мар 2016, 00:13

Здравейте д-р Милков,

Интересува ме възможно ли е да имам песъчинки и малко камъче в бъбреците, които да се виждат трудно и не при всяко ехографско изследване и които да предизвикват отделяне на белтък в урината, както и високо кръвно налягане?


Благодаря предварително!
Мария
Maria Georgieva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2016, 22:46

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта