Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 22 Мар 2016, 23:37

Здравей Мария,

Според качеството на ехографа и опита на лекаря,може да се виждат камъни с големина поне 4-5 мм.При по малките размери е по съмнителна диагнозата.
Белтък в урината и повишено кръвно налягане са по често свързани със заболявания на бъбреците като гломерулонефрит .
Обърнете се към добър нефролог да направи пълни изследвания и ви даде съвет.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Maria Georgieva » 24 Мар 2016, 00:44

Здравейте д-р Милков,

Преди известно време ми правиха биопсия и установиха диабетна нефропатия. Казаха, че единственото лечение е да се контролира кръвната захар и кръвното налягане с лекарства за високо кръвно. ПОстоянно има белтък в урината и това много ме притеснява, тъй като доколкото знам, ако това не спре бъбреците постепенно ще откажат и ще се стигне до най-страшното. Може би и затова се надявах проблемите да са причинени от песъчинки и камъни и с тяхното изчистване да отшуми и този проблем. Нефрологът, който ми направи биопсията, каза че на ехограф и на скенер (без контрастно вещество) не се виждат никакви песъчинки или камъни, но те бяха видяни на ехограф от друг лекар - ехографист с голям опит. Така, че съм объркана и не знам на кой да вярвам.


Поздрави,
Мария
Maria Georgieva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2016, 22:46

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 30 Мар 2016, 20:34

Здравейте Мария,

Може ли да ми пишете на колко сте години,какъв тип диабет имате,колко ви е гликираният хемоглобин ,имате ли високо кръвно,какви лекарства приемате,колко е протеиурията(белтък в урината) и микроалбуминурията?
Ако имате диабет и микроалбуминурия, защо е било необходимо да се прави бъбречна биопсия ?!(откриване отново на топлата вода!)
Какви са размерите на бъбреците и какъв е креатининовият ви клирънс,място на биопсия,лекар ,болница и хистологичен резултат?!
Знам,че са много въпроси,но това ще ми помогне да ви дам правилен съвет и евентуално да разсея опасенията ви!
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Irinata » 04 Апр 2016, 10:49

Здравейте!

Аз съм жена на 35 г.по принцип имам Хашимото и Инсулинова резизстентност но от последните ми профилактични на кръв и урина показателите са много добри и всичко е в норма но има три показателя,които ме притесниха:

Пикочна киселина (Uric acid) 352.00 Ж(142.8- 339.2)

Билирубин - общ ( Total Bilirubin ) 18.00 /< 21.0/

Билирубин - директен ( Direct Bilirubin ) 6.34 /< 6.00/

Моля за мнение,има ли повод за притеснение,необходим ли е преглед,ако да на какъв трябва да отида?
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 06 Апр 2016, 19:57

Здравейте,

Не разбрах какви оплаквания имате в момента!?
Изследванията ви са практически нормални !
Лекува се заболяването,а не лабораторните изследвания!
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Irinata » 06 Апр 2016, 22:51

Благодаря Ви за отговора!
Нямам никакви оплаквания просто ме притесняват резултатите на тези показатели че са на горна граница тй като досега стойностите ми на билирубина са били доста по-ниски при предишни профилактични изследвания.
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Тони.Кирилов » 24 Юли 2016, 13:14

Здравейте д-р Милков..
От около 2-3 седмици,имам тъпа или по скоро пронизваща болка в дясната част на кръста предполагам че е бъбрека.Забелязах че постъпенно се усилва и дори продължава и към лявата част.Не съм забелязала изменения в урината,боли ме почти всеки ден и почти без прекъсване ме пристрелва ..Според вас на какво може да се дължи това?
Тони.Кирилов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2016, 13:09

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 26 Юли 2016, 17:04

Здравейте,

Най бързият начин е да се изследва урината и направи ехография на бъбреците.Само от естеството на болката не може със сигурност да се твърди дали идва от бъбреците.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот irina.nikolova » 30 Авг 2016, 13:18

Здравейте,
Искам да попитам имам 2 камъка в левия бъбрек, единят е 22мм и се намира на входа на уретера, а другия е 13мм и е в уретера, имам хидронефроза 2 степен и пиелонефрит. Лежах в болница заради инфекцията и сега ми предстои разбиване на камъните. Имам проблем, на всякъде където търсих помощ ми отговарят с огромни суми за лечение, аз съм осигурена и въпреки това ми искат от 500лв. до 7000лв., Вие като специалист може ли да ме насочите къде може да се оперирам? Изпитвам постоянни болки, не мога да работя, тъй като не мога да стоя дълго време права, а и не мога да вдигам тежко, тъй като след това болката става непоносима и се появява и кръв в урината. Постоянно пия болкоуспокояващи лекарства и вече спират да ми действат, моля ви помогнете ми с някакво решение, аз съм от Враца и тук няма нужната техника или добри специалисти за моя проблем.
Благодаря предварително.
irina.nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:06

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот s_ivelina » 09 Ное 2016, 20:16

Здравейте,Аз имам в десния бъбрек,калциеви-фосфорни камъчета .С Роватинекс мога ли да ги изхвърля,колко месеца трябва да пия тези хапчета до ефект,и ако можете други да ми предложите,благодаря
Поздрави Ива,Бургас
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта