Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 19 Ное 2016, 20:59

Здравейте,

Зависи колко са големи камъните,на колко сте години,имате ли заболявания на обмяната,как е паращитовидната жлеза и нивата на калции,фосфор,уратни,прием на течности и т.н.
Проблема е комплексен и налага изследвания ,които може да направи вашият лекар или специалист.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот FramarModDanna » 22 Фев 2017, 12:54

След 12 март на вашите въпроси вече ще отговаря проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. Може да задавате вашите въпроси към Проф. Делийска и скоро ще получите необходимия ви отговор!

Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
FramarModDanna
 
Мнения: 174
Регистриран на: 20 Мар 2015, 16:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот zdravkash » 08 Мар 2017, 12:16

Здравейте,какви са медикаментите за алкализиране на урината и разтваряне на камъни в бъбреците.
Детето ми е с кисела урина и прави камъни в бъбреците.Може ли да се разбие камък с лазер при дете на 10г и в коя клиника се извършват.
zdravkash
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2017, 12:10

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 17 Мар 2017, 20:48

Здравейте
Категорично не Ви съветвам да лекувате сама детето си за киселата урина и за камъните. Препоръчвам Ви да се обърнете към доц Буева или д- Гайдарова-детски нефролози, в Болница по педиатрия на бул. Гешов в София, които диагностицират и лекуват бъбречни заболявания в детската възраст. Това се отнася ако детето Ви е под 18 г. възраст, ако е по-голяма е необходимо да се проведат някои допълнителни лабораторни и образни изследвания за да се уточнят причините за образуването на камъне. Едва тогава е уместно да се алкализира киселата урина и то с медикамент, който лекар ще Ви посочи. Самостоятелното използване на медикаменти при кисела урина може по-чето да навреди, отколкото да помогне
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот veso_84 » 23 Апр 2017, 15:55

Здравейте.
Мъж на 33г. съм и имам проблеми с образуването на камъни в бъбреците.
Преди 3 години направих бъбречна криза и лека хидронефроза с камък в десният бъбрек около 5 mm.Постъпих в болница и се оказа че е запушил уретера.Тогава дежурния ми каза да пия Dexofen и съм щял да го изкарам.Само че беше доста трудно затова постъпих в болница и там направиха стандартните процедури.Подложих се на разбиване с ЕКЛТ, но неуспяха и камъка си остана и порасна двойно за тези години спокойно в лигенчето на бъбрека ,върнат обратно чрез Double J-я ,който ми поставиха тогава.Впоследствие се установи че камъка е калциево-оксалатен.
И така преди две седмици отново ми правиха литотрипсия,този път същия камък вече е 10 mm.Преди ЕКЛТ ми проведоха изследвания,които включват БУМ и интpaвeнoзнaтa ypoгpaфия или цветна снимка чрез скенер.
Оказа се че имам още около 7 на брой камъчета с големина около 3-4 mm.
За болкоуспокояващо ми предписаха АРКОКСИЯ табл. 90 мг. а всички лекарства за отпускане на гладките мускули,като УРОРЕК и ОМНИК ТОКАС немога да ги приемам,защото получавам алергия.
Въпросът ми е според вас тези оксалатни камъчета които излезнаха само на цветната снимка с размери около 3-4 mm. могат ли да излезат чрез урината без да предизвикват запушване?
Бих желал да прочета вашето мнение,понеже се притеснявам какво ме чака.
Благодаря предварително .
veso_84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2017, 15:55

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот dhu » 17 Дек 2017, 03:10

Жена съм на 65 г. Имам продълговат камък в уретера вече към пикочния мехур. До там е слязъл без болки. Следствие на това получих и възпаление - урина-алб-опал, седимент- 10,12 левкоцити, ph 6. При посявка на урина ми откриха e-coli количество над 10 на 5 степен. Чувствителни са на ципрофлоксацин. Освен него ми изписаха и роватинекс. В листовката на роватинекса пише да не се взема при пациенти, приемащи перорални антикуаголанти. Аз приема от 20 г. синтром, заради флеботромбоза с две белодробни емболии. Бихте ли ме посъветвали как да съчетая двете лекарства - роватинекса и синтрома и на какво се дължи това противопоказание. Роватинекса ми го изписаха да мога да изхвърля камъка. Трябва спешно да изхвърля камъка, защото бъбрека ми се е уголемил и има хидронефроза втора степен. До сега не съм имала проблеми с отделителната ми система. Имам лека хипертония, която коригирам с ласипил и алергия към лекарства. Някои антибиотици, бисептол, амидофен и др. Като цяло избягвам да пия много лекарства. Диабет и други тежки заболявания нямам. Благодаря предварително за отговора.
dhu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2017, 02:26

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 04 Яну 2018, 14:38

Здравейте, предлагам Ви да продължите да приемате синтрома, а за сега да не взимате роватинекс. Уместно е да се насочите към уролог, който ще прецени налага ли се някакава урологична манипулация за отстранямане на камъка, защото продължителната задръжка на урина в бъбречното легенче-т.н. "хидронефроза" след известно време може да влоши бъбречната функция в значителна степен
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот p.petrov » 01 Май 2018, 04:15

Темата актуална ли е към днешна дата? Удобно ли е да задам въпроса си на лично съобщение?
Сем. Петрови❤️
Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.
Аватар
p.petrov
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Май 2018, 03:40
Местоположение: Варна

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот vanya_an89 » 28 Авг 2019, 16:54

Здравейте, на 9.07 ми направиха литотрепсия за разбиване на камък в уретера, която беше неуспешна. На 15.08 беше втората литотрепсия, при която имаше резултат и на прегледа не се установи наличие на конкремент. Въпросът ми е след такава процедура налага ли се прием на антибиотик след процедурата, защото и след двете не ми беше назначен антибиотик, а само спазмолитици?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 11 Сеп 2019, 07:42

Здравейте
Не винаги при литотрипсия се налага антибиотик. Прилагането му се преценява от лекаря, извършил манипулацията. Ако предходно сте имали хидронефроза или инфекции на пикочните пътища може да се приложи, но при определени индикации
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта