Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Петя.Георгиева » 12 Яну 2021, 23:08

Здравейте, при болка в бъбреците и вдигане на температура до 37.7 градуса бях на лекар. На ехограф докторката каза, че има големи песъчинки, които са надраскали лигавицата. Урината също е лоша - белтък, левкоцити, еритроцити 40-50. Изписа ми доксициклин 2 по 1,микомакс за 2 дни, дексофен 2 по 1,спазмалгон 3 по 1,неоренал 600 2 по 1, чай от мечо грозде 3 пъти по 100 мг. Искам да попитам всичко това съвместимо ли е едно с друго след като и на листовки те на някои пише да не се приемат при бъбречни проблеми?
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Бай Дин » 05 Май 2021, 13:26

Здравейте , пиша тук понеже имам някакви оплаквания след прием на лекарства .Март месец ме хвана корона вирус от там пих 3 вида антибиотик един куп витамини и имуностимулиращи организма природни препарати та някъде около 14 ден абях на преглед и към терапията ми изписаха и антихистаминово лекарство , когато почнах приема почнах да чуствам леко бучкане в зоната около пикочен мехур и над него , при спиране на противоалергичното лекарство за няколко дена отшумяваше това , докато не направих повторна алергия във вид на някакъв алергичен бронхит с сенна хрема която докато спя тече надолу към гърло и изглежда ми дразнеше и бронхите , та наложи се пак да пия ериус и флексид за изчистване на жълтия секрет , да споделя че пих и мултивитамин с високо съдържание на витамин б .Забелязах че урината ми е оранжева и с по малко количество от нормалното , при което преди 4 вечери усетих някакви леки болки като срязване в дясно но много в страни почти до изкочилия кокъл на ставата , малко по късно в дясно почувствах дискомфорт близо до пикочен мехур (в легнало положение с напипване лека болка ) веднага усилих приема на течности до такава степен че цяла вечер не можах да спя от ходене до тоалетна но мина доста време докато подкарам това уриниране . На следващия ден дискомфорта продължаваше , отидох до аптеката взех уробиотик през това време продължавам да пия и флексид и ериус , за 3 4 дена що годе се постигна някакъв баланс , но днес от сутринта повиши се уриноотделянето и мястото на усещането за дискомфорт се промени над пениса както и позивите за уриниране не са същите !!
Втзможно ли е тоя проблем да е от медикаментозен тип от антихистаминовите продукти ? Аз съм почти сигурен в това но , се притеснявам понеже пост ковид какво ли вече не ми прави и постоянно съм притеснен . Лекаря ми казва че не е от това а в листовките пише че е възможно бъбречни нарушения .......
Ще направя изследвания но сег а празници имам още да приемам ериус )направо се чудя дали да не го спра но пък ми помогна за другия проблем ) остават 7 дена още ако може някакъв съвет или мнение да ми дадете как да постъпя много мисля за НЕОРЕНАЛ за по дълга употреба , но не знам ако може някакво мнение или съвет ще съм благодарен !!
Бай Дин
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2021, 12:50

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот zonicaivanova@abv.bg » 11 Ное 2023, 14:29

Здравейте,имам поставена диагноза нефролитиаза в десен бъбрек,конкремент с размер 10 ММ. Започнах да пия роватинекс 3пъти по 1 перличка. Ще помогне ли за разтварянето на камъка или ще се наложи разбиване
zonicaivanova@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2023, 14:21

Предишна

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron