Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 25 Мар 2015, 10:33

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с бъбречно-каменната болест!
На вашите въпроси ще отговори Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н - специалист нефролог!



Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

(Консултацията на проф. д-р Деийска продължава в темата на предишния лекар)
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 26 Апр 2015, 20:05

Добър ден д-р Милков,имам остри,пронизващи на моменти слаби,силни болки от ляво и дясно на кръста,като в същото време се местят под корема ниско отново отдясно и отляво.преди да отида при личната лекарка във вторник вечерта ходих в бърза помощ защото освен тях бях и с висока температура.когато ме прегледаха при наличието на 3-ма лекари не успяха да установят на какво се дължат оплакванията ми.сложиха ми една инжекция Алмирал противовъзпалително и ме препратиха към личния лекар,най-вероятно било вирус.изписаха ми витамин ц и парацетамол.и това е спешна помощ нямам думи.На следващия ден когато отидох при личната лекарка,след като й обясних и ме прегледа тя пък ми обясни че най верояртно е чревен вирус и ми изписа Дуспаталин 200 3х1 и Цинарикс 55мг. 3х1,поисках направления за специалист,но по нейните думи съм нямала нужда от такъв.започнах приема на лекарствата още в сряда сутринта и вчера бях малко по добре,но днес следобед болките ми отново се усилиха.те са на моменти намалят,увеличават се.в същото време изчетох много статии с моите оплаквания в нета и смятам че най вероятно са бъбреци в понеделник ще ходя на специалист но съм объркана не мога да реша при какъв лекар точно трябва да отида.много съм объркана,ако можете да ме посъветвате към кого да се обърна,и да ми помогнете ако може с някоя бабина рецепта поне за намаляване честотата на болките.Благодаря ви предварително!
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Май 2015, 20:15

Здравейте,

Съжалявам за проблемите ви и липса на адекватно лечение до момента.погледнато отстрани може и да имате бъбречен проблем!Най елементарното е да направите едно две изследвания на сутрешна урина- ако имате много еритроцити има вероятност за нефролитиаза,тогава следващата стъпка е ехография при добър ехографист.Ако имате левкоцити и бактерии може да се мисли за пикочна инфекция.Ако имате и повишена температура и втрисане се налага незабавно лечение с антибиотик.Ако не е по добре да се изчака резултата от посявка на урината.поискайте от личният лекар да ви обърне повече внимание!Прилагането на болкоуспокояващи без да е ясна диагнозата е все едно да стреляте по гълъб в затъмнена стая.Няма шанс да го улучите.
Пишете ми по подробно възраст,други заболявания,резултат от урина и ще се опитам да ви дам по подробен и полезен съвет.
Лека вечер,
Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот yanitsa87@abv.bg » 22 Май 2015, 15:49

Здравейте д-р Милков искам да попитам за медикамент за дядо ми.Той е на 85г. с бъбречна недостатъчност,в момента е на ретакрит 2000Е,
PSA в момента е 6,5.има също и доказан аденом на простатата от няколко седмици започна неволно изпускане при уриниране .
отказва консултация със специалист,какво бихте ни препоръчали,за да се облекчи поне нощното уриниране,по негови думи,става поне 8 пъти.
Чакаме Вашият отговор!
С уважения Яница Михаилова
yanitsa87@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 15:38

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 23 Май 2015, 19:44

Здравей Яница,

Благодаря за запитването.
Каква е степента на бъбречна недостатъчност на дядо ти и каква е причината?
Каква е стойността на креатинина,има ли ехографско изследване ?
Какъв е размера на бъбреците и има ли обструкция(хидронефроза)?
Извинявам се за многото въпроси ,но е необходимо да има пълна картина на състоянието му.
Даването на Ретакрит(препарат,стимулиращ производството на еритроцити) при болен с бъбречна недостатъчност,ако не е на диализа, е безсмислено.
Все едно е да карате кола на 50 години със развален двигател и да наливате бензин 98 октана!?
За облекчение на уринирането може да помогне Омник(Тамсулозин) 0,4 мг дневно,мисля ,че го има в България.
Все пак пишете ми стойностите на креатинина!
Лека вечер и Честит 24 Май!
Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот yanitsa87@abv.bg » 28 Май 2015, 16:49

Здравейте Доктор Милков отново, на част от въпросите мога да отговоря. :)
Дядо е с хронична бъбречна недостатъчност 2ра степен. ехография има, единият бъбрек не функционира, последно креатинин е изследван декември месец, когато изготвяхме протокола за ретакрит ,прилагак линк за да погледнете и вие,само да вмъкна, че калии и натрии бяха в норма,не знам защо не са излезнали,креатиниин - 326,но преди години беше страшно мн. завишен.-урея-22,86.пик.киселина-446,81
в момента приема :доксазосин,егилок,аспирин протект и
фурантрил.
Благодарим !
yanitsa87@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 15:38

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 02 Юни 2015, 22:58

Здравейте,

Извинявам се за забавянето на отговора.
Креатинин около 300-350 ммол не е индикация за диализа.
По важен е т.н. Креатининов клирънс,ако е под 10 мл/ мин и най вече общото клинично е състояние,т.е болният има сериозна задръжка на течности,висок калии,перикардно триене,белодробен оток,метаболитна ацидоза и т.н.
С ниска протеинова диета ,около 0,6 гр белтъ на килограм тегло прием,умерено отводняване и контрол на кръвното налягане,вашият баща би могъл да задържи за сега започване на диализа.
Пишете ми ,ако има промяна на състоянието!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот yanitsa87@abv.bg » 05 Юни 2015, 09:39

Следователно можем да закупим предложеният от Вас препарат -Омник, за облекчаване на нощното уриниране и последно в каква дозировка трябва да се приема.
yanitsa87@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 15:38

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 06 Юни 2015, 18:45

Омник се приема по една таблетка вечер!
Най добре е да се вземе за три месеца.
Диета ниска на белтъчини,около 0,6 грама на кг. тегло би трябвало малко да задържи прогресирането на бъбречната недостатъчност.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Бъбречно-каменна болест - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот yanitsa87@abv.bg » 07 Юни 2015, 09:49

Благодария много за да консултацията д-р Милков! :)
Всичко най-добро!
yanitsa87@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 15:38

Следваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron