Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот asia788 » 29 Апр 2014, 16:50

Здравейте Д-р Кисьова, имам бебе на 2 месеца, което е изцяло на кърма. За коликите давам еспумизан. Искам да Ви попитам има ли смисъл да давам и Био Гая? Много ни мъчат колики, гърчи се, свива крачета, по някога с часове се опитва да пръцне, но не може, а като успее се успокоява. Чревцата й къркорят също. Иначе ака по около 3 пъти на ден.
Благодаря предварително за отговора.
asia788
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Апр 2014, 16:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 03 Май 2014, 16:45

asia788 написа:Здравейте Д-р Кисьова, имам бебе на 2 месеца, което е изцяло на кърма. За коликите давам еспумизан. Искам да Ви попитам има ли смисъл да давам и Био Гая? Много ни мъчат колики, гърчи се, свива крачета, по някога с часове се опитва да пръцне, но не може, а като успее се успокоява. Чревцата й къркорят също. Иначе ака по около 3 пъти на ден.
Благодаря предварително за отговора.


Здравейте,
бих ви препоръчала да давате биогая.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Aneta » 12 Май 2014, 22:02

Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но мисля, че е свързан може би с коликите. Бебето ми вчера навърши 4 месеца, от 1 месец е само на АМ. Почти при започването на всяко хранене тя започва да плаче много силно като в истерия, избутва биберона и отказва да се храни. Опитвала съм поради нейния отказ да пропускам хранене, за да огладнее, но това се повтаря. След настояване от моя страна и продължителен плач от нейна страна тя се унася и започва да се храни. Въпросът ми е на какво може да се дължи този неистов плач при започване на храненето? Не знам дали е възможно това да са колики, тъй като когато отдръпна биберона има моменти, в които тя спира да плаче и се усмихва сякаш нищо не я боли. Второто ми питане е свързано с известно безсъние при бебето ми. От около седмица и половина тя започна да спи много неспокойно през нощта или рита и удря с ръчички и крачета, или се събужда и не иска да спи по цяла нощ. През деня също не спи много. Не знам дали е възможно това безсъние да е свързано с Вигантол- а, тъй като личния лекар го увеличи от 2 на 4 капки? Благодаря предварително за отговорите.
Aneta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2014, 21:31

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Май 2014, 14:44

Aneta написа:Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но мисля, че е свързан може би с коликите. Бебето ми вчера навърши 4 месеца, от 1 месец е само на АМ. Почти при започването на всяко хранене тя започва да плаче много силно като в истерия, избутва биберона и отказва да се храни. Опитвала съм поради нейния отказ да пропускам хранене, за да огладнее, но това се повтаря. След настояване от моя страна и продължителен плач от нейна страна тя се унася и започва да се храни. Въпросът ми е на какво може да се дължи този неистов плач при започване на храненето? Не знам дали е възможно това да са колики, тъй като когато отдръпна биберона има моменти, в които тя спира да плаче и се усмихва сякаш нищо не я боли. Второто ми питане е свързано с известно безсъние при бебето ми. От около седмица и половина тя започна да спи много неспокойно през нощта или рита и удря с ръчички и крачета, или се събужда и не иска да спи по цяла нощ. През деня също не спи много. Не знам дали е възможно това безсъние да е свързано с Вигантол- а, тъй като личния лекар го увеличи от 2 на 4 капки? Благодаря предварително за отговорите.


Здравейте,
по колко милилитра изяжда вашето дете на хранене? Има ли връщане на храна или повръщане? Колко килограма е родено детето и колко килограма тежи сега? Преди това имало ли е детето симптоми на колики? Какво ви каза точно личния лекар, поради каква причина реши да ви увеличи вигантол?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот lidiq » 14 Авг 2014, 13:12

здравеите какви капки за колики бихте препоръ4али .
lidiq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2014, 12:56

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Авг 2014, 09:45

lidiq написа:здравеите какви капки за колики бихте препоръ4али .


Здравейте,
бих ви препоръчала капки, които съдържат лактаза, като Колийф, особено в първите месеци. Освен това е добре да давате и пробиотик, най-удобната форма за малките бебета е под формата на капки, като например биогая. При много изразени на бебешки колики и неспирен плач може да давате и продукт, който съдържа симетикон.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот bogi87 » 15 Май 2015, 12:47

Zdraveite, iskam da popitam za bilkovite kapki Karmolis. Zashto konkretno ne se preporychvat za deca? Pishe che sydyrjat bilki, koito uspokoqvat kolikite. Bih li mogla da davam po 1-2 kapki dnevno raztvoreni v okolo 300 ml prevarena voda?
bogi87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2015, 12:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Май 2015, 21:55

bogi87 написа:Zdraveite, iskam da popitam za bilkovite kapki Karmolis. Zashto konkretno ne se preporychvat za deca? Pishe che sydyrjat bilki, koito uspokoqvat kolikite. Bih li mogla da davam po 1-2 kapki dnevno raztvoreni v okolo 300 ml prevarena voda?


Здравейте,
не ви препоръчвам да използвате капките, тъй като може да настъпят нежелани реакции.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Цветелина » 08 Юни 2015, 08:39

Здравейте,имам бебе на 20 дни.От навършване на една седмица и започнаха колики,на моменти толкова силни,че чак и се връща млякото.Понякога малко като количество,но от време на време цели фонтани.Давах Еспумизан Л, Инфакол,Коликинд,но пак е същата работа.Има дни,в които по цял ден е спокойна спи и яде,но вечерта след като я нахраня(кърмя я)и секунди преди да я вдигна да оригне тя повръща всичкото мляко.Имало е и случай,в които е минало доста време от хранене и уж е спокойна и пак повръща,или на фонтан или на по малки количества на няколко пъти.Това нормално ли е? А за тези колики какво мога да и давам,че да и олекне.По този начин като си повърне вечерята и се започва едно непрекъснато мрънкане през нощта и нито яде нормални количества,нито спи спокойно.Сукне 2-3 пъти и заспи и така пак след 30 мин.На моменти я виждам колко и се спи и чак няма сили да сучи,в такъв случай,или съм се изцеждала(ако е останало изобщо нещо)или и правя АМ,за да се поуспокои малко и да поспим.Как да постъпя,за да не повръща.Предполагам заради коликите,а с тях как да се справя?
Благодаря
Поздрави:Цветелина
Цветелина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юни 2015, 08:18

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2015, 11:29

Цветелина написа:Здравейте,имам бебе на 20 дни.От навършване на една седмица и започнаха колики,на моменти толкова силни,че чак и се връща млякото.Понякога малко като количество,но от време на време цели фонтани.Давах Еспумизан Л, Инфакол,Коликинд,но пак е същата работа.Има дни,в които по цял ден е спокойна спи и яде,но вечерта след като я нахраня(кърмя я)и секунди преди да я вдигна да оригне тя повръща всичкото мляко.Имало е и случай,в които е минало доста време от хранене и уж е спокойна и пак повръща,или на фонтан или на по малки количества на няколко пъти.Това нормално ли е? А за тези колики какво мога да и давам,че да и олекне.По този начин като си повърне вечерята и се започва едно непрекъснато мрънкане през нощта и нито яде нормални количества,нито спи спокойно.Сукне 2-3 пъти и заспи и така пак след 30 мин.На моменти я виждам колко и се спи и чак няма сили да сучи,в такъв случай,или съм се изцеждала(ако е останало изобщо нещо)или и правя АМ,за да се поуспокои малко и да поспим.Как да постъпя,за да не повръща.Предполагам заради коликите,а с тях как да се справя?
Благодаря
Поздрави:Цветелина


Здравейте,
за коликите може да давате инфакол и абоколикен капки. Относно повръщането е добре да държите бебето изхравено по продължително време след нахранване, да повдигнете матрака му и ако това не помогне да се консултирате с вашия Педиатър, да ви изпише антирефлуксно мляко- Фрозовом или Аптамил АР, което да давате да пие ако е необходимо за дохранвате.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron