Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот iillii » 29 Сеп 2015, 16:44

Здравейте,Бебо е на 1 месец и има колики.Пробвах с инфакол,колииф и бифидус на аквасорс,но не помага.сега продължавам да му давам колииф и понякога има подобрение.може ли да го спра изведнъж и да започна да му давам Лефакс?да пробвам и с него или стават много лекарства.Пия и анасон.и добре ли е да комбинирам бифидус със колииф или лефакс?Благодаря
iillii
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Сеп 2015, 00:32

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 29 Сеп 2015, 17:38

iillii написа:Здравейте,Бебо е на 1 месец и има колики.Пробвах с инфакол,колииф и бифидус на аквасорс,но не помага.сега продължавам да му давам колииф и понякога има подобрение.може ли да го спра изведнъж и да започна да му давам Лефакс?да пробвам и с него или стават много лекарства.Пия и анасон.и добре ли е да комбинирам бифидус със колииф или лефакс?Благодаря


Здравейте,
може да давате едновременно Бифидус, колийф и лефакс. Всеки един от тях има различно действие и помага за намаляване на симптомите при колики.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kipru6a » 08 Дек 2015, 13:01

Здравейте,
Много ще съм Ви благодарна ако ми дадете отговор за едни притеснения, свързани с моето бебче. Той е на 50 дни. още от началото той постоянно се гърчи, ръмжи, напъва се, неспокоен е и маха с ръчички и крачета. В последните 3 седмици не може да спи, тъй като като тръгне да заспива, горепосоченото свиване и така нататък не му позволява и постоянно се буди. Също така виждам как му се повдига и иска да повърне, но не връща нищо, а само му се сгажда. Постоянно премлясква с устичка.
Интересното е, че това е ежедневно и без никаква спирка. Няма нито минута, в която да е спокоен-винаги се гърчи и свива. Дали това са колики, но пък да са постоянно без минута покой?! От другите майки слушам, че при тях колики няма всеки ден, а в дните в които има са само в определени часове, а не постоянно.
Чувам, че много му къркори коремчето, също така и пръцка с много мъка и рев. На кърма е, като има примерно един-два дни в седмицата, когато може да дам малко сухо мляко (хип комбиотик).
Моля ви посъветвайте ме какво да правя. Това ежедневно, ежеминутно положение е нетърпимо. Трябва ли да направим някои изследвания или да отидем при определен специалист за преглед?
ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате какво да правя
kipru6a
 
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Юни 2014, 11:50

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Krasi_pachelieva » 10 Фев 2016, 12:21

Здравейте, ние сме на 1 месец . Имаме много силни колики до сега давах Саб симплекс 3-4 пъти по 15 капки на ден. Вчера бяхме на консултация и питахме нашата докторка за по ефикасни капки тя ни изписа Абоколикен каза да даваме 5 пъти по 5 капки.Снощи малкия плака много, до сега не се беше дерал толкова от рев свиваше се, беше нещо страшно.Мисълта ми е след колко време да очаквам някакъв ефект? И мога ли да комбинирам с Саб Симплекса и в какви дози? Моля ви кажете ми нещо което ще му помогне повече. Благодаря
Krasi_pachelieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2016, 12:13

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот galina90 » 09 Авг 2016, 13:33

здравейте моето бебе е на 47 дена и му давам за колики абоколикин и био гая но нещо пак е неспокойно
galina90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2016, 10:41

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Авг 2016, 10:26

galina90 написа:здравейте моето бебе е на 47 дена и му давам за колики абоколикин и био гая но нещо пак е неспокойно


Здравейте,
в случаите, когато е много неспокойно му давайте и Еспумизан.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Емилия.Недялкова » 14 Авг 2016, 21:49

Здравейте, аз съм притеснена млада майка.
Бебето ми е почти на 2 месеца. На адаптирано мляко celia сме. Ака по 1 път на ден, но самият процес започва със страхотни напъни. Вечерно време спряхме да се храним. Другият проблем, който ме тревожи е следния - след къпане, като го поставям на кърпата започва зверски рев до посиняване... На какво се дължи това?
Благодаря предварително
Емилия.Недялкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2016, 21:42

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Дядо Митко » 18 Авг 2016, 12:59

Здравейте, д-р Кисьова!
Не зная дали в този раздел има други дядовци потребители и дали това не звучи нелепо, но си позволявам на своя глава да задам въпрос, касаещ моето новородено внуче, което на 6-ти септември ще навърши 2 месеца. Дъщеря ми не успя да го закърми и детенцето премина на изкуствено мляко. Започна с ХИП АДАПТИРАНО МЛЯКО ЗА КЪРМАЧЕТА КОМБИОТИК 1 0+ месеца. И так до към 35-я ден. И тъй като се появиха колики, газове и акане един до три пъти на денонощие (което за мен като баща на две деца и участник в гледане на други две внучета е нормално), дъщеря ми се паникьоса, консултира се с детски гастроентеролог, пред който вероятно е поизсилила нещата и той препоръчал да се спре това мляко и да се мине на HIPP HA 1 Combiotic хипоалергенно мляко за кърмачета. От това мляко, обаче, детето започна да ака от 8 до 10 пъти на денонощие, при това понякога като растройство. Газовете са си същите, коликите не намаляват, но са в рамките на нормалното. Сега дъщеря ми (паниката) си е втълпила, че щом толкова много ака и то понякога като разстройство, детето има лактозна непоносимост и трябва да мине на безлактозно мляко. Четох малко в интернет и се ужасих от съставките на безлактозното мляко. Освен това разсъждавам логически: от първото мляко ходеше гъсто и два пъти; от второто мляко ходи често и с разстройство. Значи ако редуваме двете - ще е нещо средно. Не съм ли прав? Още повече, че коликите и при двете млека са еднакво тежки - поносими. Как според Вас трябва да се постъпи?
Дядо Митко
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2016, 12:27

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Авг 2016, 11:49

Емилия.Недялкова написа:Здравейте, аз съм притеснена млада майка.
Бебето ми е почти на 2 месеца. На адаптирано мляко celia сме. Ака по 1 път на ден, но самият процес започва със страхотни напъни. Вечерно време спряхме да се храним. Другият проблем, който ме тревожи е следния - след къпане, като го поставям на кърпата започва зверски рев до посиняване... На какво се дължи това?
Благодаря предварително


Здравейте,
давате ли някакви лекарства?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2016, 18:52

Дядо Митко написа:Здравейте, д-р Кисьова!
Не зная дали в този раздел има други дядовци потребители и дали това не звучи нелепо, но си позволявам на своя глава да задам въпрос, касаещ моето новородено внуче, което на 6-ти септември ще навърши 2 месеца. Дъщеря ми не успя да го закърми и детенцето премина на изкуствено мляко. Започна с ХИП АДАПТИРАНО МЛЯКО ЗА КЪРМАЧЕТА КОМБИОТИК 1 0+ месеца. И так до към 35-я ден. И тъй като се появиха колики, газове и акане един до три пъти на денонощие (което за мен като баща на две деца и участник в гледане на други две внучета е нормално), дъщеря ми се паникьоса, консултира се с детски гастроентеролог, пред който вероятно е поизсилила нещата и той препоръчал да се спре това мляко и да се мине на HIPP HA 1 Combiotic хипоалергенно мляко за кърмачета. От това мляко, обаче, детето започна да ака от 8 до 10 пъти на денонощие, при това понякога като растройство. Газовете са си същите, коликите не намаляват, но са в рамките на нормалното. Сега дъщеря ми (паниката) си е втълпила, че щом толкова много ака и то понякога като разстройство, детето има лактозна непоносимост и трябва да мине на безлактозно мляко. Четох малко в интернет и се ужасих от съставките на безлактозното мляко. Освен това разсъждавам логически: от първото мляко ходеше гъсто и два пъти; от второто мляко ходи често и с разстройство. Значи ако редуваме двете - ще е нещо средно. Не съм ли прав? Още повече, че коликите и при двете млека са еднакво тежки - поносими. Как според Вас трябва да се постъпи?


Здравейте,
по-добре отново я заведете на детски гастроентеролог. Без да прегледам детето и да видя памперсите, не бих могла да ви дам съвет за смяна на млякото.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта