Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот teodora.ivanova » 22 Сеп 2016, 19:39

Здравейте,давам на сина си Абоколикен на 2 месеца е , храни се по 5 пъти на ден по 160 мл. В листовката пише 7 хранения на ден по 5 капки към всяко тоест 35 капки за деня , а след като се храни 5 пъти мога ли да слагам по 7 капки .. Така отново стават 35 капки за деня или да продължа с 5 ?
teodora.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2016, 19:35

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Окт 2016, 07:20

teodora.ivanova написа:Здравейте,давам на сина си Абоколикен на 2 месеца е , храни се по 5 пъти на ден по 160 мл. В листовката пише 7 хранения на ден по 5 капки към всяко тоест 35 капки за деня , а след като се храни 5 пъти мога ли да слагам по 7 капки .. Така отново стават 35 капки за деня или да продължа с 5 ?


Здравейте,
давайте си по 5 капки на хранене. Не е подходящо да го храните по-рядко с по-голямо количество милилитри, тъй като му се натоварва стомахчето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Беболина » 10 Ное 2016, 09:21

Здравейте,с бебе на 45дни съм,коликите ни започнаха на 5-6ден от раждането,пробвахме Еспумизан Л,Боботик форте,кремче за коремче,но не ни помагат,постоянно плачв и св напъва став лилава от напъни,няма нормален сън,дори докато яде се напъва,не успява да ае наяде и е гладна през час и половина два,изцяло на кърма,та яъпроса ми е мислите ли че трябва да посетя ехограф.Вече много се притеснявам да няма нещо друго на коремчето,тези напъни...
Беболина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2016, 09:15

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Ное 2016, 00:26

Беболина написа:Здравейте,с бебе на 45дни съм,коликите ни започнаха на 5-6ден от раждането,пробвахме Еспумизан Л,Боботик форте,кремче за коремче,но не ни помагат,постоянно плачв и св напъва став лилава от напъни,няма нормален сън,дори докато яде се напъва,не успява да ае наяде и е гладна през час и половина два,изцяло на кърма,та яъпроса ми е мислите ли че трябва да посетя ехограф.Вече много се притеснявам да няма нещо друго на коремчето,тези напъни...


Здравейте,
давайте биогая капки- веднъж дневно по 5 капки и абоколикен капки на всяко кърмене и ако до една седмица няма подобрение, е добре да се консултирате с вашия педиатър.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот nig61 » 04 Фев 2017, 19:37

Здравейте! Бих искала попитам, каква е причината изпражненията на 3 месечно бебе, да са понякога зелени на цвят?
nig61
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Фев 2017, 19:32

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:44

nig61 написа:Здравейте! Бих искала попитам, каква е причината изпражненията на 3 месечно бебе, да са понякога зелени на цвят?


Здравейте,
на кърма или на адаптирано мляко сте?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот marbl3 » 10 Юли 2017, 21:15

Здравейте!
Имам бебенце на 40 дни. Успях да кърмя до третата седмица с дохранване, но вече е изцяло на АМ. Проблемът е, че от няколко дни вкъщи настана ад с коликите. Буквално през деня му се събират 2 часа сън. На всяко хранене още докато започне да яде се присвива, пие на пресекулки и след като свърши с млякото поне час е истеричен рев. Къркори му коремчето и има много газове. Предполагам това са коликите, но нормално ли е след всяко хранене? И дали проблемът не може да е в млякото? Проблем ли е да опитам да го сменя с някое по-гъсто, тъй като докато пие и го хванат напъните най-редовно се задавя. Смених доста биберони, но без резултат. Храня го с Лактана Био, ака по 1-2 пъти на ден. Но това му постоянно състояние много го изтощава и се притеснявам.
marbl3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2017, 20:57

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:54

marbl3 написа:Здравейте!
Имам бебенце на 40 дни. Успях да кърмя до третата седмица с дохранване, но вече е изцяло на АМ. Проблемът е, че от няколко дни вкъщи настана ад с коликите. Буквално през деня му се събират 2 часа сън. На всяко хранене още докато започне да яде се присвива, пие на пресекулки и след като свърши с млякото поне час е истеричен рев. Къркори му коремчето и има много газове. Предполагам това са коликите, но нормално ли е след всяко хранене? И дали проблемът не може да е в млякото? Проблем ли е да опитам да го сменя с някое по-гъсто, тъй като докато пие и го хванат напъните най-редовно се задавя. Смених доста биберони, но без резултат. Храня го с Лактана Био, ака по 1-2 пъти на ден. Но това му постоянно състояние много го изтощава и се притеснявам.

Здравейте,
Давайте за коликите биогая, колийф капки и еспумизан капки. Млякото на този етап не е добре да се сменя.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Cveti_9451 » 28 Сеп 2017, 16:58

Здравейте бих искала да попитам мога ли да давам колийф на бебе на 13 дни без да искам рецепта от лекарят на бебето.. досега съм и давала инфакол но няма ефект заспи за час и след това продължава да се гърчи и да плаче..
Cveti_9451
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 16:54

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот 0897530190 » 04 Окт 2017, 12:08

Здравейте!Бебето ми е на 2месеца и сме с ужасни колики.Кърмим се на поискване,тъй като желанието ми е да минем изцяло на кърма че се дохранваме все още но по по малко.Има и рефлукс-давам фризовом при дохранването.Та въпросът е за коликите.Изписаха ни коликинд и инфакол-ефект нулев.Спрях коликинд и замених с еспумизан-ефект пак нулев,но поне се изхожда редовно и пръцка от еспумизана мисля.Спрях инфакола и пробвах с биоамика на всяко хранене (до 6-8 приема/24ч)+еспумизан 1 път+борина-ефект нула.Дайте съвет,моля.След тези видове и схеми какво би помогнало че е някакъв ад,а е ужасно да го гледам как се мъчи и гърчи .....Благодаря предварително!!
0897530190
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2017, 11:49

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron