Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Мар 2014, 18:25

Тук може да задавате въпросите си свързани със симптомите и лечението на коликите при вашето бебе!

На въпросите ви ще отговаря Д-р Галина Кисьова- Специалист по Педиатрия.

Подробна информация за д-р Галина Кисьова ще откриете в справочника на Фрамар
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот mi6o » 08 Мар 2014, 20:27

Framar.bg написа:Тук може да задавате въпросите си свързани със симптомите и лечението на коликите при вашето бебе!

На въпросите ви ще отговаря Д-р Галина Кисьова- Специалист по Педиатрия.

Подробна информация за д-р Галина Кисьова ще откриете в справочника на Фрамар

Здравейте! Имам въпрос относно Шуслеровите соли номер 2: мога ли да се дават с капките "Био гая" и може ли да ги давам със мляко, а не с вода? Бебчето ми е на 3 месеца. Благодаря
mi6o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2014, 12:59

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 09 Мар 2014, 12:59

mi6o написа:
Framar.bg написа:Тук може да задавате въпросите си свързани със симптомите и лечението на коликите при вашето бебе!

На въпросите ви ще отговаря Д-р Галина Кисьова- Специалист по Педиатрия.

Подробна информация за д-р Галина Кисьова ще откриете в справочника на Фрамар

Здравейте! Имам въпрос относно Шуслеровите соли номер 2: мога ли да се дават с капките "Био гая" и може ли да ги давам със мляко, а не с вода? Бебчето ми е на 3 месеца. Благодаря


Здравейте,
може да давате едновременно шуслерова сол 2 с капките Биогая. Добре е да разтваряте шуслеровата сол в малко водичка. Може да ги давате, след това с лъжичка.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот mimeto88 » 11 Мар 2014, 12:04

Здравейте,искам да питам възможно ли е на 5 месеца все още да имаме колики? Храним се с кисело мляко,тъй като от АМ дори и хипоалергичното се обривше по главата и клепачите ставаха силно зачервени,а от КМ и нчмаше нищо,но от месец насам всяка вечер ч боли стомахчето че и през деня понякога,по съвет на лекарката ни започнах да слагам бисквитки в млякото но стомаха ни болеше много преди това.давам enterokind и преди помагаха но вече не а тя се мъчи и преплаква,защото не може да се оригне или да пръцка за да изкара въздуха и нощем се буди по няколко пъти за да я вдигна и да се оригне.а аз незнам колики ли са или друго.ходихме на ехограф на коремчето и казаха че нищо и няма,но аз се притеснявам :)
mimeto88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2014, 15:20

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Мар 2014, 14:39

mimeto88 написа:Здравейте,искам да питам възможно ли е на 5 месеца все още да имаме колики? Храним се с кисело мляко,тъй като от АМ дори и хипоалергичното се обривше по главата и клепачите ставаха силно зачервени,а от КМ и нчмаше нищо,но от месец насам всяка вечер ч боли стомахчето че и през деня понякога,по съвет на лекарката ни започнах да слагам бисквитки в млякото но стомаха ни болеше много преди това.давам enterokind и преди помагаха но вече не а тя се мъчи и преплаква,защото не може да се оригне или да пръцка за да изкара въздуха и нощем се буди по няколко пъти за да я вдигна и да се оригне.а аз незнам колики ли са или друго.ходихме на ехограф на коремчето и казаха че нищо и няма,но аз се притеснявам :)


Здравейте,
какво мляко сте давали преди киселото мляко? Какви точно симптоми има вашето бебе, можете ли да ми ги опишете по-подробно? Има ли някой в семейството ви с алергии? Как са изхожданията на детето? Какво ви казаха лекарите, които я преглеждаха за обривите? Сега има ли обриви някъде по тялото? Освен ентерокинд, давате ли нещо друго на бебето? Давате ли сокове?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот mimeto88 » 11 Мар 2014, 16:05

ами ядеше фрисолак,но се запичаше и ни го смениха с нан и накрая аптамил, казаха ни че може би има алергия към определена съставка,а не към млечния белтък,тъй като от КМ нямаше никакви реакции на алергия.изхожда се 2-3 пъти дневно с жълт цвят и кашеста консистенция.вече е на пюрета плодови и зеленчукови които не и се харесват особено.никой в семейството ми или в това на мъжа ми няма алергия към някоя храна.
mimeto88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2014, 15:20

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот mimeto88 » 11 Мар 2014, 16:21

а симптомите сега много ми приличат на колики свива крачета и се напъва,но не може да пръцка и затова я вдигам и след 5-10 мин. се оригва и и олеква за около час-час и половина и след това се повтаря същото,а когато сложа ръка на коремчето и усещам как къркорят черавцата и. давала съм и еспумизан но и той не действа също така био гая и линекс бебе,но нищо не се променя.една седмица ядеше само мляко и пак беше същото.
mimeto88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2014, 15:20

Re: Бебешки колики- онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Мар 2014, 14:27

mimeto88 написа:ами ядеше фрисолак,но се запичаше и ни го смениха с нан и накрая аптамил, казаха ни че може би има алергия към определена съставка,а не към млечния белтък,тъй като от КМ нямаше никакви реакции на алергия.изхожда се 2-3 пъти дневно с жълт цвят и кашеста консистенция.вече е на пюрета плодови и зеленчукови които не и се харесват особено.никой в семейството ми или в това на мъжа ми няма алергия към някоя храна.


Здравейте,
възможно е симптомите да се дължат на колики в следствие на приема на киселото мляко. Давали ли сте хидролизирано мляко за кърмачета? Консултирали ли сте се с детски гастроентеролог? При засилване на симптомите може да давате Инфакол и е добре да не спирате пробиотиците и да ги давате продължително време.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ivasp2 » 23 Апр 2014, 09:43

Здравеите д-р Кисиова.живея в 4ужбина и сам малко зле с езика затова ре6их да ви пи6а...имам бебе на 3 месеца,хранех го сас адаптирано мляко на хипп след това минах на хипп kомфорт и наи накрая на аптамил...малкия има много газове и се изхожда на 3-4 дена спокоен е и но6но време си спи по 5-6h,хапва си през 4h на ден..притеснявам се от това нередовно изхождане и от газовете вазможно ли е да се далжи на коликите?Благодаря за отговора
ivasp2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2014, 09:16

Re: Бебешки колики - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Апр 2014, 15:07

ivasp2 написа:Здравеите д-р Кисиова.живея в 4ужбина и сам малко зле с езика затова ре6их да ви пи6а...имам бебе на 3 месеца,хранех го сас адаптирано мляко на хипп след това минах на хипп kомфорт и наи накрая на аптамил...малкия има много газове и се изхожда на 3-4 дена спокоен е и но6но време си спи по 5-6h,хапва си през 4h на ден..притеснявам се от това нередовно изхождане и от газовете вазможно ли е да се далжи на коликите?Благодаря за отговора


Здравейте,
възможно е бебето ви да има все още колики. Изхождането на няколко дни може да се наблюдава при бебета, които са на изкуствено хранене. Бих ви посъветвала да давате пробиотици на бебето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта