Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот miiau » 28 Апр 2014, 13:54

Много Ви благодаря!
miiau
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Апр 2014, 22:33

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Yuliya » 21 Май 2014, 10:13

Здравейте д-р Тодева, искам да ви попитам дали новият продукт на Джинджира за заличаване на белези помага при стрии, които са стари( на поне 5 години). Имам също така белези от пъпки, които също са стари( отпреди 2г). Благодаря.
Yuliya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2014, 10:09

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2014, 13:25

Yuliya написа:Здравейте д-р Тодева, искам да ви попитам дали новият продукт на Джинджира за заличаване на белези помага при стрии, които са стари( на поне 5 години). Имам също така белези от пъпки, които също са стари( отпреди 2г). Благодаря.

Здравейте, Yuliya!

Двата проблема, за които споделяте изискват съвсем различен подход. Ако желаете може да приложите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на стриите и лицето. Ако е по-удобно за Вас за снимките може да използвате и някой от посочените емейли.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2014, 14:42

Dr Violina Todeva написа:
Yuliya написа:Здравейте д-р Тодева, искам да ви попитам дали новият продукт на Джинджира за заличаване на белези помага при стрии, които са стари( на поне 5 години). Имам също така белези от пъпки, които също са стари( отпреди 2г). Благодаря.

Здравейте, Yuliya!

Двата проблема, за които споделяте изискват съвсем различен подход. Ако желаете може да приложите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на стриите и лицето. Ако е по-удобно за Вас за снимките може да използвате и някой от посочените емейли.

С уважение,
д-р Виолина Тодева

Здравейте, Yuliya!

Получих Вашите снимки!
Считам, че за лицето е добре да се направи комбинирано лечение. От снимките виждам, че все още имате и пъпчици. Имате и нарушена пигментация. Не е лошо да се направят и апаратни процедури, но трябва да се подберат подходящи такива и задължително да използвате фотопротектор.
Относно стриите те са в състояние, в което може да имате полза само от лазерни технологии. При това ефекта и от най-добрия лазер е до около 30% подобряване на вида им. Никога няма да навреди да използвате и хирдратиращ крем или балсам според сезона.
Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се да съм Ви била от полза!

С уважение,
Д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот huli » 26 Май 2014, 20:24

Здравейте, аз съм на 18 години, имам стрии по бедрата от 3 години, ползвах крем за стрии Дева, но не ми помогна, искам съвети, моля. Благодаря от сега.
huli
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2014, 20:00

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Май 2014, 13:00

huli написа:Здравейте, аз съм на 18 години, имам стрии по бедрата от 3 години, ползвах крем за стрии Дева, но не ми помогна, искам съвети, моля. Благодаря от сега.

Здравейте!

Можете ли да приложете снимка? Страдате ли от някакви заболявания? Имате ли вариране в телесното тегло? Колко време сте използвала крем срещу стрии?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот huli » 27 Май 2014, 19:27

Имам епилепсия от 4 години, пия хапчета доста много. Бях 45 килограма и станах между 38 и 39, но не знам между колко време свалих килограмите. Крема го ползвах 1 месец.
huli
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2014, 20:00

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2014, 16:13

huli написа:Имам епилепсия от 4 години, пия хапчета доста много. Бях 45 килограма и станах между 38 и 39, но не знам между колко време свалих килограмите. Крема го ползвах 1 месец.

Здравейте, Huli!

Съветвам Ви да се старайте да не варирате в телесното тегло. Веднъж образувани стриите се заличават много трудно. Ето защо се старайте да не се появяват нови. Крем против стрии се препоръчва да се използва поне 3 месеца. След това може да направите пауза от един месец и нов курс.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dessi_07 » 30 Май 2014, 19:14

Здравейте д-р Тодева,

минала година забременях и още в третия месец ми излезнаха стрий на гърдите (вече са на 11 месеца),те са по тъмни и не много дълбоки и на корема (те са на 8 месеца),те пък са мънички и изглеждат повърхностни,т.е. на мен не ми изглеждат дълбоки(но това е моето виждане). Има ли нещо,с което мога да ги третирам,за да се по заличат или направо да изчезнат (ако е възможно). Качих 30 кг. през бременността,но през цялото време се мазах с какво ли не и въпреки всичко не останах без.
Ще съм Ви много благодарна,ако ме насочите към нещо.
Благодаря!
dessi_07
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:38

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 16:32

dessi_07 написа:Здравейте д-р Тодева,

минала година забременях и още в третия месец ми излезнаха стрий на гърдите (вече са на 11 месеца),те са по тъмни и не много дълбоки и на корема (те са на 8 месеца),те пък са мънички и изглеждат повърхностни,т.е. на мен не ми изглеждат дълбоки(но това е моето виждане). Има ли нещо,с което мога да ги третирам,за да се по заличат или направо да изчезнат (ако е възможно). Качих 30 кг. през бременността,но през цялото време се мазах с какво ли не и въпреки всичко не останах без.
Ще съм Ви много благодарна,ако ме насочите към нещо.
Благодаря!

Здравейте, dessi_07!

За съжаление има хора, които са предразположени към поява на стрии и всяко вариране в килограми е предпоставка. Имайте предвид, че след като веднъж се появят стрии дори и лазарните процедури имат ограничен ефект - до 30%. Може да опитате с приложение на Фитоластил на Лиерак. Препоръката ми е да използвате продукт за заличаване на стрии поне 3 месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта