Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anonymous20 » 23 Май 2017, 17:47

Здравейте, д-р Тодева.
Когато бях на около 12 години ми се появиха червени петна от двете страни на бузите или по-точно под тях в близост до челюстта. Нямам представа как и от какво. Не ме сърбят, не ме болят, не се влияят от климатичните условия, нито от козметиката която ползвам, но така и не се махнаха. Мислех си, че това е от пубертета и с времето ще изчезнат затова не съм посещавала лекар, но ето че вече съм на 20, а те все така упорито седят на кожата ми. Това си личи и ме притеснява, защото по принцип не обичам да нося грим и не ми се иска вечно да ми се налага да ги прикривам с нещо. Искам да имам чиста и хубава кожа, както всяко младо момиче.
Моля Ви помогнете ми, кажете ми има ли диагноза за тези петна (или не знам и аз какво са) и как да процедирам в посока премахването/излекуването им?
Прикачила съм снимки, от дясната страна е малко по-силно изразено петното отколкото от лявата.
Изображение Изображение
Написах темата тук, защото не знам към коя графа се отнася, тъй като нямам представа какво са тези "петна" и се чувствам белязана от тях.
anonymous20
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2017, 17:32

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2017, 15:44

danielad написа:http://prikachi.com/images/680/9125680j.jpg

Проблемът е, че косъмчетата създават ранички и след това пигментирани белези.

Здравейте!

Може ли да приложите снимката отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2017, 15:47

anonymous20 написа:Здравейте, д-р Тодева.
Когато бях на около 12 години ми се появиха червени петна от двете страни на бузите или по-точно под тях в близост до челюстта. Нямам представа как и от какво. Не ме сърбят, не ме болят, не се влияят от климатичните условия, нито от козметиката която ползвам, но така и не се махнаха. Мислех си, че това е от пубертета и с времето ще изчезнат затова не съм посещавала лекар, но ето че вече съм на 20, а те все така упорито седят на кожата ми. Това си личи и ме притеснява, защото по принцип не обичам да нося грим и не ми се иска вечно да ми се налага да ги прикривам с нещо. Искам да имам чиста и хубава кожа, както всяко младо момиче.
Моля Ви помогнете ми, кажете ми има ли диагноза за тези петна (или не знам и аз какво са) и как да процедирам в посока премахването/излекуването им?
Прикачила съм снимки, от дясната страна е малко по-силно изразено петното отколкото от лявата.
Изображение Изображение
Написах темата тук, защото не знам към коя графа се отнася, тъй като нямам представа какво са тези "петна" и се чувствам белязана от тях.

Здравейте!

Имате ли подобни изменения по ръцете или бедрата?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anonymous21 » 25 Юни 2017, 02:44

Здравейте, д-р Тодева.
Не, през всичките тези години, в които петната са на лицето ми, не са ми се появявали никъде другаде. Нито по ръцете имам, нито по бедрата.
Обаче забелязах нещо друго - от 1-2 месеца подобно петно (внезапно и отново нямам идея как и защо) ми се е появило между гърдите, повече от към лявата гърда, и това почна много да ме притеснява.
Изображение
Вече се отчайвам.. моля Ви помогнете ми. Кажете ми какво да правя?

П.С. Отговарям от нов профил, защото нещо не успях да си вляза в предишния.
anonymous21
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2017, 02:21

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юли 2017, 16:58

anonymous21 написа:Здравейте, д-р Тодева.
Не, през всичките тези години, в които петната са на лицето ми, не са ми се появявали никъде другаде. Нито по ръцете имам, нито по бедрата.
Обаче забелязах нещо друго - от 1-2 месеца подобно петно (внезапно и отново нямам идея как и защо) ми се е появило между гърдите, повече от към лявата гърда, и това почна много да ме притеснява.
Изображение
Вече се отчайвам.. моля Ви помогнете ми. Кажете ми какво да правя?

П.С. Отговарям от нов профил, защото нещо не успях да си вляза в предишния.

А каква е козметиката, която сте използвали, независимо дали има или не ефект? Избройте всичко!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anonymous21 » 09 Юли 2017, 16:53

До преди 1 година абсолютно нищо не съм правила, чаках да си мине от само себе си, което явно няма да стане.
Миналата есен се мазах 1-2 седмици с Фуцидин само върху петната, тъй като в аптеката ми препоръчаха така и известно време използвах крем на Биодерма AKN - никакъв ефект.
В момента си мия лицето и тялото единствено с вода и отвреме навреме ползвам розова вода като тоник, няколко седмици се мазах с Цинков крем - и от това няма подобрение.
Искам да отбележа само, че не съм и очаквала да се подобря, защото просто четох в интернет, че е добре за чувствителна кожа и затова го правя.
Това е всичко, не позлзвам друга козметика и не се гримирам.
anonymous21
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2017, 02:21

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот bekit0o » 19 Юли 2017, 13:30

Здравейте. Преди години това беше само червено и ту минаваше тъ се появяваше. Сега даже се бели и се разраства. Може ли някакъв съвет? Благодаря предварително
Прикачени файлове
1500460114512657778570.jpg
1500460114512657778570.jpg (465.27 KiB) Прегледано 364 пъти
bekit0o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2015, 01:04

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 17:11

anonymous21 написа:До преди 1 година абсолютно нищо не съм правила, чаках да си мине от само себе си, което явно няма да стане.
Миналата есен се мазах 1-2 седмици с Фуцидин само върху петната, тъй като в аптеката ми препоръчаха така и известно време използвах крем на Биодерма AKN - никакъв ефект.
В момента си мия лицето и тялото единствено с вода и отвреме навреме ползвам розова вода като тоник, няколко седмици се мазах с Цинков крем - и от това няма подобрение.
Искам да отбележа само, че не съм и очаквала да се подобря, защото просто четох в интернет, че е добре за чувствителна кожа и затова го правя.
Това е всичко, не позлзвам друга козметика и не се гримирам.

Можете ли да приложите повече снимки и с по-добър фокус?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 17:17

bekit0o написа:Здравейте. Преди години това беше само червено и ту минаваше тъ се появяваше. Сега даже се бели и се разраства. Може ли някакъв съвет? Благодаря предварително

Този обрив под гърдите ли е? Имате ли обриви и по други места?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот bekit0o » 03 Авг 2017, 17:18

Да под гърдите е. И не няма на други места
bekit0o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2015, 01:04

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта