Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 18:04

ArinaH написа:Здравейте отново. Вече почти месец използвам лосионът, който препоръчахте и подкожните косъмчета намаляха значително. Пигментацията обаче остана, може ли да се заличи?

Здравейте!

Пигментацията се заличава по-трудно и отнема по-дълго време. Постарайте се това лято да не се получава пигментиране, за да може да се залича и да се заравни тена! Съветвам Ви да не спирате да използвате кератолина.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 18:07

ButterflyyyM написа:Здравейте! Аз имам белези от шарка и пигментни петна и лунички откакто се помня минимум 7години и се чудих Bio oil дали ще ми помогне или да ме насочите към някакъв друг продукт?

Здравейте!

Съветвам Ви да използвате редовно фотопротектор с фактор на защита 50! Това е от ключово значение да не се засилва пигментацията! В някои случаи само това е напълно достатъчно за контрол над проблемът!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 18:08

nellysamuilova написа:Здравейте.
Преди 10 дни ми премахнаха хирургически мастно образувание на носа. Днес ми махнаха конците и не мога да реша кой продукт за заличаване на белези да избера. Моля да ми препоръчате кое ще е подходящо за моя случай! Кога да започна с мазането?
Благодаря предварително

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот donika81 » 27 Яну 2018, 15:15

Здравейте! След прекарана варицела на 4-годишната ми дъщеря й останаха 2 по-вдлъбнати белега на носа и на челото. Пробвах да ги мажа с крем Sodermix, но без резултат. Има ли някакъв шанс да се премахнат и ако да - с какво? Благодаря Ви предварително!
donika81
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2018, 15:10

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Яну 2018, 16:24

donika81 написа:Здравейте! След прекарана варицела на 4-годишната ми дъщеря й останаха 2 по-вдлъбнати белега на носа и на челото. Пробвах да ги мажа с крем Sodermix, но без резултат. Има ли някакъв шанс да се премахнат и ако да - с какво? Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Бихте могла да използвате Дерматикс за 2-3 месеца. Възможно е да няма много изразен ефект от приложението. Обикновено детската кожа се възстановява по-добре и с времето ще се заличат още.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ButterflyyyM » 31 Яну 2018, 01:31

Dr Violina Todeva написа:
ButterflyyyM написа:Здравейте! Аз имам белези от шарка и пигментни петна и лунички откакто се помня минимум 7години и се чудих Bio oil дали ще ми помогне или да ме насочите към някакъв друг продукт?

Здравейте!

Съветвам Ви да използвате редовно фотопротектор с фактор на защита 50! Това е от ключово значение да не се засилва пигментацията! В някои случаи само това е напълно достатъчно за контрол над проблемът!

С уважение,
д-р Тодева


Отново съм аз! Прочетох Ви отговора преди няколко дена, но така и ме можах да се примиря. Няма ли някакъв вариант, който може да ми помогне? Освен гадните лунички и белези имам много големи тъмни кръгове под очите, черни точки, неравен тен и пъпки понякога. Направо ужас.
ButterflyyyM
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2018, 01:43

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Яну 2018, 18:06

ButterflyyyM написа:
Dr Violina Todeva написа:
ButterflyyyM написа:Здравейте! Аз имам белези от шарка и пигментни петна и лунички откакто се помня минимум 7години и се чудих Bio oil дали ще ми помогне или да ме насочите към някакъв друг продукт?

Здравейте!

Съветвам Ви да използвате редовно фотопротектор с фактор на защита 50! Това е от ключово значение да не се засилва пигментацията! В някои случаи само това е напълно достатъчно за контрол над проблемът!

С уважение,
д-р Тодева


Отново съм аз! Прочетох Ви отговора преди няколко дена, но така и ме можах да се примиря. Няма ли някакъв вариант, който може да ми помогне? Освен гадните лунички и белези имам много големи тъмни кръгове под очите, черни точки, неравен тен и пъпки понякога. Направо ужас.

Здравейте!

Разбира се, че има различни козметични процедури, с които да се подобри вида на кожата независимо от естеството на проблема! Много е важно отговорното поведение. Може да направите консултация със специалист, да огледа добре какви са проблемите и поетапно да започнете решаването им, но при повечето проблеми фотопротектора е задължителен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот stenyyyyy » 10 Фев 2018, 20:54

Здравейте Докторе имам белег от изгаряне, искам да попитам с какво мога да залича белезите, прилагам снимка, поздрави
Прикачени файлове
IMG_20180210_194624.jpg
Ето снимката
IMG_20180210_194624.jpg (359.96 KiB) Прегледано 295 пъти
stenyyyyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2018, 20:35

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Фев 2018, 18:10

stenyyyyy написа:Здравейте Докторе имам белег от изгаряне, искам да попитам с какво мога да залича белезите, прилагам снимка, поздрави

Здравейте!

Не мога да преценя добре. Снимката не е с достатъчно добро качество!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dayana_didi » 13 Фев 2018, 11:32

Здравейте. .
Преди 4 месеца детето ми си удари много силно главата във вратата. Имаше голям оток и синина. Мислех, че синината ще изчезне, но само отока се махна. Синината си стои на челото вече 4 месец като белег. Синьо кръгло петно. Малко е вдлъбнато. Мазах Цикабио Арника + , но без ефект . Дали Скарекс гел ще помогне? Препоръчайте ми нещо . Благодаря и пприятен ден.
dayana_didi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2018, 11:21

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron