Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот galya.georgieva-boncheva » 15 Яну 2019, 21:22

Здравейте, доктор Тодева. Дъщеря ми на 7 падна на асфалт и си ожули много лошо крака преди 3 месеца. Белегът е червен и има и различн оцветяване. Не ме притеснява естетически ,просто искам да чуя дали изглежда нормален. Благодаря!
Прикачени файлове
Screenshot_2019-01-15-20-20-27-373.jpeg
Белег от падане на асфалт
Screenshot_2019-01-15-20-20-27-373.jpeg (517.66 KiB) Прегледано 950 пъти
galya.georgieva-boncheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2019, 21:14

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Жуклита » 08 Фев 2019, 19:32

Здравейте!Получиха ми се черни петна белези вследствие поява на пъпки по задното бедро,какво бихте ми препоръчали за премахването им?Констратубекс не помогна.
Жуклита
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2019, 19:29

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:29

galya.georgieva-boncheva написа:Здравейте, доктор Тодева. Дъщеря ми на 7 падна на асфалт и си ожули много лошо крака преди 3 месеца. Белегът е червен и има и различн оцветяване. Не ме притеснява естетически ,просто искам да чуя дали изглежда нормален. Благодаря!

Можете ли да приложите отново снимката!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:32

Жуклита написа:Здравейте!Получиха ми се черни петна белези вследствие поява на пъпки по задното бедро,какво бихте ми препоръчали за премахването им?Констратубекс не помогна.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Sevimsevim1 » 26 Фев 2019, 18:10

Здравейте искам мнение от вас какво мога да направя. Имам стрии лилави, когато са по-опънати стоят бели и вдлъбнати. Те са много, на бедрата са доста и стоят много зле много си личат. По дупето имах лилави, но избледняха стаха бели и не си личат . Най-много ме притесняват тези на бедрата , защото много си личат от 4-5 години са и от тогава не посмявам да изляза по къси панталонки. Към старите се прибавят и нови въпреки, че се мажа с био ойл и реген ойл. Моля ви помогнете нещата са сложни, не се търпи. Четах за процедура с карбокси терапия, какво ще кажете? Искам мнение какво да правя.
Sevimsevim1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2019, 17:58

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2019, 12:19

Sevimsevim1 написа:Здравейте искам мнение от вас какво мога да направя. Имам стрии лилави, когато са по-опънати стоят бели и вдлъбнати. Те са много, на бедрата са доста и стоят много зле много си личат. По дупето имах лилави, но избледняха стаха бели и не си личат . Най-много ме притесняват тези на бедрата , защото много си личат от 4-5 години са и от тогава не посмявам да изляза по къси панталонки. Към старите се прибавят и нови въпреки, че се мажа с био ойл и реген ойл. Моля ви помогнете нещата са сложни, не се търпи. Четах за процедура с карбокси терапия, какво ще кажете? Искам мнение какво да правя.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Ако стриите имат цвят най-добър ефект се постига с лазерни процедури. Имате ли някакви други здравословни проблеми?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivanka142 » 28 Фев 2019, 00:24

Здравейте .Пиша ви с огромна молба да помогнете на детенцето ми което се изгори лошо преди един месец.Мажа с дефламол и контрактубекс.Беше на превръзки.Прилагам снимка на състоянието и в момента.Много благодаря.Лечението подходящо ли е?
ivanka142
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Фев 2019, 00:19

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivanka142 » 28 Фев 2019, 00:26

Снимка на детето приложен.Много благодаря.
ivanka142
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Фев 2019, 00:19

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Фев 2019, 12:29

ivanka142 написа:Здравейте .Пиша ви с огромна молба да помогнете на детенцето ми което се изгори лошо преди един месец.Мажа с дефламол и контрактубекс.Беше на превръзки.Прилагам снимка на състоянието и в момента.Много благодаря.Лечението подходящо ли е?

Здравейте!

Не виждам приложена снимка! Опитайте отново да я прикачите или я изпратете на е-мейла.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот cuckoo » 15 Апр 2019, 09:38

Здравейте. Преди 8-9 м ми оперираха образувание около гръдната кост. Образува се келоид. От 5 мес.ползвам силиконова лепенка, около месец мазах с Адвантан, от Контратубекс получих зачервявания, последно ползвах и Мадекасол...Може би само силиконовата лепенка го сплесква, от препаратите ефект нямаше... Белегът е широк около 5-6 мм и дължина около 5см, има търпима болка и чувствителност. Страхувам се от Кеналог/Кенакорт. Въпросът ми е курсът от 5-6 инжекции еднократен ли е или се налага ежегодно да се провежда? След един достатъчно дълъг период от време, без инжекции, келоидът ще стане ли по-малко чувствителен и ще придобие ли по-бял цвят, макар и да остане надигнат? Какви са страничните ефекти от Кеналог/Кенакорт, като например напълняване и какво означава "атрофия" на кожата? Може ли келоида, без лекуване с инжекции, да се увеличи толкова, че да се разпростре по целите гърди и какво да очаквам? Посъветвайте ме и за криотерапия. Моля за съвет как да постъпя. Благодаря предварително.
cuckoo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2019, 09:08

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron