Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Апр 2019, 12:04

Здравейте. Преди 8-9 м ми оперираха образувание около гръдната кост. Образува се келоид. От 5 мес.ползвам силиконова лепенка, около месец мазах с Адвантан, от Контратубекс получих зачервявания, последно ползвах и Мадекасол...Може би само силиконовата лепенка го сплесква, от препаратите ефект нямаше... Белегът е широк около 5-6 мм и дължина около 5см, има търпима болка и чувствителност. Страхувам се от Кеналог/Кенакорт. Въпросът ми е курсът от 5-6 инжекции еднократен ли е или се налага ежегодно да се провежда? След един достатъчно дълъг период от време, без инжекции, келоидът ще стане ли по-малко чувствителен и ще придобие ли по-бял цвят, макар и да остане надигнат? Какви са страничните ефекти от Кеналог/Кенакорт, като например напълняване и какво означава "атрофия" на кожата? Може ли келоида, без лекуване с инжекции, да се увеличи толкова, че да се разпростре по целите гърди и какво да очаквам? Посъветвайте ме и за криотерапия. Моля за съвет как да постъпя. Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот cuckoo » 15 Апр 2019, 13:10

Dr Violina Todeva написа:
Здравейте. Преди 8-9 м ми оперираха образувание около гръдната кост. Образува се келоид. От 5 мес.ползвам силиконова лепенка, около месец мазах с Адвантан, от Контратубекс получих зачервявания, последно ползвах и Мадекасол...Може би само силиконовата лепенка го сплесква, от препаратите ефект нямаше... Белегът е широк около 5-6 мм и дължина около 5см, има търпима болка и чувствителност. Страхувам се от Кеналог/Кенакорт. Въпросът ми е курсът от 5-6 инжекции еднократен ли е или се налага ежегодно да се провежда? След един достатъчно дълъг период от време, без инжекции, келоидът ще стане ли по-малко чувствителен и ще придобие ли по-бял цвят, макар и да остане надигнат? Какви са страничните ефекти от Кеналог/Кенакорт, като например напълняване и какво означава "атрофия" на кожата? Може ли келоида, без лекуване с инжекции, да се увеличи толкова, че да се разпростре по целите гърди и какво да очаквам? Посъветвайте ме и за криотерапия. Моля за съвет как да постъпя. Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
cuckoo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2019, 09:08

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2019, 10:52

cuckoo написа:
Dr Violina Todeva написа:
Здравейте. Преди 8-9 м ми оперираха образувание около гръдната кост. Образува се келоид. От 5 мес.ползвам силиконова лепенка, около месец мазах с Адвантан, от Контратубекс получих зачервявания, последно ползвах и Мадекасол...Може би само силиконовата лепенка го сплесква, от препаратите ефект нямаше... Белегът е широк около 5-6 мм и дължина около 5см, има търпима болка и чувствителност. Страхувам се от Кеналог/Кенакорт. Въпросът ми е курсът от 5-6 инжекции еднократен ли е или се налага ежегодно да се провежда? След един достатъчно дълъг период от време, без инжекции, келоидът ще стане ли по-малко чувствителен и ще придобие ли по-бял цвят, макар и да остане надигнат? Какви са страничните ефекти от Кеналог/Кенакорт, като например напълняване и какво означава "атрофия" на кожата? Може ли келоида, без лекуване с инжекции, да се увеличи толкова, че да се разпростре по целите гърди и какво да очаквам? Посъветвайте ме и за криотерапия. Моля за съвет как да постъпя. Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте!

Видях приложената снимка. След като не помагат силиконовият гел и силиконовата плака, би могло да се направи лечение с Кеналог. Ефектът е индивидуален, но обикновено е много добър. Обсъдете какво може да очаквате с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nympo » 30 Апр 2019, 20:02

Здравейте, д-р Тодева.

В момента карам варицела 7-8 ден.
Въпросът ми е дали мога да залича белези след варицела, ползвайки Контрактубекс или има по - ефикасни препарати и методи за това? Все още нямам белези налице, но просто бих искал да знам, в случай, че се появят такива, след падането на най - проблемните корички. Също така, кога мога да започна да третирам местата със съответното лекарство?

Благодаря предварително!
Nympo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2019, 19:53

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Май 2019, 11:54

Nympo написа:Здравейте, д-р Тодева.

В момента карам варицела 7-8 ден.
Въпросът ми е дали мога да залича белези след варицела, ползвайки Контрактубекс или има по - ефикасни препарати и методи за това? Все още нямам белези налице, но просто бих искал да знам, в случай, че се появят такива, след падането на най - проблемните корички. Също така, кога мога да започна да третирам местата със съответното лекарство?

Благодаря предварително!

Здравейте!

Бих ви препоръчала по-скоро да използвате Скарекс или Дерматикс и био-ойл.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот petq68 » 19 Май 2019, 21:27

zdraveite iskam da popitam predpisaha mi diprozon krem za keloiden beleg koito e sledstvie na hirurgichna intervenciq.veche maja 6 meseca s nego vidimo namalq . kazaha mi do tezi 6 meseca kakvoto stane .iskam da popitam dali chte e problem za belega ako prodyljavam ochte da go maja izvestno vreme sled tezi 6 meseca
petq68
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2019, 21:13

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2019, 12:07

petq68 написа:zdraveite iskam da popitam predpisaha mi diprozon krem za keloiden beleg koito e sledstvie na hirurgichna intervenciq.veche maja 6 meseca s nego vidimo namalq . kazaha mi do tezi 6 meseca kakvoto stane .iskam da popitam dali chte e problem za belega ako prodyljavam ochte da go maja izvestno vreme sled tezi 6 meseca

Здравейте!

Ако искате приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nikoleta91 » 23 Юли 2019, 19:31

023DADF0-9A3B-4E08-B7CC-1DC4769DA905.jpeg
023DADF0-9A3B-4E08-B7CC-1DC4769DA905.jpeg (238.37 KiB) Прегледано 422 пъти
827B145F-0825-4C10-9C7F-5DDD9DB4956D.jpeg
827B145F-0825-4C10-9C7F-5DDD9DB4956D.jpeg (221.51 KiB) Прегледано 422 пъти
770C822B-C191-446E-B6E0-BBF746D858A0.jpeg
770C822B-C191-446E-B6E0-BBF746D858A0.jpeg (781.07 KiB) Прегледано 422 пъти
Здравейте,
дъщеричката ми е на 8м. и има белег на нослето от удраскване от преди 7м. Белега не е пресен вече. Какво бихте ми препоръчали с което да я мажа за да се заличи?
Обмислям варианти , като Дерматикс или Терезиен (каква е разликата между двата има с мед и без)
Кой бихте ми препоръчали, като най-добър за заличаване?
Прилагам ви и снимки.
Благодаря ви предварително!
Nikoleta91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2019, 19:22

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юли 2019, 12:44

Nikoleta91 написа:
023DADF0-9A3B-4E08-B7CC-1DC4769DA905.jpeg
827B145F-0825-4C10-9C7F-5DDD9DB4956D.jpeg
770C822B-C191-446E-B6E0-BBF746D858A0.jpeg
Здравейте,
дъщеричката ми е на 8м. и има белег на нослето от удраскване от преди 7м. Белега не е пресен вече. Какво бихте ми препоръчали с което да я мажа за да се заличи?
Обмислям варианти , като Дерматикс или Терезиен (каква е разликата между двата има с мед и без)
Кой бихте ми препоръчали, като най-добър за заличаване?
Прилагам ви и снимки.
Благодаря ви предварително!

Здравейте!

Предвид това, което се вижда от снимката може би няма смисъл да използвате продукт против белези. Все пак ако решите по-удачно може би е приложението на Дерматикс гел. Използвайте го два пъти дневно в продължение на три месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nikoleta91 » 24 Юли 2019, 22:52

Благодаря ви! :))
Nikoleta91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2019, 19:22

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron