Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот тодорова » 15 Юни 2014, 12:21

Здравейте д-р Тодева! Съвсем случайно попаднах на вашия чудесен форум и по съвет се обръщам към Вас.
Моя проблем е вече от повече от 3 години. След отстраняване на образование колкото царевично зърно на рамото ми , се образува келоид. Резултатите от биопсия потвърдиха диагнозата. Отначало белега беше колкото шева на операцията, но с времето растеше и болеше непрекъснато. Кожни специалисти , включително и онколог от Варненска онкология ми изписваха всичките възможни мазила. Мадекасол си поръчах от Турция. резултат нямаше никакъв, като през това време белега стана голям и широк колкото палец, много плътен и твърд, болеше ме денонощно. Преди година и половина посетих "Пикасо", с надеждата че може да се повлияе от лазер. Изгореното място от лазера зарастна много бавно, много болеше и увеличи келоида. Лекуващата там лекарка ме посъветва да си закупя Дипрофос ,за да го инжектира подкожно в белега. Така започнахме процедурата, която вече година и половина все още продължава. От Дипрофос се разпръсна твърдата част, хлътна в средата, но келоида увеличи размерите си , сега е силно зачервен и с твърди части в краищата. В момента съм спряла с инжекциите, защото станаха вече над 15, качих 8 килограма, и започнаха да се появяват всички странични реакции за които чета тук във форума. Консултирала съм се и с пластични хирурзи - те категорично отказват нова оперативна намеса. Вече незнам с какво да го мажа, за да не е така зачервен и да спре да ме боли. Какво бихте ми препоръчали Вие като специалист? Ще съм Ви много благодарна ако ме насочите към нещо!
тодорова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2014, 21:42

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ibo9321 » 16 Юни 2014, 13:04

Здравейте,Д-р Тодева!Бихте ли могли да ме насочите към определено мазило или някакъв мехлем,който да спомогне лечението на келоидни белези с доста големи размери,имам образувани дупки от тях в зоната на гърдите!Ще Ви бъда благодарен ако ми кажете как трябва да се лекуват!
ibo9321
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2014, 12:56

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 12:15

тодорова написа:Здравейте д-р Тодева! Съвсем случайно попаднах на вашия чудесен форум и по съвет се обръщам към Вас.
Моя проблем е вече от повече от 3 години. След отстраняване на образование колкото царевично зърно на рамото ми , се образува келоид. Резултатите от биопсия потвърдиха диагнозата. Отначало белега беше колкото шева на операцията, но с времето растеше и болеше непрекъснато. Кожни специалисти , включително и онколог от Варненска онкология ми изписваха всичките възможни мазила. Мадекасол си поръчах от Турция. резултат нямаше никакъв, като през това време белега стана голям и широк колкото палец, много плътен и твърд, болеше ме денонощно. Преди година и половина посетих "Пикасо", с надеждата че може да се повлияе от лазер. Изгореното място от лазера зарастна много бавно, много болеше и увеличи келоида. Лекуващата там лекарка ме посъветва да си закупя Дипрофос ,за да го инжектира подкожно в белега. Така започнахме процедурата, която вече година и половина все още продължава. От Дипрофос се разпръсна твърдата част, хлътна в средата, но келоида увеличи размерите си , сега е силно зачервен и с твърди части в краищата. В момента съм спряла с инжекциите, защото станаха вече над 15, качих 8 килограма, и започнаха да се появяват всички странични реакции за които чета тук във форума. Консултирала съм се и с пластични хирурзи - те категорично отказват нова оперативна намеса. Вече незнам с какво да го мажа, за да не е така зачервен и да спре да ме боли. Какво бихте ми препоръчали Вие като специалист? Ще съм Ви много благодарна ако ме насочите към нещо!

Здравейте, г-жа Тодорова!

Раменете са една от областите, които са с повишен риск от образуване на келоиди след манипулации!
Какъв беше хистологичния резултат на първичната лезия? Правена е биопсия на самия келод?
Обикновено се използва друга кортикостероидна инжекция, която към настоящия момент не се предлага в България!
Имайте предвид, че наистина всяка хирургична обработка крие риск от допълнително влошаване.
Мадекасол не е от най-добрите продукти срещу келоиди.
Опитвала ли сте със силиконов пластир?
Ако желаете изпратете снимка на келоида?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 12:19

ibo9321 написа:Здравейте,Д-р Тодева!Бихте ли могли да ме насочите към определено мазило или някакъв мехлем,който да спомогне лечението на келоидни белези с доста големи размери,имам образувани дупки от тях в зоната на гърдите!Ще Ви бъда благодарен ако ми кажете как трябва да се лекуват!

Здравейте!

Келоидите са белези, които не са под формата на дупки! Каква е причината при Вас за поява на белези? Приложете снимки, за да се ориентирам по-добре какво се опитвате да опишете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ibo9321 » 17 Юни 2014, 22:48

Да,ще Ви изпратя снимка за да ви стане по-ясно и нагледно какво се опитвам да кажа!Благодаря!
ibo9321
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2014, 12:56

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 18 Юни 2014, 10:58

Здравейте! Понеже имам котка и тя понякога ме драска, та ми останаха няколко белези от драскотини. Стоят около година вече, с бял цвят са, поизбледнели, но не мисля, че ще изчезнат от само себе си. Има ли някакъв крем, който би могъл да ги премахне? И с какво да се промивам и мажа ако пак ме одраска, за да не остават белези?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 18 Юни 2014, 11:04

Искам също да Ви попитам с какво да се мажа против стрии, защото не съм надебелявала или отслабвала рязко(2-3 кг качвам обикновено зимата), но пак имам отстрани на бедрата (още от пубертета, а сега съм на 22), отзад на бедрата и даже по прасците, което явно значи, че съм предразположена към образуване на стрии..Купих си лосион против стрии на Икаров с няколко вида масла, но не знам дали ще има ефект от него. И въобще старите стрии могат ли да поизбледнеят поне или няма нищо, което да ги премахва, защото съм чела всякакви нещо по темата и общо взето май няма отърване от тях. Благодаря за отговора предварително!
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 14:31

ibo9321 написа:Да,ще Ви изпратя снимка за да ви стане по-ясно и нагледно какво се опитвам да кажа!Благодаря!

Здравейте, ibo9321!

Видях снимката, която сте приложил! Считам, че все още имате проява на акне и е добре първо да се насочат усилията към неговото лечение! Вие посещавате ли дерматолог? Как сте се лекувал до момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 14:44

rose_92 написа:Здравейте! Понеже имам котка и тя понякога ме драска, та ми останаха няколко белези от драскотини. Стоят около година вече, с бял цвят са, поизбледнели, но не мисля, че ще изчезнат от само себе си. Има ли някакъв крем, който би могъл да ги премахне? И с какво да се промивам и мажа ако пак ме одраска, за да не остават белези?

Здравейте, rose_92!

Ако белезите са дълбоки ще отнеме повече време, докато се заличат! Бихте могла да използвате Скарекс. Прилагайте поне 3 месеца.
По отношение на новите одрасквания е необходимо до заздравяването да използвате антибиотичен крем. Най-добре е да приучите котката си да не е агресивна! Не мога да ви предложа конкретно лечение, защото не съм запозната, със състоянието Ви!
За максимален резултат посетете специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 14:48

rose_92 написа:Искам също да Ви попитам с какво да се мажа против стрии, защото не съм надебелявала или отслабвала рязко(2-3 кг качвам обикновено зимата), но пак имам отстрани на бедрата (още от пубертета, а сега съм на 22), отзад на бедрата и даже по прасците, което явно значи, че съм предразположена към образуване на стрии..Купих си лосион против стрии на Икаров с няколко вида масла, но не знам дали ще има ефект от него. И въобще старите стрии могат ли да поизбледнеят поне или няма нищо, което да ги премахва, защото съм чела всякакви нещо по темата и общо взето май няма отърване от тях. Благодаря за отговора предварително!

Здравейте, rose_92!

Никога ли не сте имала по-сериозно вариране в килограмите?
Имате ли хормонален дисбаланс - нарушен менструален цикъл, повишено окосмяване или косопад? Имате ли деца/дете или несполучлива бременност? Какво е телесното тегло и ръст? Имате ли друг кожен проблем като акне ...

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта