Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ibo9321 » 22 Юни 2014, 17:16

Благодаря за отделеното време!Преди около 5 години приемах Роакутан,след това до ден днешен ги третирам с различни мазила(Зинерит,Содермикс,Имекс,Носкар),но появата им не спира!Ще съм Ви благодарен ако ме насочите към някой ефективен метод за лечение.С уважение!
ibo9321
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2014, 12:56

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 17:27

ibo9321 написа:Благодаря за отделеното време!Преди около 5 години приемах Роакутан,след това до ден днешен ги третирам с различни мазила(Зинерит,Содермикс,Имекс,Носкар),но появата им не спира!Ще съм Ви благодарен ако ме насочите към някой ефективен метод за лечение.С уважение!

Здравейте!

С най-добър ефект определено е Роакутан, но това е сериозно лекарство с много странични ефекти! Преди и по време на лечението трябва да се правят изследвания? Не го използвайте без контрол на дерматолог!
Каква беше Вашата доза и колко време пихте Роакутан? Кои други области са ангажирани, освен гърдите? Вие посещавате ли фитнес? Във Вашето семейство има ли и друг с подобни оплаквания? Имате ли и други проблеми - с кожата или здравословни?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ibo9321 » 22 Юни 2014, 22:29

Да,бях под наблюдението на д-р Друмева(дерматолог от гр.Варна) докато приемах Роакутан,мисля че ги приемах в период от 6-9 месеца,но не съм сигурен точно,освен гърдите и зоната на гърба ми е засегната,на главата също ми се появяват пъпки,ходя на фитнес от 5 години,в семейството няма други с подобни оплаквания!Благодаря Ви!С уважение!
ibo9321
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2014, 12:56

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 23 Юни 2014, 09:51

Никога не съм надебелявала или отслабвала драстично. Висока съм 166 и тежа около 50 кг., като лятото обикновено свалям към 2 кг. Имам акне, черни точки, мазна лъщяща кожа с разширени пори (от известно време кожата ми лъщи прекалено много и не мога да се спрявя с това омазняване с никакви кремове; ползвам такива на Биодерма Sebium Global и Авен Triacneal+ почистващ гел Авен Cleanance, които уж са хубави, но няма ефект..) Деца нямам. Имам косопод, който се появава обикновено при смяна на сезоните - пролет и есен най-вече. В момента пия хапчета Приорин и цинк. Цикълът ми по принцип е редовен, но от няколко месеца ми закъснява с по 2-3 дни..
Аз се съмнявам, че имам проблеми с хормоните. Изследваха ми TSH през декември, който беше уж в норма (1,66), но може би проблемът е в половите хормони, но нямам представа кои точно са причина за това. Колко дерматолози съм обиколила и с нищо не ми помогнаха. Дават само скъпи кремове, а не търсят вътрешната причина, каквато явно има при мен. Надявам се Вие да ми помогнете с някакъв съвет на какво може да се дължат тези неща и с какво да се мажа за стриите.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 23 Юни 2014, 10:07

Dr Violina Todeva написа:
rose_92 написа:Здравейте! Понеже имам котка и тя понякога ме драска, та ми останаха няколко белези от драскотини. Стоят около година вече, с бял цвят са, поизбледнели, но не мисля, че ще изчезнат от само себе си. Има ли някакъв крем, който би могъл да ги премахне? И с какво да се промивам и мажа ако пак ме одраска, за да не остават белези?

Здравейте, rose_92!

Ако белезите са дълбоки ще отнеме повече време, докато се заличат! Бихте могла да използвате Скарекс. Прилагайте поне 3 месеца.
По отношение на новите одрасквания е необходимо до заздравяването да използвате антибиотичен крем. Най-добре е да приучите котката си да не е агресивна! Не мога да ви предложа конкретно лечение, защото не съм запозната, със състоянието Ви!
За максимален резултат посетете специалист!

С уважение,
д-р Тодева



Постих специалист, който ми каза, че са каквото и да се мажа нямало да има ефект...Което не ми се вярва, та може да си представите какъв специалист е това..А ми омръзна да обикалям кабинетите на дерматолозите и все да попадам на такива..Затова търся съвет и от Вас. Освен този Скарекс има ли някой друг по-евтин крем, който би подействал върху белезите от одраскано? От Контрактубекс например ще има ли ефект или няма смисъл да си давам парите?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 14:43

ibo9321 написа:Да,бях под наблюдението на д-р Друмева(дерматолог от гр.Варна) докато приемах Роакутан,мисля че ги приемах в период от 6-9 месеца,но не съм сигурен точно,освен гърдите и зоната на гърба ми е засегната,на главата също ми се появяват пъпки,ходя на фитнес от 5 години,в семейството няма други с подобни оплаквания!Благодаря Ви!С уважение!

Здравейте, ibo9321!

Съветът ми е да посетите отново дерматолог, за да се предприеме по-сериозно лечение! Всичко друго, което сте използвал е само с временен и недостатъчен ефект. Най-вероятно лечението с Роакутан не е било в достатъчна доза или продължителност! Още повече Вашата форма на акне изисква по-сериозен подход, често следене и адаптиране на терапията. Ако се насочим само към белезите не само няма да има ефект, но е груба грешка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 14:55

rose_92 написа:Никога не съм надебелявала или отслабвала драстично. Висока съм 166 и тежа около 50 кг., като лятото обикновено свалям към 2 кг. Имам акне, черни точки, мазна лъщяща кожа с разширени пори (от известно време кожата ми лъщи прекалено много и не мога да се спрявя с това омазняване с никакви кремове; ползвам такива на Биодерма Sebium Global и Авен Triacneal+ почистващ гел Авен Cleanance, които уж са хубави, но няма ефект..) Деца нямам. Имам косопод, който се появава обикновено при смяна на сезоните - пролет и есен най-вече. В момента пия хапчета Приорин и цинк. Цикълът ми по принцип е редовен, но от няколко месеца ми закъснява с по 2-3 дни..
Аз се съмнявам, че имам проблеми с хормоните. Изследваха ми TSH през декември, който беше уж в норма (1,66), но може би проблемът е в половите хормони, но нямам представа кои точно са причина за това. Колко дерматолози съм обиколила и с нищо не ми помогнаха. Дават само скъпи кремове, а не търсят вътрешната причина, каквато явно има при мен. Надявам се Вие да ми помогнете с някакъв съвет на какво може да се дължат тези неща и с какво да се мажа за стриите.

Здравейте, rose_92!

Според мен е добре да се изследват още някои хормони, освен ТСХ. Не е изключено причината за всички оплаквания да е обща.
За лицето продължете да използвате Триакнеал и измивния гел на Авен и скоро ще имате по-добри резултати. За косопад приемайте капсулите поне 3 месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 14:59

rose_92 написа:
Dr Violina Todeva написа:
rose_92 написа:Здравейте! Понеже имам котка и тя понякога ме драска, та ми останаха няколко белези от драскотини. Стоят около година вече, с бял цвят са, поизбледнели, но не мисля, че ще изчезнат от само себе си. Има ли някакъв крем, който би могъл да ги премахне? И с какво да се промивам и мажа ако пак ме одраска, за да не остават белези?

Здравейте, rose_92!

Ако белезите са дълбоки ще отнеме повече време, докато се заличат! Бихте могла да използвате Скарекс. Прилагайте поне 3 месеца.
По отношение на новите одрасквания е необходимо до заздравяването да използвате антибиотичен крем. Най-добре е да приучите котката си да не е агресивна! Не мога да ви предложа конкретно лечение, защото не съм запозната, със състоянието Ви!
За максимален резултат посетете специалист!

С уважение,
д-р Тодева

Постих специалист, който ми каза, че са каквото и да се мажа нямало да има ефект...Което не ми се вярва, та може да си представите какъв специалист е това..А ми омръзна да обикалям кабинетите на дерматолозите и все да попадам на такива..Затова търся съвет и от Вас. Освен този Скарекс има ли някой друг по-евтин крем, който би подействал върху белезите от одраскано? От Контрактубекс например ще има ли ефект или няма смисъл да си давам парите?

Здравейте, rose_92!

За съжаление това е най-добро като съотношение качество и цена. Контрактубекс няма да има ефекта, който търсите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ibo9321 » 25 Юни 2014, 23:32

Благодаря Ви за отделеното време!
ibo9321
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2014, 12:56

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 26 Юни 2014, 12:42

А само да ми кажете с какво да се мажа против стрии или евентуално избледняване на старите? Според Вас има ли смисъл от мазането с маслото против стрии на Икаров, което съдържа няколко вида масла (базовото масло е смес от пшеничен зародиш, гроздово и кокосово масло, четирите етерични масла, разтворени в базата са розово, пачули, петигреново и бергамотово) или ми трябва пак някой скъп крем? Благодаря! :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron