Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 16:52

Рум Иванова написа:Здравейте, на майка ми на устата, на долната устна се образуваха три, като гнойни точици, подкожно. След два дни стана като гнойна раничка. Личния лекар каза, че може да се маже с Гентамицин 5-6 дни. Но вече три дни не минава. Бихте ли препоръчали с какво да я маже тази раничка, която е повърхностна и е като забрала. Почистваме я и тя си я намазва с Гентамицина, но няма ефект. Моля да ни препоръчате нещо, майка ми е инвалид 100 % и е много трудно да я водя по кабинети. Благодаря!

Здравейте, Рум Иванова!

Предлагам Ви, за да се ориентирам малко по-добре да ми изпратите снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дермат

Мнениеот xrisy_vd » 30 Юни 2014, 11:06

Здравейте Д- р Тодева,
моя проблем е свързан с бенка на гърба. Преди години бях ухапана от куче и зъбите му я разделиха на две части, от тогава наблюдавам, че расте, едната половина е като топченце с 2мм диаметър, другата половина е по-малка, понякога се усеща лека болка, ако я закача. Искам да разбера, каква е процедурата по отстраняване, трябва ли ми консултация и с хирург освен с дерматолог? Какви са рисковете? Моля препоръчайте ми специалист в Бургас.
Другия ми въпрос е за бенките по детската кожа, дъщеря ми е на 2 годинки и вече има 2 бенки, първата излезе още като беше на 4 месеца, трябва ли да обърна по- специално внимание, да я заведа при дерматолог, появата им свързана ли е с това, че баща й има изключително много бенки?
С уважение,
Христина.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юни 2014, 11:36

xrisy_vd написа:Здравейте Д- р Тодева,
моя проблем е свързан с бенка на гърба. Преди години бях ухапана от куче и зъбите му я разделиха на две части, от тогава наблюдавам, че расте, едната половина е като топченце с 2мм диаметър, другата половина е по-малка, понякога се усеща лека болка, ако я закача. Искам да разбера, каква е процедурата по отстраняване, трябва ли ми консултация и с хирург освен с дерматолог? Какви са рисковете? Моля препоръчайте ми специалист в Бургас.
Другия ми въпрос е за бенките по детската кожа, дъщеря ми е на 2 годинки и вече има 2 бенки, първата излезе още като беше на 4 месеца, трябва ли да обърна по- специално внимание, да я заведа при дерматолог, появата им свързана ли е с това, че баща й има изключително много бенки?
С уважение,
Христина.

Здравейте, xrisy_vd!

Препоръчвам Ви да посетите дерматолог и да се направи дерматоскопски преглед на бенките, както за Вас, така и за детето и съпруга Ви! По този начин ще може да се оцени най-добре риска за всеки един от Вас. Отстраняването на бенки е най-добре да е хирургично и задължително с хистологично изследване! Съществува наследствен риск при бенките!
Мога да Ви предложа да разгледате списъка от специалисти в Бургас в справочника на Фрамар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дермат

Мнениеот yoanamm » 30 Юни 2014, 16:48

Здравейте, питането ми е следното - от няколко години започнаха да ми излизат червеникави петънца по кожата, които в последствие стават кафеви ( петна , лунички или бенки - не знам как да ги нарека) - това притеснително ли е? КОжата ми е доста светла и имам лунички.
yoanamm
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2014, 16:45

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юли 2014, 12:22

yoanamm написа:Здравейте, питането ми е следното - от няколко години започнаха да ми излизат червеникави петънца по кожата, които в последствие стават кафеви ( петна , лунички или бенки - не знам как да ги нарека) - това притеснително ли е? КОжата ми е доста светла и имам лунички.

Здравейте, yoanamm!

Препоръчвам Ви да не се излагате на слънце, без да използвате слънцезащитен крем с висок фактор на защита - поне 30! Добре е да посетите дерматолог и да направите дерматоскопски преглед. По този начин ще може да се оцени най-добре какъв е Вашия риск.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот veskosf » 02 Авг 2014, 19:10

Здравейте,

Нов съм тук, но първо бих искал да Ви поздравя за това, което правите.
Да преминем към въпроса... От няколко месеца ми се появиха някакви образования на ръката (на мен ми изглеждат като брадавици) и започвам да се притеснявам да не се разпространят или да стане нещо по- лошо.

За момента не съм забелязал някъде другаде по тялото такива образования.

Може ли да ме посъветвате как да постъпя и дали мога сам да ги лекувам с нещо или трябва да се посети дерматолог.

Благодаря за отделеното внимание!
veskosf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Авг 2014, 18:47

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2014, 13:16

veskosf написа:Здравейте,

Нов съм тук, но първо бих искал да Ви поздравя за това, което правите.
Да преминем към въпроса... От няколко месеца ми се появиха някакви образования на ръката (на мен ми изглеждат като брадавици) и започвам да се притеснявам да не се разпространят или да стане нещо по- лошо.
Направих снимка за да стане по- ясно за какво говоря:

За момента не съм забелязал някъде другаде по тялото такива образования.

Може ли да ме посъветвате как да постъпя и дали мога сам да ги лекувам с нещо или трябва да се посети дерматолог.

Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте, veskosf!

Това, което се вижда на снимката са вирусни брадавички. Те са безобидни, но проблемът е, че се разпространяват лесно, точно защото са вирусни.
Ако желаете може да опитате с някой от следните продукти:
1. Кератолин корн ремувър
2. Шол лепенки за кожни втвърдявания
Възможно е да не Ви помогне това лечение и тогава ще трябва да посетите лично дерматолог.
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот jenq8383 » 04 Авг 2014, 22:29

Здравейте един въпрос за моя съпруг.Преди три месеца в Стара Загора оперираха моя съпруг под лявата подмишница от злока4ествен меланом на тялото така е то4ната деагноза в епикризата ,отстранениса лимфни възли с останала малка 4аст от тези разсейки .Не са неможели да отстранат вси4ко понеже тези разсейки биле разположени до някаква си аксална вена.Доктора ми отговори 4е да се надяваме от химиотерапията коята ще му направят да спре развитието .И така два месеца той си ходи на химиотерапия но след втората терапия той запо4на да му става много лошо ,има обилно повръщане с силни болки в корема и кръста отпадна нацяло.Сега кожната лекарка му насна4и някакво иследване което показа 4е той неможе ве4е да понася тази терапия и ще я сменят с друга явно силна му идва (така аз си го обеснявам де).Но не ни стига това сега лявото око му падна клепа4а (затвори се нацяло)от на4ало си имаше леки болки като си мърда окото и после постепенно се затвори и дръг проблем зад лявото ухо му се надува постепенно друг лимфен възел ,назна4иха му сега скенер на глава и все още незнаем резултата.Забравих да ви кажа 4е му правиха скенер на органите и вси4ко е добре няма никъде засегнати органи .Посаветвайте ме какво да правим тук докторите не ми дават никаква надежда .
jenq8383
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2014, 22:02

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Авг 2014, 12:37

jenq8383 написа:Здравейте един въпрос за моя съпруг.Преди три месеца в Стара Загора оперираха моя съпруг под лявата подмишница от злока4ествен меланом на тялото така е то4ната деагноза в епикризата ,отстранениса лимфни възли с останала малка 4аст от тези разсейки .Не са неможели да отстранат вси4ко понеже тези разсейки биле разположени до някаква си аксална вена.Доктора ми отговори 4е да се надяваме от химиотерапията коята ще му направят да спре развитието .И така два месеца той си ходи на химиотерапия но след втората терапия той запо4на да му става много лошо ,има обилно повръщане с силни болки в корема и кръста отпадна нацяло.Сега кожната лекарка му насна4и някакво иследване което показа 4е той неможе ве4е да понася тази терапия и ще я сменят с друга явно силна му идва (така аз си го обеснявам де).Но не ни стига това сега лявото око му падна клепа4а (затвори се нацяло)от на4ало си имаше леки болки като си мърда окото и после постепенно се затвори и дръг проблем зад лявото ухо му се надува постепенно друг лимфен възел ,назна4иха му сега скенер на глава и все още незнаем резултата.Забравих да ви кажа 4е му правиха скенер на органите и вси4ко е добре няма никъде засегнати органи .Посаветвайте ме какво да правим тук докторите не ми дават никаква надежда .

Здравейте, jenq8383!

Лечението в Стара Загора ли провеждате? Правили ли сте консултация в София?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivan4obg » 21 Авг 2014, 02:08

здравейте др-todeva

Искам да ви попитам за следният проблем.
На лицето ми се появи по точно на бузата нещо приличащо на бенка тъмно черно, но не е като обикновените бенки, които ги имаме със кафяв цвят и това ме тревожи.
Може да погледнете от снимките
Благодаря Ви!

Изображение
Изображение
Изображение
ivan4obg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Авг 2014, 01:52

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта