Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Авг 2014, 13:03

ivan4obg написа:здравейте др-todeva

Искам да ви попитам за следният проблем.
На лицето ми се появи по точно на бузата нещо приличащо на бенка тъмно черно, но не е като обикновените бенки, които ги имаме със кафяв цвят и това ме тревожи.
Може да погледнете от снимките
Благодаря Ви!

Здравейте, ivan4obg!

Считам, че е уместно да посетите дерматолог и да се направи дерматоскопия на бенката, която ми показвате, защото няма добре оформени граници и има различни цветове, поне до колкото мога да видя на снимка с просто око.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivan4obg » 21 Авг 2014, 15:02

Dr Violina Todeva написа:
ivan4obg написа:здравейте др-todeva

Искам да ви попитам за следният проблем.
На лицето ми се появи по точно на бузата нещо приличащо на бенка тъмно черно, но не е като обикновените бенки, които ги имаме със кафяв цвят и това ме тревожи.
Може да погледнете от снимките
Благодаря Ви!

Здравейте, ivan4obg!

Считам, че е уместно да посетите дерматолог и да се направи дерматоскопия на бенката, която ми показвате, защото няма добре оформени граници и има различни цветове, поне до колкото мога да видя на снимка с просто око.

С уважение,
д-р Тодева


Има ли място за притеснение от моя старана?
Няма ли нормални бенки с такъв тъмно черен цвят.
Може ли да се е появила тази бенка от спирт, който съм си слагал на това място ?

Благодаря ви
ivan4obg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Авг 2014, 01:52

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот brid » 22 Авг 2014, 10:15

Zdraveite ot izvestno vreme mi se poiavixa niakakvi cerveni papki kato bradavici ,vatre sa palni sas krav i ne mogat da se pukat ,kajetemi molia ,sas kakvo da gi lekuvam.blagodaria vi predvaritelno.
brid
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2014, 10:02

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот veskosf » 22 Авг 2014, 18:42

Dr Violina Todeva написа:
veskosf написа:Здравейте,

Нов съм тук, но първо бих искал да Ви поздравя за това, което правите.
Да преминем към въпроса... От няколко месеца ми се появиха някакви образования на ръката (на мен ми изглеждат като брадавици) и започвам да се притеснявам да не се разпространят или да стане нещо по- лошо.
Направих снимка за да стане по- ясно за какво говоря:

За момента не съм забелязал някъде другаде по тялото такива образования.

Може ли да ме посъветвате как да постъпя и дали мога сам да ги лекувам с нещо или трябва да се посети дерматолог.

Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте, veskosf!

Това, което се вижда на снимката са вирусни брадавички. Те са безобидни, но проблемът е, че се разпространяват лесно, точно защото са вирусни.
Ако желаете може да опитате с някой от следните продукти:
1. Кератолин корн ремувър
2. Шол лепенки за кожни втвърдявания
Възможно е да не Ви помогне това лечение и тогава ще трябва да посетите лично дерматолог.
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Тодева


Блгодаря за отговора!

Поздрви.
veskosf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Авг 2014, 18:47

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2014, 11:39

veskosf написа:
Dr Violina Todeva написа:
veskosf написа:Здравейте,

Нов съм тук, но първо бих искал да Ви поздравя за това, което правите.
Да преминем към въпроса... От няколко месеца ми се появиха някакви образования на ръката (на мен ми изглеждат като брадавици) и започвам да се притеснявам да не се разпространят или да стане нещо по- лошо.
Направих снимка за да стане по- ясно за какво говоря:

За момента не съм забелязал някъде другаде по тялото такива образования.

Може ли да ме посъветвате как да постъпя и дали мога сам да ги лекувам с нещо или трябва да се посети дерматолог.

Благодаря за отделеното внимание!

Здравейте, veskosf!

Това, което се вижда на снимката са вирусни брадавички. Те са безобидни, но проблемът е, че се разпространяват лесно, точно защото са вирусни.
Ако желаете може да опитате с някой от следните продукти:
1. Кератолин корн ремувър
2. Шол лепенки за кожни втвърдявания
Възможно е да не Ви помогне това лечение и тогава ще трябва да посетите лично дерматолог.
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Тодева


Блгодаря за отговора!

Поздрви.

Желая Ви успех! Ако имате въпроси винаги може да ги зададете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот elegre1 » 12 Ное 2014, 16:19

image1.JPG
image1.JPG (8.01 KiB) Прегледано 841 пъти
Здравейте, д-р Тодева. Случайно попаднах на статия за рак на кожата и ме притесни силно една моя бенка на гърба. Понеже нямам възможност да посетя веднага дерматолог реших да се консултирам с вас за успокоение или ако е спешно да мога да реагирам своевременно. Изпращам ви прикачена снимка на бенката, размера й е около половин см. На 31 години съм. Надявам се да намерите време да ми отговорите. Искрено благодаря
elegre1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2014, 21:33

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:58

brid написа:Zdraveite ot izvestno vreme mi se poiavixa niakakvi cerveni papki kato bradavici ,vatre sa palni sas krav i ne mogat da se pukat ,kajetemi molia ,sas kakvo da gi lekuvam.blagodaria vi predvaritelno.

Здравейте, brid!

Поради някаква причина не съм видяла Вашия въпрос и се извинявам за по-късния отговор!
Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам какви са тези образувания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 16:02

elegre1 написа:
image1.JPG
Здравейте, д-р Тодева. Случайно попаднах на статия за рак на кожата и ме притесни силно една моя бенка на гърба. Понеже нямам възможност да посетя веднага дерматолог реших да се консултирам с вас за успокоение или ако е спешно да мога да реагирам своевременно. Изпращам ви прикачена снимка на бенката, размера й е около половин см. На 31 години съм. Надявам се да намерите време да ми отговорите. Искрено благодаря

Здравейте, elegre1!

Това, което се вижда от снимката не изглежда от притеснителните бенки, въпреки това заради различния цвят и комбинирания и вид Ви препоръчвам, когато можете да посетите дерматолог и да се направи преглед с дерматоскоп!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Lolino » 18 Ное 2014, 14:40

[quote="Dr Violina Todeva"]
Здравейте, имам 2-3 въпроса, които ме безпокоят.
1. От много малък имам бенка на главичката на пениса от вътрешната горна страна на кожата, не на самата главичка. Тя е с размер колкото половин грахово зърно и леко изпъкнала, но никога не ми е правила някакъв проблем, освен че трябваше да обяснявам че нищо ми няма на всяка следваща, с която си лягам. Черна е на цвят с гладка повърхност, чудил съм се много дали да не я премахна хирургически, но ме е страх. Мисля, че това е само бенка, нищо особено.
2. Като бях още девствен нямах никакви проблеми с пениса, но след като започнах половия живот, като че ли ми се появиха малки ситни бели точици по линията на главичката на пениса. Много пъти съм се чудел какво е това, но никога не ме е боляло и не съм имал проблеми с тях. Сега обаче имам приятелка, която не иска да правим секс с презерватив, иска само без. Аз не спирам да се чудя ако тези точици така наречени може би ---- кондиломи, те могат да се предадат и по нея, а аз не искам това да се случва, моля Ви, дайте ми някакъв съвет, какъвто и да е! :) Четох че с ябълков оцет се премахват, днес пробвах за пръв път, не зная какво да правя..... Благодаря Ви, предварително! :)
Lolino
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:28

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Ное 2014, 13:53

Lolino написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте, имам 2-3 въпроса, които ме безпокоят.
1. От много малък имам бенка на главичката на пениса от вътрешната горна страна на кожата, не на самата главичка. Тя е с размер колкото половин грахово зърно и леко изпъкнала, но никога не ми е правила някакъв проблем, освен че трябваше да обяснявам че нищо ми няма на всяка следваща, с която си лягам. Черна е на цвят с гладка повърхност, чудил съм се много дали да не я премахна хирургически, но ме е страх. Мисля, че това е само бенка, нищо особено.
2. Като бях още девствен нямах никакви проблеми с пениса, но след като започнах половия живот, като че ли ми се появиха малки ситни бели точици по линията на главичката на пениса. Много пъти съм се чудел какво е това, но никога не ме е боляло и не съм имал проблеми с тях. Сега обаче имам приятелка, която не иска да правим секс с презерватив, иска само без. Аз не спирам да се чудя ако тези точици така наречени може би ---- кондиломи, те могат да се предадат и по нея, а аз не искам това да се случва, моля Ви, дайте ми някакъв съвет, какъвто и да е! :) Четох че с ябълков оцет се премахват, днес пробвах за пръв път, не зная какво да правя..... Благодаря Ви, предварително! :)

Здравейте, Lolino!

По отношение на първия въпрос за бенката след като я имате откакто помните едва ли е притеснителна. Естествено не е лошо да посетите дерматолог и да се направи дерматоскопия.
По отношение на втория въпрос е възможно да е имате перлени пенилни папули (pearly penile papules), които са абсолютно безобидни образувания и представляват анатомична вариация при някои мъже. Въпреки това е възможно да имате полови брадавици, а те са заразни. Ето защо, за да се сигурен какъв е проблема посетете специалист и не прилагайте ябълков оцет!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта