Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 16:04

Denissa написа:Здравейте д-р Тодева, на синът ми / 13 години/ му откриха склеродермия, след направена биопсия. Това, което ме притеснява е, че ни преписаха само Медикасол, без допълнителни изследвания.Въпросът ми е, трябва ли да потърся второ мнение, защото четох, че лечението е продължително и упорито.
п.п.Диагнозата, която му поставиха е морфея.Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Какво е засягането и къде е локализиран обрива?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Denissa » 26 Юли 2017, 21:05

Здравейте, петното е точно под гърдите.Няма на друго място по тялото.
Прикачени файлове
IMG_3814.JPG
Петното преди около 1 месец и след биопсията.
IMG_3814.JPG (458.83 KiB) Прегледано 398 пъти
Denissa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юли 2017, 15:39

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Юли 2017, 16:10

Denissa написа:Здравейте, петното е точно под гърдите.Няма на друго място по тялото.

Здравейте!

Морфеята е от най-леките варианти на склеродермия. По принцип по отношение на тестовете и лечението е възможно да има разминаване в мнението, но ми е трудно да коментирам преценката на колегите, които все пак са запознати подробно със състоянието и анамнезата при детето и Вашето семейство!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Denissa » 27 Юли 2017, 17:28

Dr Violina Todeva написа:
Denissa написа:Здравейте, петното е точно под гърдите.Няма на друго място по тялото.

Здравейте!

Морфеята е от най-леките варианти на склеродермия. По принцип по отношение на тестовете и лечението е възможно да има разминаване в мнението, но ми е трудно да коментирам преценката на колегите, които все пак са запознати подробно със състоянието и анамнезата при детето и Вашето семейство!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря Ви, все пак ще потърся друго мнение.
Поздрави !
Denissa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юли 2017, 15:39

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот nikola13345 » 29 Юли 2017, 12:43

мам кафява бенка на дясната ръка.От рождение ми е.Има едно място където е малко по светла.Притеснителна ли ви изглежда?След малко ще изпратя снимка.
nikola13345
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юли 2017, 13:25

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 16:11

nikola13345 написа:мам кафява бенка на дясната ръка.От рождение ми е.Има едно място където е малко по светла.Притеснителна ли ви изглежда?След малко ще изпратя снимка.

Здравейте!

Не е приложена снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот alechka13579 » 10 Авг 2017, 17:25

Здравейте аз съм момиче на все още 13 години тази година ще правя 14 . Имам бенка на лицето , която е на дясната ми буза . Леко е изпъкнала има мъхчета по нея и се появяват черни много забележими косъмчета . Тя е светлокафява . И е голяма 5 милиметра . Бих искала да я махна , но не желая да е оперативно . Ако знаете дали за тази бенка става някоя ,,бабина рецепта " или някакъв крем... моля за отговор . Предварително благодаря .
alechka13579
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2017, 17:18

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот CVetelina_G » 14 Авг 2017, 09:02

Здравейте , притеснена съм много...Немога да заведа съпруга си на лекар.... неиска.
Има една бенка на гърба, която днес видях че от вътре нещо е по-различна....
Има две малки точици по тъмно и сякаш нещо като срупче....Но може и да е боклуче там... Тъй като работи навън и по цял ден в жегите е с работни дрехи, освен това шофира по дълго и забелязах че се обляга някак си точно на десния край където е тя...
Изпъкнала е, нормално към светло кафява. Не го боли, не го сърби, не е зачервена. От снимките изглежда сякаш по зачервено но в действителност не е така...неНам вече на страха очите са големи. По-нагоре също има една такава изпъкнала и преди две години при нея се получи пак нещо като черна точка вътре, което като натиснах леко се оказа пъпка! Там така като дупчица, тъй като повърхността и на двете не е гладка и също има понякога мъхчета . Това обаче е от скоро така и много ме притесни, а той го видя на снимката и каза няма нищо, нещо се е замърсило....
Страх ме е , той е целия бенка до бенка....всякакви има...а аз съм хипохондрик и живея....тежко!
Сега треперя цялата и не спира да.ме облива пот....посъветвайте ме , най-важното, изкажете мнение !
Благодаря ви !

http://www.img-share.eu/main/image_view ... rg.jpg.htm
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот CVetelina_G » 14 Авг 2017, 17:04

Да допълня само че бенката не е равна... Издута е и е като..балонче....Много прилича на брадавица. Там си е от както го помня..вече 20 години.
Има и други такива по тялото и една доста голяма като карфиол...
били сме на лекар за да ги види всички , той насочи вниманието ни само към две напълно гладки но с неравни очертания, каза да се наблюдават.
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 16:15

alechka13579 написа:Здравейте аз съм момиче на все още 13 години тази година ще правя 14 . Имам бенка на лицето , която е на дясната ми буза . Леко е изпъкнала има мъхчета по нея и се появяват черни много забележими косъмчета . Тя е светлокафява . И е голяма 5 милиметра . Бих искала да я махна , но не желая да е оперативно . Ако знаете дали за тази бенка става някоя ,,бабина рецепта " или някакъв крем... моля за отговор . Предварително благодаря .

Здравейте!

Може ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта