Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2017, 16:07

qnkolubenov95 написа:Какво е това? Не боли, не сърби, не се променя. На пениса е от около 2 години. Има ли място за тревога? Мека е- като че ли пълна с кръв или нещо такова. Като натисна и кръвта изчезва, след това пак се кръвонапълва. По- малка е от 2 мм, мисля че беше към 1. Камерата я прави толкова голяма, но исках да се вижда ясно.

Здравейте!

Не мога да отговоря категорично само от снимката! Необходимо е да се направи дерматоскопия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Milena Tomova » 23 Мар 2018, 12:23

Д-р Тодева видях че ви задават въпроси и да попитам за нещо.
Имам рожденен белег, но след време на самия белег се получи нещо като брадавица. Мисля, че расте (брадавицата) с времето. Доколкото помня я нямаше преди години или е била много малка. Въпроса ми е опасна ли е. Може ли да се махне и къде и как. Нужно ли е да види лекар.

Благодаря. Милена
Milena Tomova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2018, 11:45

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Владислава » 03 Апр 2018, 10:39

Здравейте !
Имам бенка по рождение ,не боли,не ми прави никакви проблеми,просто много ме дразни и искам да я премахна .Дори не съм сигурна ,че е бенка ,тъй като е по-светла от останалите ми .Искам да я премахна с лазер ,въпросът ми е ,дали да отида в някое студио или е по-добре при дерматолог ?
Поздрави !
Прикачени файлове
IMG_8421.JPG
IMG_8421.JPG (152.42 KiB) Прегледано 325 пъти
Владислава
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2018, 00:43

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sad » 18 Май 2018, 17:30

Здравейте по тялото им от детска възраст има множество бенки и образувания от слънцето. има няколко конкретни, които ме дразнят изключително много и бих искала да ги премахна , но не съм наясно с процедурата - може ли да ми кажете каква би трябвало да е тя.
Освен това имам силно притеснение от това, че едната нееднократно ме е докарвала до лудост със сърбеж - трябва ли да се консултирам с друг специалист преди евентуално да я премахна?
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:29

Milena Tomova написа:Д-р Тодева видях че ви задават въпроси и да попитам за нещо.
Имам рожденен белег, но след време на самия белег се получи нещо като брадавица. Мисля, че расте (брадавицата) с времето. Доколкото помня я нямаше преди години или е била много малка. Въпроса ми е опасна ли е. Може ли да се махне и къде и как. Нужно ли е да види лекар.

Благодаря. Милена

Здравейте!

Ще Ви помоля да прикачите снимка за да дам подходящи насоки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:30

Владислава написа:Здравейте !
Имам бенка по рождение ,не боли,не ми прави никакви проблеми,просто много ме дразни и искам да я премахна .Дори не съм сигурна ,че е бенка ,тъй като е по-светла от останалите ми .Искам да я премахна с лазер ,въпросът ми е ,дали да отида в някое студио или е по-добре при дерматолог ?
Поздрави !

Здравейте!

Качеството на снимката не ми позволява да направя коментар за типа на лезията. Препоръчвам Ви преди да решите да я махате да посетите дерматолог, за да направи преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:32

sad написа:Здравейте по тялото им от детска възраст има множество бенки и образувания от слънцето. има няколко конкретни, които ме дразнят изключително много и бих искала да ги премахна , но не съм наясно с процедурата - може ли да ми кажете каква би трябвало да е тя.
Освен това имам силно притеснение от това, че едната нееднократно ме е докарвала до лудост със сърбеж - трябва ли да се консултирам с друг специалист преди евентуално да я премахна?

Здравейте!

Препоръката ми е да направите консултация с дерматолог и да се направи дерматоскопия! Междувременно се постарайте да не изгаряте на слънце!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivastoyanova90 » 13 Юни 2018, 14:13

Здравейте! От както се помня, имам една изпъкнала бенка на гърба, която нараства много бавно.Към момента е около 1,5см. Не е променяла формата или цвета си, не ме боли, не ме и сърби. При излагане на слънце винаги я покривам с плътна лепенка.
Майка ми е имала същата бенка, но е била премахната. Нямам роднини със злокачествени заболявания.

Преди няколко години се бях консултирала с дерматолог, тогава тя ме увери, че това не е проблемно образувание. Аз все пак се притеснявам, защото се намира на място, където се търка в сутиена и постоянно се притеснявам да не прерасне в сериозен проблем от допира.
Ако е възможно да ми дадете информация какво трябва да предприема, отстранимо ли е, рисково ли е?
Прилагам и снимка.

Благодаря предварително!
Прикачени файлове
20180613_110644 (1).jpg
20180613_110644 (1).jpg (431.04 KiB) Прегледано 277 пъти
ivastoyanova90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2018, 14:04

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:08

ivastoyanova90 написа:Здравейте! От както се помня, имам една изпъкнала бенка на гърба, която нараства много бавно.Към момента е около 1,5см. Не е променяла формата или цвета си, не ме боли, не ме и сърби. При излагане на слънце винаги я покривам с плътна лепенка.
Майка ми е имала същата бенка, но е била премахната. Нямам роднини със злокачествени заболявания.

Преди няколко години се бях консултирала с дерматолог, тогава тя ме увери, че това не е проблемно образувание. Аз все пак се притеснявам, защото се намира на място, където се търка в сутиена и постоянно се притеснявам да не прерасне в сериозен проблем от допира.
Ако е възможно да ми дадете информация какво трябва да предприема, отстранимо ли е, рисково ли е?
Прилагам и снимка.

Благодаря предварително!

Здравейте!

И моето мнение е, че образуванието е доброкачествено и нямате място за притеснения, но ако ви пречи и се търка в бельото може да го отстраните по козметични индикации!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот enterfornone » 06 Юли 2018, 16:58

Здравейте, д-р Тодева,

На близо 40 години съм и по принцип имам сравнително голям брой бенки с малък размер по ръцете, краката, гърдите и гърба, с леко кафяв цвят (по средата на втората снимка има такива).
Но напоследък (говоря за година-две-три), се появяват и започват да се множат друг вид - по-светло червени, и изпъкнали като топчета.
Има ги главно по корема (тези от втората снимка) и гърба, както и само една, но най-голяма от външната страна на бедрото (първата снимка).
Общо са над 20, повечето - малки. Няма сърбеж или болка, никакъв дискомфорт.

Какво бих могъл да направя за да предотвратя появата на нови и да унищожа наличните?
Благодаря предварително
Прикачени файлове
CDFDC0B5-6C35-404B-8F3A-EFD948E7DD4E.jpeg
Първата снимка е от външната страна на бедрото, там е най-голямото топче
CDFDC0B5-6C35-404B-8F3A-EFD948E7DD4E.jpeg (739.12 KiB) Прегледано 240 пъти
C394E1E6-0F20-4761-9C39-DB01A7549604.jpeg
Втората снимка е от корема, две от въпросните топчета в двата края на снимката, с много от “нормалните” ми кафеникави бенки наоколо
C394E1E6-0F20-4761-9C39-DB01A7549604.jpeg (474.72 KiB) Прегледано 240 пъти
enterfornone
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2018, 16:43

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта