Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2018, 10:38

andro_avd написа:Здравейте!Моля ви обяснете ми това на снимката,която съм качил меланома ли е?

Здравейте!

Не мога да дам отговор само по налична снимка! Посетете лично дерматолог, за да направят преглед с дерматоскоп!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Albena Мin4eva » 03 Авг 2018, 15:04

Здравейте, имам на ръката си червена бенка, която след бременността ми започна да расте. Без да искам я за качих и я разрани, започнах да я мажа с кислородна вода, и тя започна да съхне отгоре, но долния слой отново се възстановява, постоянно се мажа или с реванол или с кислородна вода и слагам лепенка понеже се закачам постоянно някъде. Как мога да я предпазя или възстановя?
Albena Мin4eva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2018, 14:56

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Авг 2018, 11:57

Albena Мin4eva написа:Здравейте, имам на ръката си червена бенка, която след бременността ми започна да расте. Без да искам я за качих и я разрани, започнах да я мажа с кислородна вода, и тя започна да съхне отгоре, но долния слой отново се възстановява, постоянно се мажа или с реванол или с кислородна вода и слагам лепенка понеже се закачам постоянно някъде. Как мога да я предпазя или възстановя?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Най-добре би било лично да посетите дерматолог и да се направи дерматоскопия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Peleva » 19 Авг 2018, 17:05

Dr Violina Todeva написа:
Peleva написа:Здравейте, имам едно притеснение напоследък. Една тъмна лентичка на нокътя, която дори и не си спомням от кога си нося. Поне няколко години. Маникюристката ми каза, че не било добр, а след прочетеното в интернет наистина се стреснах. Какво мислите за това?

Здравейте!

Препоръчвам Ви да посетите дерматолог, за да се направи дерматоскопия и да се оцени на какво се дължи тази пигментация!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за отговора. Вече бях на дерматолог, който само ме погледна и каза, че не е притеснително. Мислите ли, че без въпросната дерматоскопия може да се установи, че няма сериозен проблем, а е просто обикновена пигментация. Трябва ли да потърся друго мнение?
Peleva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2018, 19:44

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот GeorgeVichev » 26 Авг 2018, 13:00

Здравейте, имам кръгла бенка на ръката си, която се появява и след известен период от време изчезва или по-скоро променя цвета си - от този на кожата ми до кафяво. Често срещано ли е това, има ли основание за притеснения? Благодаря Ви!
GeorgeVichev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Авг 2018, 12:51

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот VqraPapazikova » 29 Авг 2018, 12:42

Здравейте,от няколко дни имам болка по бенка,която е върху долната част на бузата ми.Не си спомням да съм я закачала някъде,но болката е като при рана -щипеща,но не много силна.Няма промени в цвета или големината.Тя и още няколко бенки по тялото ми пораснаха по време на бременност преди 4 години,но от тогава няма промяна.От какво може да е болката и има ли място за притеснения?Прикачам снимка.Благодаря предварително
Прикачени файлове
20180829_110951.jpg
20180829_110951.jpg (256.5 KiB) Прегледано 302 пъти
VqraPapazikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2018, 12:12

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:29

Peleva написа:
Dr Violina Todeva написа:
Peleva написа:Здравейте, имам едно притеснение напоследък. Една тъмна лентичка на нокътя, която дори и не си спомням от кога си нося. Поне няколко години. Маникюристката ми каза, че не било добр, а след прочетеното в интернет наистина се стреснах. Какво мислите за това?

Здравейте!

Препоръчвам Ви да посетите дерматолог, за да се направи дерматоскопия и да се оцени на какво се дължи тази пигментация!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за отговора. Вече бях на дерматолог, който само ме погледна и каза, че не е притеснително. Мислите ли, че без въпросната дерматоскопия може да се установи, че няма сериозен проблем, а е просто обикновена пигментация. Трябва ли да потърся друго мнение?

Здравейте!

След като Ви е прегледал лично дерматолог и е преценил че няма проблем може да му се доверите и след 6 месеца да направите контролна визита!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:37

GeorgeVichev написа:Здравейте, имам кръгла бенка на ръката си, която се появява и след известен период от време изчезва или по-скоро променя цвета си - от този на кожата ми до кафяво. Често срещано ли е това, има ли основание за притеснения? Благодаря Ви!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:41

VqraPapazikova написа:Здравейте,от няколко дни имам болка по бенка,която е върху долната част на бузата ми.Не си спомням да съм я закачала някъде,но болката е като при рана -щипеща,но не много силна.Няма промени в цвета или големината.Тя и още няколко бенки по тялото ми пораснаха по време на бременност преди 4 години,но от тогава няма промяна.От какво може да е болката и има ли място за притеснения?Прикачам снимка.Благодаря предварително

Здравейте!

Качеството на снимката не ми позволява да направя коментар! Съветвам Ви лично да посетите дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот BorisMitov » 06 Сеп 2018, 12:47

Здравейте д-ре, изпращам ви снимка на една бенка, която ме притеснява. Не ме сърби, на гърба е, но като я докоснах случайно започва да ми придърпва. Имам много подобни петна, но само тази има подутина в центъра.
Ще съм ви благодарен за съвет.
Прикачени файлове
20180906_122249-1.jpg
20180906_122249-1.jpg (625.3 KiB) Прегледано 267 пъти
20180906_122249-1.jpg
20180906_122249-1.jpg (625.3 KiB) Прегледано 267 пъти
20180906_113032-1.jpg
20180906_113032-1.jpg (380.7 KiB) Прегледано 267 пъти
BorisMitov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Сеп 2018, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта