Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Р. Иванова » 23 Ное 2014, 16:28

Здравейте, на 27 години съм. На вътрешната част от бедрото си имам средно голяма брадавица с близък до телесния ми цвят, с 2 -3 черни точици.След преглед при дерматолог, беше определена като себорейна верука, която е абсолютно безобидна. Нямам никакви оплаквания от въпросното образувание, освен че скоро забелязах, че от нея - от едната черна точица излизат няколко тънки безцветни косъмчета, както и едно черно косъмче. Има ли нещо притеснително в тези косъмчета, нормално ли е да ги има? Благодаря предварително за отговора :)
Поздрави!
Р. Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2014, 16:19

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Ное 2014, 18:00

Р. Иванова написа:Здравейте, на 27 години съм. На вътрешната част от бедрото си имам средно голяма брадавица с близък до телесния ми цвят, с 2 -3 черни точици.След преглед при дерматолог, беше определена като себорейна верука, която е абсолютно безобидна. Нямам никакви оплаквания от въпросното образувание, освен че скоро забелязах, че от нея - от едната черна точица излизат няколко тънки безцветни косъмчета, както и едно черно косъмче. Има ли нещо притеснително в тези косъмчета, нормално ли е да ги има? Благодаря предварително за отговора :)
Поздрави!

Здравейте, Р. Иванова!

След като е оценена от колега като себорейна брадавица, наистина е безвредна.
Ако има друга промяна във вида и е необходимо отново да се консултирате с лекар! Обикновено наличието на косми не е притеснително и е белег за бенка. Естествено най-добре е да се направи дерматоскопия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Р. Иванова » 24 Ное 2014, 01:59

Благодаря Ви за бързия отговор. Отностно дерматоскопията, мисля, че точно по този начин дерматологът потвърди,че е себорейна верука - използва специален уред, в края си наподобяващ лупа, през която го гледа :) - на практика. Това ли означава дерматоскопия? Прилагам снимка, макар и малко неясна. Възможно ли е да бъде сгрешен вида на това образувание от дерматолог с опит? И само при бенките ли може да се появи косъм, при себорейна верука, изключено ли е да има такива?
Извинявам се, че въпросите ми станаха толкова много ! :)
Р. Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2014, 16:19

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Р. Иванова » 24 Ное 2014, 12:37

Тук прилагам снимката
Прикачени файлове
1416782653596.jpg
1416782653596.jpg (10.46 KiB) Прегледано 1045 пъти
Р. Иванова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2014, 16:19

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Ное 2014, 16:15

Р. Иванова написа:Благодаря Ви за бързия отговор. Отностно дерматоскопията, мисля, че точно по този начин дерматологът потвърди,че е себорейна верука - използва специален уред, в края си наподобяващ лупа, през която го гледа :) - на практика. Това ли означава дерматоскопия? Прилагам снимка, макар и малко неясна. Възможно ли е да бъде сгрешен вида на това образувание от дерматолог с опит? И само при бенките ли може да се появи косъм, при себорейна верука, изключено ли е да има такива?
Извинявам се, че въпросите ми станаха толкова много ! :)

Здравейте, Р. Иванова!

За съжаление качеството на снимката не ми дава никаква възможност да видя каква е лезията!
За да се направи дерматоскопия е необходим специален уред, с който се постига увеличение 10 пъти.
Не мога да дам оценка на прегледа, който сте направила! По-добре е, ако има промяна да се консултирате отново с Вашия дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kent123 » 29 Ное 2014, 01:07

Здравейте ,
искам да Ви попитам за следното , баба ми има някакви кожни образувания на краката си но не иска да ходи на дерматолог така като си мисли че не е нещо важно моля Ви ако можете да кажете мнението си дали се налага да се посети дерматолог благодаря Ви предварително.
kent123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2014, 00:55

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Irinata » 03 Дек 2014, 10:21

Здравейте!

Аз съм с много бенки по цялото тяло и светла кожа,ходя на контролни прегледи на 6 месеца не само заради бенките,а защото съм имала и изгаряне преди 13 год.на морето.Засега всичко е нормално,но това,което ме притеснява от вчера е болка при допир на една бенка,която се намира под ухото в края на лицето,тя е от тези които са изпъкнали и расте косъм от нея,който периодично махам внимателно с ножичка,преди време един път същата тази бенка я бях закачила,беше хванала коричка но постепенно падна и всичко беше ок,след това специлано исках нея да я погледнат когато ходих на поредният преглед и Докторката каза,че няма никакъв повод за притеснение,но сега тази болка при допир ме притесни.Според Вас дали може да е нещо лошо и трябва ли спешно да отида на преглед?

Благодаря предварително!
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2014, 15:16

kent123 написа:Здравейте ,
искам да Ви попитам за следното , баба ми има някакви кожни образувания на краката си но не иска да ходи на дерматолог така като си мисли че не е нещо важно моля Ви ако можете да кажете мнението си дали се налага да се посети дерматолог благодаря Ви предварително.

Здравейте, kent123!

Премахнах снимките, които сте приложила, за да не се разглеждат от всички потребители.
Това, което видях от снимките са наличие на пигментни петна с атрофични участъци по подбедриците. Причината за тях са разширените вени, които има баба Ви.
Сами по себе си тези петна не са притеснителни, но е по-добре да посети лекар и да се назначи терапия за разширените вени. Иначе локално може да използва омекотяващ крем, с който ще се чувства по-добре. Ако желаете мога да Ви предложа подходящ и не много скъп хидратиратиращ крем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2014, 15:19

Irinata написа:Здравейте!

Аз съм с много бенки по цялото тяло и светла кожа,ходя на контролни прегледи на 6 месеца не само заради бенките,а защото съм имала и изгаряне преди 13 год.на морето.Засега всичко е нормално,но това,което ме притеснява от вчера е болка при допир на една бенка,която се намира под ухото в края на лицето,тя е от тези които са изпъкнали и расте косъм от нея,който периодично махам внимателно с ножичка,преди време един път същата тази бенка я бях закачила,беше хванала коричка но постепенно падна и всичко беше ок,след това специлано исках нея да я погледнат когато ходих на поредният преглед и Докторката каза,че няма никакъв повод за притеснение,но сега тази болка при допир ме притесни.Според Вас дали може да е нещо лошо и трябва ли спешно да отида на преглед?

Благодаря предварително!


Здравейте, Irinata!

Едва ли е нещо толкова спешно след като сравнително скоро Вашия дерматолог е преценил, че бенката не е притеснителна! Въпреки това Ви съветвам да посетите отново лекуващия си лекар, за да Ви предпише лечение, ако е необходимо!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Irinata » 08 Дек 2014, 15:14

Здравейте отново!

Ходих на преглед,оказа се,че е пъпка в самата бенка и болката е от нея,а не от бенката.Вече затихна и съвсем леко се усеща,като пипна,надявам се до няколко дни да изчезне и това.

А искам да Ви попитам-това че съм с много бенки по цялото тяло и и съм имала слънчево изгаряне на гърба преди 13 г.прави ли риска ми голям да се развие нещо лошо след години и освен,че ходя на профилактични прегледи на всеки 6 месеца,лятото дори до магазина да отида се мажа с 50 фактор и не се излагам на слънце,друго,какво бих могла да правя,като превенция?
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта