Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2014, 17:33

Irinata написа:Здравейте отново!

Ходих на преглед,оказа се,че е пъпка в самата бенка и болката е от нея,а не от бенката.Вече затихна и съвсем леко се усеща,като пипна,надявам се до няколко дни да изчезне и това.

А искам да Ви попитам-това че съм с много бенки по цялото тяло и и съм имала слънчево изгаряне на гърба преди 13 г.прави ли риска ми голям да се развие нещо лошо след години и освен,че ходя на профилактични прегледи на всеки 6 месеца,лятото дори до магазина да отида се мажа с 50 фактор и не се излагам на слънце,друго,какво бих могла да правя,като превенция?

Здравейте, Irinata!

Радвам се, че не е имало нищо притеснително с бенката!
Единствено към това, което правите ще допълня да има време от 20 минути между нанасянето на слънцезащитен крем и излизането на открито. Всичко друго, което правите е абсолютно достатъчно!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Irinata » 08 Дек 2014, 18:07

Благодаря Ви!

Поздрави!
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот miss_mims_89 » 10 Дек 2014, 12:58

Здравейте :) Откриха ми кондиломи и вчера бях на електрокоагулация. Сега имам рана на входа на влагалището, която не ме боли много. Не успях да се видя с лекарката и не знам как да я третирам, мога ли да я мокря и да я промивам с нещо?
miss_mims_89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:52

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Дек 2014, 16:24

miss_mims_89 написа:Здравейте :) Откриха ми кондиломи и вчера бях на електрокоагулация. Сега имам рана на входа на влагалището, която не ме боли много. Не успях да се видя с лекарката и не знам как да я третирам, мога ли да я мокря и да я промивам с нещо?

Здравейте, miss_mims_89!

Не Ви ли предписаха мехлем, с който да се мажете след обгаряне? Не правете промивки и уточнете с лекуващия лекар какво лечение да проведете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот miss_mims_89 » 10 Дек 2014, 19:48

Като се събудих след упойката, имах написана рецепта за дефламол... но не зная мога ли да мокря раната? Благодаря за отговора
miss_mims_89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:52

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Дек 2014, 16:31

miss_mims_89 написа:Като се събудих след упойката, имах написана рецепта за дефламол... но не зная мога ли да мокря раната? Благодаря за отговора

Здравейте, miss_mims_89!

По принцип е необходимо да се продължи ежедневната хигиена, но все пак лекуващия лекар трябва да Ви каже кога и с какво да почиствате областта!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот geri93 » 02 Яну 2015, 12:41

Здравейте, от известно време имам една подутина (топче) от външната страна на бедрото, което е розово.. не ме боли, не ме сърби, нищо.. просто не изчезва. Бихте ли могли да ми кажете на какво може да е дължи и дали е нещо опасно. Благодаря!
geri93
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2015, 12:37

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Irinata » 05 Яну 2015, 14:12

Здравейте д-р Тодева!

Преди 20 дни бях на редовният ми профилактичен преглед на 6 месеца тъй като съм с много бенки и тогава на прегледа всичко беше наред,гледат ме с дерматоскоп.Вчера обаче си поглеждам една от бенките,която е с по-странна форма намираща се между гърдите и открая забелязах новопоявила се черна точица стърчаща над самата бенка,все едно е почнал косъм да расте,днес обаче след като станах сутринта поглеждам бенката и нямаше и помен от тази точица.
Според Вас има ли повод за притеснение и налагали да ходя на преглед,на какво може да се дължи?
Прилагам и снимка,черното,което се вижда за него става въпрос,снимката е уголемена и то изглежда по-голямо.
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2015, 16:47

geri93 написа:Здравейте, от известно време имам една подутина (топче) от външната страна на бедрото, което е розово.. не ме боли, не ме сърби, нищо.. просто не изчезва. Бихте ли могли да ми кажете на какво може да е дължи и дали е нещо опасно. Благодаря!

Здравейте, geri93!

Бихте ли могла да изпратите снимка?
Желая Ви успешна Нова Година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Бенки брадавици кожни тумори онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2015, 17:01

Irinata написа:Здравейте д-р Тодева!

Преди 20 дни бях на редовният ми профилактичен преглед на 6 месеца тъй като съм с много бенки и тогава на прегледа всичко беше наред,гледат ме с дерматоскоп.Вчера обаче си поглеждам една от бенките,която е с по-странна форма намираща се между гърдите и открая забелязах новопоявила се черна точица стърчаща над самата бенка,все едно е почнал косъм да расте,днес обаче след като станах сутринта поглеждам бенката и нямаше и помен от тази точица.
Според Вас има ли повод за притеснение и налагали да ходя на преглед,на какво може да се дължи?
Прилагам и снимка,черното,което се вижда за него става въпрос,снимката е уголемена и то изглежда по-голямо.

Здравейте, Irinata!

Видях снимката, която сте приложила. Премахнах я, за да не се разглежда от всички потребители във форума.
Най-вероятно причината за тази точка е попадане на нещо случайно върху бенката.
Според мен не се притеснявайте още повече като сте била и на дерматолог толкова скоро.
Естествено, ако забележите нещо ново ще сигнализирате!
Желая Ви успешна Нова Година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта