Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Юли 2014, 12:14

nincheto_95 написа:Здравейте.Имам още един въпрос.от време на време се изпускам при резки движения примерно като се смея и то звучно това за дето единия ми анален мускул е разкъсан на това ли се дължи?И възможно ли е чрез операция или някакъв начин изобщо да се оправи?


Необходима е консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ileto » 26 Юли 2014, 13:00

Здравейте. Имам въпрос, от скоро имам болки в ануса и яйчниците, понякога не мога и да седна, прекалено много ме боли, даже когато ходя и въпросът ми е дали можете да ми кажете горе-долу какво ми има, дали е нещо сериозно, защото не смея да кажа на родителите ми.
ileto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2014, 12:50

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 29 Юли 2014, 12:46

ileto написа:Здравейте. Имам въпрос, от скоро имам болки в ануса и яйчниците, понякога не мога и да седна, прекалено много ме боли, даже когато ходя и въпросът ми е дали можете да ми кажете горе-долу какво ми има, дали е нещо сериозно, защото не смея да кажа на родителите ми.


Здравейте, мисля, че е удачно да се посети гинеколог. Не само да не се притеснявате от родителите си, но изисквайте съдействие от тях.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Lind » 29 Юли 2014, 15:07

Здравейте, Д-р Матев!

Имам един проблем. Преди около 6 години ми се появи една, така да се каже, кожичка около ануса. Когато отидох на преглед тогава, ми казаха че не е нищо притеснително, тя просто "ще си седи там" без да създава проблеми. Преди 2 месеца обаче, след ходене до тоалетната забелязвах следи от прясна кръв по тоал. хартия, дори капки. Отначало мислих че става дума за хемороид. Болеше ме точно около кожичката, усещаше се тъпа, понякога и остра болка съпроводена от щипане, сърбеж и т.н. За около две седмици беше така и после отмина. Сега отново от време на време се появява тази тъпа болка и сърбеж, без да кърви. Просто след ходене по голяма нужда, се усеща нещо като одраскване и тъпа болка, който през деня за няколко часа преминава в сърбеж и щипане, и постоянен дискомфорт. Не съм много сигурна дали това е от кожичката, или от нещо друго. Какво може да е това? Сериозно ли е? Извинявам се, малко е объркано, но се опитвам най-ясно да го обясня.

Благодаря ви предварително!
Lind
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2014, 14:52

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Юли 2014, 18:27

Lind написа:Здравейте, Д-р Матев!

Имам един проблем. Преди около 6 години ми се появи една, така да се каже, кожичка около ануса. Когато отидох на преглед тогава, ми казаха че не е нищо притеснително, тя просто "ще си седи там" без да създава проблеми. Преди 2 месеца обаче, след ходене до тоалетната забелязвах следи от прясна кръв по тоал. хартия, дори капки. Отначало мислих че става дума за хемороид. Болеше ме точно около кожичката, усещаше се тъпа, понякога и остра болка съпроводена от щипане, сърбеж и т.н. За около две седмици беше така и после отмина. Сега отново от време на време се появява тази тъпа болка и сърбеж, без да кърви. Просто след ходене по голяма нужда, се усеща нещо като одраскване и тъпа болка, който през деня за няколко часа преминава в сърбеж и щипане, и постоянен дискомфорт. Не съм много сигурна дали това е от кожичката, или от нещо друго. Какво може да е това? Сериозно ли е? Извинявам се, малко е объркано, но се опитвам най-ясно да го обясня.

Благодаря ви предварително!


Здравейте, при наличие на анална фисура се появява кожна гънка навън от фисурата. Най-често е в посока назад към опашната кост. Нарича се стражева кожна гънка. Ако оплакванията се появяват при по- твърди фекалии вероятно имате анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Lind » 01 Авг 2014, 10:30

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, при наличие на анална фисура се появява кожна гънка навън от фисурата. Най-често е в посока назад към опашната кост. Нарича се стражева кожна гънка. Ако оплакванията се появяват при по- твърди фекалии вероятно имате анална фисура.


Благодаря ви, Др Матев.
Lind
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2014, 14:52

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот galia12 » 05 Сеп 2014, 23:57

Здравейте! Имам външни хемороиди.Преди 8г. ги махнах със силиконови пръстени, но след около година пак се появиха. Не ме болят, но много ме сърбят, особено вечер.Изпробвала съм различни мазила без особен ефект.Бихте ли ми препоръчали нещо ефикасно?
galia12
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2014, 23:43

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Сеп 2014, 00:08

galia12 написа:Здравейте! Имам външни хемороиди.Преди 8г. ги махнах със силиконови пръстени, но след около година пак се появиха. Не ме болят, но много ме сърбят, особено вечер.Изпробвала съм различни мазила без особен ефект.Бихте ли ми препоръчали нещо ефикасно?



Здравейте, премахвани са Ви вътрешни хемороиди, тъй като външните не се премахват с пристягащи пръстени Сърбежа не е от хемороидите, а появата на външните хемороиди е следствие от сърбежа. За съжаление не бих могъл да Ви лекувам без да се извърши преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот gks123 » 10 Сеп 2014, 23:15

Здравейте , от няколко месеца имам един проблем , усещам едно парене между тестисите и ануса , не е постоянно от време на време изчезва но пак се появява . Имах едно червено петно което приличаше на бенка но беше ,отстраних го сам и след това започна това парене , ходих на дерматолог и ми каза че е някакав кръвоносен съд които ми го изгори и ми каза че няма общо но вече 2 ри месец не ми минава и започвам да се притеснявам . Благодаря ви предварително ..
gks123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Апр 2014, 10:44

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот boncho221 » 11 Сеп 2014, 00:31

Здравейте. Имам следния проблем. По време на изхождане усещам дразнение в ануса, понякога болка. В изпражненията има и малко кръв - бистро червена. След това известно време има сърбеж и дискомфорт. Проблема го имам от няколко дни. Преди време имах запек и имах подобен проблем, ако не и същия, но след време отшумя всичко. На самия край на ануса има нещо като зачервение. Мога да пусна снимка на лично. Благодаря предварително!
boncho221
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2014, 00:24

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта